برای اشتغال، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با تمام توان پای کار بیایند


1397/03/31

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اشتغال همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها همه ظرفیت خود را بکار گیرند. به گزارش خبرنگار ایسنا، علی محمد احمدی در کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه

برای اشتغال، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها با تمام توان پای کار بیایند
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اشتغال همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها همه ظرفیت خود را بکار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، علی محمد احمدی در کارگروه اشتغال استان با بیان اینکه، دولت با تمام توان برای کارآفرینی، ایجاد فرصت ها و توسعه اشتغال پای کار آمده است، افزود: دستگاه های اجرایی و بانک های عامل استان نیز همه ظرفیت ها، منابع و توان خود را در این خصوص بکار بگیرند. 
وی با بیان اینکه، برای اشتغال، حرکت و نهضتی در سطح ملی با بسیج همه امکانات آغاز شده و دولت در این رابطه منابع مختلف و متنوعی در نظر گرفته است، اظهارکرد: دولت طرح ها و بسترهای بسیاری را ایجاد نموده تا موضوع اشتغال را ساماندهی کند . 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با وجود فراهم شدن همه شرایط و با وجود قوانین و مقررات، دستورالعمل ها و ضوابط اعلام شده و تاکیدات از سوی مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و دولت همه دستگاه های اجرایی و بانک های عامل موظفند به شکل گسترده و فراگیر درهمه بخش ها و مناطق استان وارد عرصه  کار، تولید و اشتغال شوند . 
احمدی تصریح کرد: تمام طرح های تولیدی و اشتغالزا در حوزه جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، فناوری اطلاعات، گردشگری در حوزه روستایی، شهرک ها، نواحی صنعتی و نهادهای حمایتی به سرعت مورد بررسی دقیق قرار گرفته و نسبت به توجیه فنی و اقتصادی آنها دقت لازم انجام و وارد مرحله اجرا قرار گیرند. 
وی ادامه داد: بانک های عامل و دستگاه های اجرایی تسهیلات، بیت المال و منابع را به سمتی سوق دهند که کمترین اتلاف و هدر روی و بیشتر بازده، خروجی و عملکرد را داشته باشد. 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: فرمانداران با حضور مسئولین مربوطه استانی بخصوص تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسات متناظر در حوزه اشتغال استان را تشکیل دهند و نظیر اقداماتی که در مرکز استان انجام می شود را عملیاتی کنند . 
احمدی با یادآوری اینکه به دنبال هدفمند کردن منابع هستیم و نه پول پاشی و هدر روی منابع، تاکید کرد: تمام ضوابط و دستورالعمل های پرداخت منابع و تسهیلات روشن و شفاف است و جایی برای انحراف بیت المال نیست. 
وی بیان کرد: به کسانی که پول بیت المال را برده و پرداخت نکرده و کسانی که معوقه داشته وجریان کار آنها حقوقی شده است به هیچ عنوان تسهیلات پرداخت نشود و تاکید بر کسانی باشد که اهلیت کار داشته و برای توسعه تولید و اشتغال تلاش می کنند . 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: برای کاهش هدر روی و اتلاف منابع، نظارت عالی و بازرسی ها مستمر و به دقت انجام گیرد و اطلاعات دقیق و کامل از میزان و نحوه پرداخت ها از سوی دستگاه های اجرایی و بانک ها در این جلسات ارائه شود . 
احمدی گفت: کارخانجات تولید شن و ماسه ای که می بایست جابجا و منتقل می شدند اگر منتقل نشده اند، پرداخت تسهیلات به آنها ممنوع است . 
وی افزود: از سه هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال سهمیه تسهیلات اشتغالزای استان ۲ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال آن به استان ابلاغ شده است و باید همه تلاش ها بکار گرفته شود تا در مسیر درست و واقعی تولید و اشتغال استان بکار گرفته شود.
همچنین پروانه نیک‌مرام، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: ۱۰۷ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه اشتغال در مناطق روستایی و عشایری این استان ابلاغ شده است . 
وی افزود: سهم این استان از محل تسهیلات اشتغال توسعه روستایی و عشایری 306 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ 30 درصد به صورت متمرکز در وزارتخانه می‌ماند . 
نیکمرام با بیان اینکه سهم استان از این اعتبارات 214 میلیارد تومان اعلام شده است، اظهار کرد: در صورت جذب این تسهیلات مابقی رقم متمرکز شده نیز پرداخت و حتی بیش از این امکان جذب وجود دارد . 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: تاکنون 107میلیارد تومان از سهم تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری ابلاغ شده که از این میزان 53میلیارد و 400 میلیون تومان در بانک‌ها در دست اقدام است. 
نیک مرام با تشریح عملکرد ادارات جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، صنعت، معدن و تجارت و فن آوری اطلاعات در زمینه معرفی و اخذ تسهیلات توسعه اشتغال روستایی و عشایری تصریح کرد: میراث فرهنگی 853 طرح ارسال که از این تعداد 352 در کمیته فنی با 40 میلیارد تومان مصوب اما فقط دو میلیارد تومان پرداخت شده است . 
وی با بیان اینکه فن آوری اطلاعات 6 طرح با اعتبار 205 میلیون ارسال که تاکنون یک طرح موفق به اخذ 50 میلیون تومان تسهیلات شده است، ادامه داد: جهاد کشاورزی نیز 348 طرح ارسال که 253 مورد با اعتبار 130 میلیارد تصویب که تاکنون 6 میلیارد تومان  پرداخت شده است . 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت 300 طرح ارسال که از این تعداد 109 مورد با اعتبار مورد نیاز 55 میلیارد تومان تصویب ولی 2 میلیارد 400 میلیون پرداخت شده است. 
نیک مرام خواستار اصلاح نژاد دامداری‌های سنتی شد و بیان کرد: قانون حمایت از توسعه اشتغال پایدار روستایی اصلاحیه‌ای داشته است . 
وی تصریح کرد: در گذشته 5 دستگاه بخشی میرات فرهنگی، فناوری اطلاعات، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت بوده که با این اصلاحیه 11 دستگاه اجرایی دیگر از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی، راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی، بهداشت و درمان، شهرداری، بنیاد شهید و امور ایثارگران، برق، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیز اضافه شده است.
علی پوزش، فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز در این نشست گفت: بانک‌های عامل استان کهگیلویه و بویراحمد برای پرداخت تسهیلات اشتغال در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه روستایی و عشایری سخت‌گیری می‌کنند . 
وی افزود: شعب بانک‌های عامل در شهرستان‌ها طرح‌های اشتغال را با وجود اینکه در کمیته‌های مختلف مصوب شده را به راحتی به بهانه نداشتن اهلیت رد می‌کنند . 
پوزش با تاکید بر اینکه سخت‌گیری بانک‌ها مهمترین عامل عدم جذب تسهلات مختلف اشتغال در شهرستان‌ها است، اظهار کرد: به طور مثال پست بانک به بهانه عدم اهلیت طرح پرورش شتر مرغ با وجود تصویب استانی این طرح را رد کرده است . 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت: سهم شهرستان بویراحمد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 46 میلیارد تومان بوده که تاکنون بیش از 100 میلیارد تومان طرح به بانک ارسال شده و در مجموع 5 میلیارد تومان پرداخت شده است . 
نیک مرام افزود: همچنین سهم شهرستان گچساران از این تسهیلات 9 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده که 27 میلیارد تومان طرح به بانک ارسال کرده‌ایم و تاکنون یک میلیارد تومان پرداخت شده است .
وی ادامه داد: شهرستان کهگیلویه از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری 17 میلیارد تومان سهم داشته که 19 میلیارد تومان طرح به بانک‌های عامل ارسال شده و در مجموع 329 میلیون تومان پرداخت شده است.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

آژیر قرمز برای آب شرب اردبیل به صدا درآمد

فرماندار اردبیل گفت: در حوزه آب شرب در اردبیل زنگ خطر و آژیر قرمز به صدا درآمده و باید به‌دنبال راه چاره‌ای برای تأمین آب شرب در این شهر پرجمعیت باشیم. به گزارش ایسنا، «جواد زنجانی» د

گردشگری داخلی در فضای تحریمی یک فرصت است

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: گردشگری داخلی در فضای تحریمی یک فرصت است. به گزارش ایسنا سید تقی نوربخش در جلسه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: گردشگری داخلی در فضای تحر

بازاریابی کشاورزی را زجر می‌دهد

معاون وزیر کشاورزی گفت: موضوع بازار و بازاریابی کشاورزی کشور را زجر می‌دهد. به گزارش ایسنا، طهماسبی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان اظهار کرد: بخش باغبانی کشور بر

نیاز 100 درصدی واحدهای تولیدی لرستان به کمک دولت

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که واحدهای تولیدی استان نیاز صددرصد به کمک‌های دولت دارند، افزود: باید معضلات بخش تولید را برطرف کنیم تا حداقل برای تهیه مواد اولیه مشکلی

آخرین جزئیات امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه/مصدوم‌شدن۱۴۶ نفر/بازگشایی محور جوانرود-ثلاث

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر آخرین جزئیات امدادرسانی در طی زلزله امروز در تازه‌آباد کرمانشاه را تشریح کرد. شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد آخرین جزئیات امدا

کردستان|پیکر مطهر 3 شهید عملیات تروریستی مریوان در قروه تشییع شد - اخبار تسنیم - Tasnim

کردستان|پیکر مطهر ۳ شهید عملیات تروریستی مریوان در قروه تشییع شد مراسم تشییع پیکر مطهر شهیدان "مهراب عبدی"، "ابراهیم حضرتی" و "آرش زارعی" سه شهید از نیروهای سپاه پاسد

نیروگاه 310 مگاواتی غرب مازندران به شبکه برق کشور متصل شد - اخبار تسنیم - Tasnim

نیروگاه ۳۱۰ مگاواتی غرب مازندران به شبکه برق کشور متصل شد نیروگاه سیکل ترکیبی کاسپین در نوشهر به قدرت ۳۱۰ مگا وات به شبکه سراسری برق متصل شد. ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲ استانها مازندران نظرات ب

اردبیل| جریان‌سازی دهه کرامت هجمه‌های شیطانی دشمنان را خنثی می‌کند - اخبار تسنیم - Tasnim

اردبیل| جریان‌سازی دهه کرامت هجمه‌های شیطانی دشمنان را خنثی می‌کند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: دهه کرامت شاخصه بارزی دارد و آن هم جریان‌سازی عظیم فرهنگی است. ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۰

تعداد "کودکان خیابانی" خراسان شمالی با استان‌های بزرگ کشور برابری می‌کند‌ - اخبار تسنیم - Tasnim

تعداد "کودکان خیابانی" خراسان شمالی با استان‌های بزرگ کشور برابری می‌کند‌ مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی گفت: در سال گذشته در استان تهران ۹۰۰ کودک‌کار به کار گرفته شدند، در حالی‌ که در استا

استقبال پرشور مردم مشگین‌شهر از خادمین و پرچم آستان قدس رضوی‌ - اخبار تسنیم - Tasnim

استقبال پرشور مردم مشگین‌شهر از خادمین و پرچم آستان قدس رضوی‌ خادمین حرم مطهر رضوی به شهرستان مشگین‌شهر با پرچم گنبد رضوی وارد شدند و با استقبال مردم و مسئولین مشگین‌شهر در کنار مزار شهدای گمنام ر

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva