بررسی 11 ادعای نادرستی که ترامپ در زمانی حدود نیم ساعت بیان کرد +عکس - اخبار تسنیم - Tasnim


1397/02/31

بررسی ۱۱ ادعای نادرستی که ترامپ در زمانی حدود نیم ساعت بیان کرد +عکس رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته طی ۳۳ دقیقه پنج توئیت را منتشر کرد که در مجموع حاوی ۱۱ مطلب نادرست بودند. ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:

بررسی 11 ادعای نادرستی که ترامپ در زمانی حدود نیم ساعت بیان کرد +عکس - اخبار تسنیم - Tasnim
بررسی ۱۱ ادعای نادرستی که ترامپ در زمانی حدود نیم ساعت بیان کرد +عکس
رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته طی ۳۳ دقیقه پنج توئیت را منتشر کرد که در مجموع حاوی ۱۱ مطلب نادرست بودند.
۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۵
بین الملل
آمریکا
نظرات

به گزارش گروه بین‌الملل
خبرگزاری تسنیم
، شمار سخنان نادرست، غیردقیق و یا حتی دروغ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده صدای رسانه‌های اصلی و مشهور آمریکایی را در هم آورده است. در آخرین مورد سی‌ان‌ان در گزارشی به بررسی 5 توئیتی که ترامپ دیروز یکشنبه منتشر کرد، پرداخته است. طبق گزارش سی‌ان‌ان، ترامپ در این 5 توئیت 11 مسئله نادرست [دروغ] را مطرح کرده است.
در این گزارش آمده است که ترامپ دیروز یکشنبه بین ساعت 9:04 صبح تا 9:37 صبح - به وقت محلی - 5 توئیت منتشر کرد که همگی درباره این مضمون بود که ترامپ به صورت غیرمنصفانه‌ای از سوی رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه در معرض اتهام قرار گرفته است، در حالی که مولر و اف‌بی‌آی به جرایم دموکرات‌ها توجهی نمی‌کنند. اما نکته اینجاست که این توئیت‌ها سرشار از مطالب نادرست یا دروغ بود.
در توئیت اول، ترامپ عنوان کرده بود:
«اوضاع دارد مسخره می‌شود. نیویورک‌تایمز شکست‌خورده و حقه‌باز (البته مانند هیلاری کلینتون حقه‌باز نیست) مطلبی بلند و خسته‌کننده‌ درباره بزرگترین جوینده موهومات در جهان [رابرت مولر، بازپرس ویژه تحقیقات درباره دخالت روسیه] منتشر کرده که نشان می‌دهد وی چیزی درباره روسیه و من نیافته است، و هم‌اکنون در حال کندوکاو درباره بقیه جهان است!
ترامپ در این توئیتر به یکی از مقاله‌های نیویورک‌تایمز اشاره می‌کند که در آن جزئیاتی از دیدار پسر ترامپ و رابط یکی از شاهزادگان عرب در سال 2016 ارائه شده است، دیداری که طی آن فرد رابط از تمایل شاهزادگان عرب برای کمک به ستاد تبلیغاتی ترامپ سخن گفته بود. ترامپ در این توئیت همچنین به یکی دیگر از مقالات اخیر نیویورک‌تایمز اشاره کرده است که در آن به ریشه‌های آغازین تحقیقات اف‌بی‌ای درباره مداخلات روسیه در انتخابات سال 2016 و همکاری احتمالی آن‌ها با ستاد تبلیغات انتخاباتی ترامپ پرداخته بود.
ترامپ در این توئیت به جمله‌ای در مقاله نیویورک‌تایمز ارجاع دادهاست، جمله که حاوی این مطلب است: «یک سال و نیم بعد از ماجرا، هیچ اطلاعات درباره ارتباط مشاوران ترامپ با هکرها یا ارتباط شخص ترامپ با تلاش‌های مختل‌کننده دولت روسیه به صورت علنی منتشر نشده است». این در حالی است که در این جمله آمده هنوز هیچ شواهدی علنی (شده‌ای) وجود ندارد و اینکه اینکه تحقیقات همچنان ادامه دارد. در نتیجه ادعای ترامپ در توئیتش نادرست است.
در توئیت دوم، ترامپ عنوان کرده بود:
... [هزینه] جستجوی موهومات به زودی بالغ بر 20 میلیون دلار می‌شود، که شامل [تیمی متشکل از] 13 دموکرات عصبانی و شدیدا دچار تناقض و دو نفر دیگر می‌شود که به مدت 8 سال برای اوباما کار می‌کردند. متوقفش کنید! آن‌ها هیچ مورد از همکاری با روسیه و هیچ مورد از مانع‌تراشی را نیافتند، اما به دنبال فساد نمی‌روند ...
این توئیت نیز مبتنی بر یک امر غیرواقعی است، آن هم هزینه 20 میلیون‌دلاری تحقیقات رابرت مولر است. آخرین آمار موجود از هزینه‌های تحقیقات تیم تحت رهبری رابرت مولر مربوط به دسامبر گذشته (آذر سال گذشته) است که برابر با 6.7 میلیون دلار بوده است.
همچنین ادعای ترامپ درباره حضور 13 عضو دموکرات در تیم تحقیقات رابرت مولر نادرست است. طبق داده‌های جمع‌آوری شده از سوی واشنگتن‌پست، 5 نفر از 16 عضو شناخته شده تیم رابرت مولر در سال 2016، پول‌هایی را به ستاد تبلیغاتی هیلاری کلینتون اهدا کرده بودند. نیویورک‌تایمز نیز گزارش داده بود که 9 تن از 17 وکیل شناخته‌شده عضو تیم رابرت مولر در گذشته پول‌هایی را به دموکرات‌ها اهدا کرده بودند. در گزارش واشنگتن‌پست هم آمده بود که از 18 وکیل شناخته شده در تیم رابرت مولر، نیمی از آن‌ها هیچ پولی به هیچ کس نداده‌اند. همچنین پنج تن از آن‌ها کمتر از 1000 دلار کمک کرده بودند. همچنین دو تن از وکلایی که به جمهوری‌خواهان کمک‌های مالی کرده‌اند، بیش از دیگر اعضای تیم تحقیقات مولر در این زمینه خرج کرده‌اند.
همچنین در توئیت ترامپ مشخص نیست که آن «دو نفری» که هشت سال برای اوباما کار می‌کردند، چه کسانی هستند، هرچند احتمالا یکی از آن‌ها خود رابرت مولر، بازپرس ویژه است. مشکل اینجاست که مولر در زمان جورج بوش پسر به ریاست اف‌بی‌آی منصوب شد و اوباما تنها وی را برای ادامه دوره ده‌ساله ریاستش بر اف‌بی‌آی حفظ کرد.
ترامپ همچنین عنوان کرد که مولر در تحقیقات خود هیچ ارتباط و همکاری [بین ستاد تبلیغاتی ترامپ و روس‌ها] نیفاته است، اما این عبارت چندان دقیق نیست. تحقیقات همچنان ادامه دارد و یافته‌های مولر هنوز علنی نشده‌اند.
در این توئیت نیز ترامپ 4 مطلب نادرست گفته شده است.
در توئیت سوم، ترامپ عنوان کرده بود:
در ستاد تبلیغات انتخاباتی هیلاری کلینتون بود که وی 33 هزار ایمیل را حذف کرده بود، در زمانی که وزیر خارجه بوده 145 میلیون دلار پول دریافت کرد و به همسر مک‌کابه 700 هزار دلار پرداخت کرد (و به همراه مورد تری اِم از چنگ اف‌بی‌آی در رفته است) و موارد اینچنین بیشتر. جمهوری‌خواهان و آمریکایی‌های واقعی باید پیگرد سخت‌گیرانه این کلاهبرداری را آغاز کنند.
نکته اول درباره این توئیت این است که هیلاری کلینتون 33 هزار ایمیل را پس از آن حذف کرد که وی و وکلایش مصمم شدند که ارتباطات شخصی و خصوصی او با کارش به عنوان وزیر خارجه هیچ ارتباطی نداشته باشد.
نکته دوم مربوط به عدد 145 میلیون دلار است که در واقع ارجاعی به تمامی مبلغ اهدا شده به بنیاد کلینتون از سوی 9 نفری است که زمانی در یک شرکت روسی و با اجازه وزارت خارجه آمریکا اکثریت سهام یک شرکت اوکراینی مستقر در کانادا که دارای منافع تجاری در آمریکا بود، سرمایه‌گذای کرده بودند. مشکل اینجاست که با وجود ادعای ترامپ، این مبالغ زمانی به بنیاد کلینتون اهدا شده است که هنوز ایده وزیر خارجه شدن هیلاری مطرح نشده بود و این وزارت‌خانه یکی از 9 نهادی بود که این قرارداد را تأیید کرده بود.
اصرار ترامپ مبنی بر اینکه فردی در ستاد تبلیغاتی هیلاری 700 هزار دلار به همسر آندرو مک‌کابه، رئیس وقت اف‌بی‌آی، در ازای کنار گذاشتن تحقیقات پرداخت کرده بود نیز مسئله‌ای نادرست است. همسر مک‌کابه در سال 2015 برای راه یافتن به سنای ایالتی ویرجینیا تلاش می‌کرد. و یکی از اهداکنندگان اصلی کمک‌های انتخاباتی در این ایالت 500 هزار دلار به وی پرداخت کرد، با این حال وی نهایتا در رقابت‌ها شکست خورد. همچنین هیچ شاهدی مبنی بر دخالت کلینتون در این ماجرا وجود ندارد.
در توئیت چهارم، ترامپ گفته است:‌
هم‌اکنون که جوینده‌های موهومات مسئله روسیه را رها کرده است و در حال جستجو درباره بقیه جهان هستند، باید به آسانی بتوانند وارد انتخابات میان‌دوره‌ای شوند جایی که می‌توانند صدماتی را به حزب جمهوری‌خواه وارد کنند. درباره سوءاستفاده دموکرات‌ها از قانون نظارت بر اطلاعات خارجی، ایمیل‌های گم‌شده و پرونده تقلب نگران نباشد!
برخلاف نوشته ترامپ، مولر تحقیقات خود درباره روسیه را رها نکرده است. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که تاکنون 5 تن از افراد حاظر در حلقه‌های ستاد انتخاباتی ترامپ به گناه خود اقرار کرده‌اند و در حال همکاری با مولر هستند.
مسئله سوءاستفاده دموکرات‌ها از قانون نظارت بر اطلاعات خارجی نیز مبهم است، هرچند که وی چندین بار عنوان کرده است که اوباما دستور استراق سمع در برج ترامپ را طی دوران رقابت‌های انتخاباتی صادر کرده است و اینکه اف‌بی‌ای یک خبرچین را درون ستاد تبلیغاتی وی جای داده است.
درباره ایمیل‌های گم شده نیز، مشخص نیست که ترامپ در خصوص چه نوع جرمی، اتهاماتی را مطرح می‌کند. ادعای ترامپ درباره پرونده خیابانی و تقلب نیز دقیق نیست. بیشتر عناصر این پرونده از سوی یک جاسوس پیشین انگلیسی جمع‌آوری شده و از سوی اف‌بی‌آی نیز تأیید نشده است.
در این توئیت هم سه ادعای نادرست بیان شده بود.
در توئیت پنجم، ترامپ عنوان کرده بود:
در وسط این چنین فسادی که کمیته ملی دموکرات‌ها از تحویل دادن هارد‌ها به اف‌بی‌آی خودداری کرد، چه اتفاقی برای سرورها رخ داده است؟ آن‌ها صبح زود به زور وارد خانه‌ها و دفاتر می‌شوند، اما از گرفتن سرورها هراس دارند؟
این توئیت تقریبا دقیق است، اینکه اف‌بی‌آی تأیید کرده است که کمیته ملی دموکرات‌ها درخواستشان را در خصوص سرور ایمیل‌ها - که از سوی هکرهای روسی مورد نفوذ قرار گرفته‌اند - رد کرده است.
اما اشاره ترامپ به یورش اف‌بی‌ای به خانه و دفاتر افرادی همچون پل مانافورت و مایکل کوهن فاقد برخی نکته‌ها است. نیروهای انتظامی نمی‌توانند به زور وارد خانه‌ها نمی‌شوند. آن‌ها براساس مجوز جستجو به خانه‌ها یورش می‌برند - که فرآیندی کاملا مبتنی بر قانون است.
در این توئیت هم یک نکته نادرست از سوی ترامپ بیان شده است.
انتهای پیام
/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

انفجار در کمپین انتخاباتی در زیمبابوه در هنگام سخنرانی رئیس جمهور

منابع از وقوع انفجاری که یک تجمع انتخاباتی را در زیمبابوه هدف قرار داد، خبر دادند. به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، در پی وقوع انفجار در این تجمع انتخاباتی که رئیس جمهور کشور در هنگا

دیدار حیدر العبادی و مقتدی صدر در نجف

منابع از دیدار میان نخست وزیر عراق و رهبر جریان صدر این کشور در استان نجف خبر دادند. به گزارش ایسنا، خبرنگار اسکای نیوز گزارش داد که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق با مقتدی صدر، رهبر جر

ماکرون اعضای اتحادیه اروپا را تهدید به تحریم کرد

رئیس‌جمهوری فرانسه هشدار داد، کشورهایی که در اتحادیه اروپا جلوی ورود پناهجویانی را که وضعیت پناهندگی آنها ثابت شده است، بگیرند، باید مورد تحریم واقع شوند. به گزارش ایسنا، به نقل از خب

زنان عربستان خود را آماده رانندگی می‌کنند

ممنوعیت رانندگی زنان عربستان نیمه شب امروز (شنبه) به وقت محلی پایان می‌یابد و زنان این کشور اجازه رانندگی خواهند یافت. به گزارش ایسنا، کمتر از یک سال پیش (سپتامبر ۲۰۱۷) ملک سلمان، پاد

بازگشت ۱۱ بالگرد نظامی از سوریه به روسیه طی هفته گذشته

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۱۱ بالگرد نظامی و جنگنده از سوریه به روسیه طی هفته گذشته بازگردانده شدند. به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه تاکید کرد که ۱۱ جنگنده و ب

پافشاری امارات برای عقب‌نشینی غیرمشروط انصارالله از الحدیده

وزیر مشاور امارات در امور خارجه تاکید کرد: در این مرحله باید تمامی تلاش‌های دیپلماتیک و إعمال فشارها برای عقب‌نشینی انصارالله از شهر الحدیده صورت بگیرد. به گزارش ایسنا، به نقل از النش

تشکیلات خودگردان: واشنگتن از تلاش‌هایش برای ارائه جایگزین‌های خیالی دست بردارد

تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که دولت آمریکا باید از تلاش‌هایش برای ارائه جایگزین‌های سیاسی خیالی و طرح‌هایی که هدفشان تقسیم وطن فلسطینی‌ها برای جلوگیری از تشکیل کشور فلسطین است، دست

طالبان پاکستان رهبر جدید انتخاب کرد

گروه طالبان پاکستان با تأیید کشته شدن رهبر پیشین این گروه اعلام کرده که رهبر جدیدی انتخاب کرده است. به گزارش ایسنا، در اعلامیه‌ای‌ که محمد خراسانی، سخنگوی طالبان پاکستان به رسانه‌ها ف

پیشنهاد مقام‌های اروپایی درباره ایجاد مراکز پناهجویی در خارج از اتحادیه اروپا

دو مقام اروپایی پیشنهاد کرده‌اند که مراکز پناهجویی خارج از اتحادیه اروپا برپا شود؛ با این شرط که بعد از سیر مراحل قانونی راه برای پناهجویان واجد شرایط برای ورود به اروپا هموار گردد. ب

قربانی جدید جنگ تجاری آمریکا وچین

پول‌نیوز - خودروسازان لوکس دایملر و بی‌ام‌و  آلمان هم به جمع اولین تلفات جانبی جنگ تجاری آمریکا و چین که بدترین نوع جنگ تجاری در سطح جهانی است که از دهه ۱۹۳۰ تا کنون بی‌سابقه بوده است،

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva