این سایت به فروش می رسد 09139135264


پوشش‌ بیمه‌ای بخش عمده هزینه‌های درمانی معلولان

پوشش‌ بیمه‌ای بخش عمده هزینه‌های درمانی معلولان


1401/07/02

علی محمد قادری در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و بیمه سلامت پیرامون "پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت" افزود: تلاش می‌شود در این دولت کار را به جایی برسانیم تا افراد دارای معلولیت بیشترین بهره مندی و برخورداری را از خدمات توانبخشی داشته باشند. این خدمات ارزشمندی برای نگهداشت سطح اولیه زندگی، برای تاب آوری و برای امید به زندگی آنها است.

 

وی ادامه داد: ما افرادی را در بهزیستی تحت پوشش داریم که خانواده چندمعلولی هستند و نسبت به دریافت خدمات توانبخشی تقاضا دارند. تفاهم‌نامه پوشش دهی ارائه خدمات درمانی برای افراد دارای معلولیت به زودی اجرایی خواهد شد و نقاط جذابی دارد که خانواده ها می توانند از آن استفاده کنند.

 

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: باید تلاش کنیم این خدمات ریشه دار شود و در نظام بودجه سال آتی در نظر گرفته شود. با انعقاد این تفاهم نامه ۵۹ خدمت ستاره دار توانبخشی برای آحاد افراد دارای معلولیت تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

 

قادری افزود: از طریق همسویی استراتژیک بین بهزیستی و بیمه سلامت این امید می‌رود که بتوانیم در جهت ارائه خدمات بیمه مکمل گام برداریم.

 

۷۰ درصد هزینه خدمات توانبخشی در مراکز غیردولتی پرداخت می‌شود

 

اصغر کاظمی معاون توانبخشی سازمان بهزیستی نیز در این مراسم گفت: با انعقاد این تفاهم نامه قرار است که بخش عمده ای هزینه ای که بر عهده خانواده دارای معلولیت است و از خدمات مراکز غیردولتی بهره مند شوند پرداخت شود. به این شکل که مرکز کاردرمانی فیزیوتراپی گفتاردرمانی و هر مرکز دیگری که معلولان به آنها مراجعه می کنند ۷۰ درصد هزینه این مراکز از محل این تفاهم نامه پرداخت خواهد.

 

وی تاکید کرد: تمام خدمات ستاره دار حوزه توانبخشی در این تفاهم نامه گنجانده شده و دریافتی خرید خدمت یک مرکز توانبخشی از محل این تفاهم نامه افزایش چشمگیری پیدا کرده است. وقتی خانواده ای دارای فرزند معلول می شود مداخله معمولا دیرهنگام صورت می گیرد و به  طور متراکم باید این خدمات را دریافت کند که هزینه این خدمات بسیار بالا رفته است و بخش زیادی از درآمد خانواده صرف دریافت این خدمات می شود.

 

محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت نیز در این مراسم گفت: در شورای عالی بیمه مصوب شد برای خدمات توانبخشی، بخش عمده ای از هزینه ها را پرداخت کنیم پیشنهادی داریم که در بخش بیمه های تکمیلی که اگر مقدمات آن فراهم شود بخشی از هزینه های آن را پوشش دهیم.

 

در راستای اجرای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب ۲۰ اسفندماه سال ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی، این تفاهم نامه بین سازمان بهزیستی کشور و سازمان بیمه سلامت منعقد می شود. موضوع تفاهم نامه بهره مندی افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی کشور که دارای پوشش بیمه ای معتبر از بیمه سلامت هستند از خدمات توانبخشی ستاره دار است. مدت این تفاهم نامه به مدت یک سال است و استمرار اجرای آن منوط به تامیناعتبار منابع مورد نیاز از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور و ابلاغ آن به بیمه سلامت است.

 

معرفی افراد دارای معلولیت جهت بهره مندی از خدمات توانبخشی و اطلاع رسانی به افراد دارای معلولیت جهت بهره مندی از خدمات توانبخشی از جمله وظایف بهزیستی در این تفاهم نامه است.

 

خرید خدمات توانبخشی و تسریع در پرداخت مطالبات مراکز ارائه دهنده خدمات مشمول این تفاهم نامه از جمله تعهدات بیمه سلامت در این تفاهم نامه است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top