سند نیروی انسانی علوم پزشکی تدوین می شود/ الکترونیکی شدن آزمونها - خبرگزاری مهر


1397/02/07

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تهیه سند محاسبات نیروی انسانی در گروه علوم پزشکی برای ۵ تا ۱۰ سال آینده در تمام دوره های تخصصی، فوق تخصصی و دکتری حرفه ای خبر داد. به گزارش خبرنگار مهر ، دکتمعاون آموزشی وزارت بهداشت از تهیه سند محاسبات نیروی انسانی در گروه علوم پزشکی برای ۵ تا ۱۰ سال آینده در تمام دوره های تخصصی، فوق تخصصی و دکتری حرفه ای خبر داد.

به گزارش
خبرنگار مهر
، دکتر باقر لاریجانی در نشست خبری به مناسبت هفته آموزش در محل دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به تهیه این سند افزود: ما به زودی مصوبه شورای گسترش دانشگاه ها را برای رشته های مختلف و موافقت اصولی برای این رشته ها در ۵ سال  آینده را نهایی خواهیم کرد.

وی افزود: به این منظور دانشگاه های علوم پزشکی برای گسترش رشته محل های خود بر اساس این سند برنامه ریزی می کنند.

معاون وزارت بهداشت با اشاره به هفته آموزش پزشکی یادآور شد: هشتم تا سیزدهم اردیبهشت ماه هفته آموزش پزشکی است و در روزهای ۱۰ تا ۱۲ سمینار آموزش پزشکی با حضور بیش از ۲۵۰۰ نفر از اساتید و دانشجویان برگزار می شود.

وی افزود: حدود هزار عضو هیات علمی، ۵۰۰ دانشجو و ۸۰۰ عضو غیر هیات علمی، ۸۰۰ مقاله ارائه داده اند که ۱۵۰ مقاله به صورت سخنرانی کوتاه و پوستر ارائه می شود.

لاریجانی از حضور برخی میهمانان خارجی و روسای انجمن های آموزش پزشکی بین المللی در این سمینار خبر داد و گفت: آموزش و دانشجو، آموزش و سیاست گذاری، آموزش و پاسخگویی اجتماعی، آموزش و نوآوری، آموزش و زیرساخت ها از محورهای این سمینار هستند.

وی با اشاره به چند فعالیت عمده دانشگاه های علوم پزشکی در سال ۹۷ گفت: دانشگاه های علوم پزشکی برنامه توسعه ۵ ساله خود را در سال ۹۷ در رشته های تخصصی و عمومی نهایی خواهند کرد.

وی از تعیین ماموریت های جدید برای دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: در همین هفته غیر از فعالیت های عمومی که خواهند داشت ماموریت های جدیدی را به دانشگاه ها ابلاغ خواهیم کرد.

معاون وزیر بهداشت از اعمال اعتباربخشی بیمارستان های آموزشی و رفع نقایص این مراکز خبر داد و گفت: این هفته این اعتباربخشی اعمال می شود و مراکزی که پیش از این اخطار گرفته اند مورد بررسی مجدد به منظور رفع نقایص قرار می گیرند.

لاریجانی همچنین از ارائه دروس تئوری تمامی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت مجازی در مهر ماه خبر داد و گفت: به این ترتیب تمام دروس تئوری دانشگاه ها در سایت دانشگاه علوم پزشکی مجازی بارگذاری می شود و دانشجویان از سراسر کشور می توانند به این دروس تئوری دسترسی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: مرکز ملی آموزش پزشکی حدود هزار پروژه تحقیقاتی دارد و از تمام کسانی که در این زمینه حرف تازه و ایده نوینی دارند حمایت می کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از فراهم شدن زیرساخت پذیرش دانشجوی خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: توقع این است که دانشگاه ها تعداد دانشجویان خارجی خود را در مهر ماه افزایش دهند.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به مصوبه مجلس به منظور کمک به زیرساخت های آموزشی با حمایت بانک ها یادآور شد: این فرصت مناسبی است که دانشگاه ها در حوزه های علوم پایه و تجهیزات آزمایشگاهی خود را ارتقا دهند.

لاریجانی در پاسخ به
خبرنگار مهر
در خصوص الکترونیکی شدن آزمون های علوم پزشکی و به ویژه آزمون دستیاری گفت: حرکت ما در حوزه آزمون ها به سمت الکترونیکی شدن است و یکی از کارهای مهمی که در این زمینه انجام دادیم الکترونیکی کردن تمام فرآیندهای آموزشی، اداری، نمرات، ثبت نام ها و یکپارچه سازی این فرآیندهاست.

وی  افزود: با توجه به اینکه اکنون آزمون های علوم پایه و پیش کارورزی الکترونیکی شده اند هزینه ها به شدت کاهش یافته و ما امیدواریم مراکز آزمون که به همین منظور ایجاد شده اند به سمتی حرکت کنند که آزمون های بین المللی را نیز به صورت الکترونیک برگزار کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام اساتیدی که برای ما سوال طرح می کنند کارنامه دارند و سیستم الکترونیک و استفاده از بانک سوال را به صورت ویژه پیگیری می کنیم.

معاون وزیر بهداشت در مورد تبادلات دانشجویی بین المللی نیز یادآور شد: بسیاری از دانشگاه های علوم پزشکی قراردادهای بین المللی تدوین کرده اند و از نظر ما تبادلات بین المللی دانشجویی هم ارتقا دانشگاه را در پی دارد و هم به تاثیرگذاری فرهنگ خودمان در میان آن کشورها می انجامد. به تازگی برای آموزش ۵۰۰ دانشجو با افغانستان قرارداد بسته ایم و در حال حاضر هم ۳ هزار دانشجوی خارجی از ۴۰ کشور که بیشتر کشورهای همسایه هستند در گروه علوم پزشکی تحصیل می کنند.

لاریجانی افزود: شعبه دانشگاه های ایرانی در کشورهای همسایه و همکاری بین المللی دانشگاه های خارجی با دانشگاه های ما در داخل ایران از مهمترین برنامه های تبادل بین المللی دانشجویی است.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

دانشجویان دکتری ورودی قبل از ۹۵ وام ضروری ویژه دریافت می کنند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد: ثبت «وام های تحصیلی ویژه دکتری» نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ (سه ماهه بهار)، «ضروری ویژه دکتری» و «ضروری عادی» از تاریخ یک خرداد ت

مهلت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد امشب پایان می یابد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز جمعه ۴ خردادماه می توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته و ویرایش اطلاعات خود اقدام

الزام دانشجویان خارجی به ثبت اطلاعات تحصیلی و اقامتی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، براساس اعلام سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و دانشگاه یزد، دانشجویان بین المللی دانشگاه ها باید اطلاعات خود را در سامانه متمرکز دانشجویان غیرایرانی سازمان امور دانشجویان

دانشگاهیان با آرمان های بنیانگذار کبیر انقلاب بیعت می کنند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه الزهرا(س)، همزمان با فرارسیدن سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، مراسم تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان های امام خمینی(ره) و تجدید بیعت با مقام مع

رشته «سلامت و ترافیک» به آزمون ارشد پزشکی اضافه شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی رشته جدید کارشناسی ارشد «سلامت و ترافیک» را به رشته های امتحانی در زیر مجموعه اپیدمیولوژی افزود. افرادی که متقاضی ش

دانشگاه علوم پزشکی مجازی ۵۲ دوره‌ آنلاین بین‌المللی برگزار می کند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مجازی، دوره‌های معتبر آنلاین بین‌المللی با همکاری شرکت City & Guilds انگلستان و دانشگاه علوم پزشکی مجازی برپا می شوند. فهرست دوره‌ها و س

لزوم مهار فارغ التحصیلان مازاد بر ظرفیت مقطع دکتری - خبرگزاری مهر

 به گزارش خبرنگار مهر ، مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری عصر چهارشنبه خود با خبرنگاران در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص متناسب نبودن میزان پذیرش هیئت

آغاز مرحله دوم کنکور دکتری از ۷ خرداد/ جدول نرخ آزمون دانشگاهها - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، بر اساس آیین نامه آزمون ورودی دوره دکتری (Ph.D) پذیرش دانشجو در این مقطع شامل اجرای فرآیندی دو مرحله ای است که اجرای این مراحل مطابق با شیوه نامه ابلاغی شماره ۳۶۳۶/س تاریخ

ثبت نام بازپذیری حوزه های علمیه خواهران آغاز شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، ثبت نام داوطلبان بازپذیری در مقطع عمومی حوزه های علمیه خواهران از طریق وبگاه www.whc.ir و مدارس علمیه مقطع عمومی(سطح۲) مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران انجام می شود. م

آیین نامه مهارت افزایی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی تدوین شد - خبرگزاری مهر

نادر نعمت الهی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برنامه مهارت آموزی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: آیین نامه ای را برای مهارت افزایی دانشجویان دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی تدوین کرده و آن را ب

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva