این سایت به فروش می رسد 09139135264


توسعه تعاملات بیمه‌ای و ارائه راهکارهای عملیاتی مشترک در حوزه بیمه آفشور در مناطق آزاد

توسعه تعاملات بیمه‌ای و ارائه راهکارهای عملیاتی مشترک در حوزه بیمه آفشور در مناطق آزاد


1401/06/30

در راستای برقراری و توسعه تعاملات بیمه‌ای، ارائه راهکار‌های عملیاتی و تسهیل همکاری‌های مشترک در حوزه بیمه آفشور، تفاهم نامه همکاری بین دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید.


سعید محمد، دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: خوشبختانه موضوع بیمه آفشور با سرعت خوبی پیگیری شده است. سه قانون در خصوص چگونگی مدیریت مناطق آزاد وجود داشته که در خصوص مسائل مالی و بانکی صراحت دارد. این قوانین تاکنون مغفول مانده است، اما با وجود تحریم‌های ظالمانه و مشکلاتی که برای اجرایی کردن آن‌ها وجود دارد روند خوبی برای تاسیس بانک و بیمه آفشور طی شده است.

 

وی افزود: باید فرض بر این باشد که اگر تحریم‌ها برداشته نشود، چطور از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم. از مهمترین این ظرفیت ها، ارائه خدمات مطلوب بین المللی به فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران است. بانک آفشور، بیمه آفشور و بورس بین الملل سه نهادی هستند که ضرورت دارد در مناطق آزاد هر چه سریع‌تر شکل گیرند تا بتوانیم خدمات خوبی آن‌ها ارائه داد.

 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی ادامه داد: برنامه ریزی‌های خوبی در این عرصه انجام شده، وزیر اقتصاد نیز قول مساعد داده اند تا این ظرفیت‌ها هر چه سریع‌تر در مناطق آزاد ایجاد شود.

 

سعید محمد با بیان اینکه تفاهم نامه امروز مبنای همکاری مناطق آزاد و بیمه است گفت: در تلاش هستیم تا بیمه‌های سرزمین اصلی را به بیمه‌های آفشور متصل کنیم تا بتوانیم خدمات متنوعی به سرمایه گذاران ارائه دهیم.

 

در نظر داریم با به روز رسانی قوانین مناطق آزاد، موانعی که در مسیر تشکیل بیمه آفشور وجود دارد را رفع و در گام بعد با جذب سرمایه معقول فعالیت خود را در عرصه‌های بین المللی آغاز کنیم.

 

مشاور رئیس جمهور خاطرنشان کرد: تسریع و تسهیل صدور پروانه‌های شرکت‌ها در مناطق آزاد اولویت ما است و مشخصا بانک آفشور نیز می‌تواند در این عرصه راهگشا باشد. این ظرفیت وجود دارد تا در کوتاه مدت، بیمه آفشور را در مناطق آزاد راه اندازی و یکی از دغدغه‌های اصلی سرمایه گذاران را مرتفع نماییم.

 

سعید محمد با اشاره به مفاد تفاهم نامه گفت: تسهیل تاسیس بیمه‌های آفشور با مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی در چارچوب مقررات مناطق آزاد، توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری و همکاری‌های متقابل بیمه مرکزی و دبیرخانه شورایعالی در خصوص بیمه‌های آفشور با رعایت مقررات طرفین در زمینه ارائه خدمات مرتبط با سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی پس از این تفاهم اجرایی می‌شود.

 

گفتنی است؛ این تفاهم نامه همکاری روز سه شنبه (۲۹ شهریورماه)، بین «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و «مجید بهزادپور» رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران امضاء شد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top