آمادگی بخش تعاون برای همکاری در حوزه‌های زیست محیطی


1397/02/03

درنشست کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران که با حضور معاون رییس جمهور برگزار شد، آمادگی بخش تعاون در راستای تعامل و همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست و نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل مورد تا

آمادگی بخش تعاون برای همکاری در حوزه‌های زیست محیطی
درنشست کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران که با حضور معاون رییس جمهور برگزار شد، آمادگی بخش تعاون در راستای تعامل و همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست و نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در این نشست بهمن عبدالهی، ظرفیتها و توانمندی‌های بخش تعاون را مورد اشاره قرار داد و با اشاره به نتایج پایش محیط کسب و کار در سال گذشته، اظهار کرد: نتایج این پایش نشان داد که  سه حوزه مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیت‌های تسویه آب، بدترین شرایط را به لحاظ محیط کسب و کار دارند.
وی آمادگی بخش تعاون برای همکاری در حوزه‌های زیست محیطی را اعلام کرد و گفت: با توجه به ظرفیتهای بالای بخش تعاون در زمینه آموزش، بخش تعاون می‌تواند متولی اجرای بخشی از آموزش‌های مورد نظر سازمان محیط زیست باشد و ضمن آموزش تعاونی‌ها، اجرای فعالیت‌های آموزشی سازمان در راستای کاهش تصدیگری‌ها را عهده دار شود.
رییس اتاق تعاون ایران، در ادامه با بیان اینکه ۷۵ درصد حمل و نقل درون شهری و برون شهری کشور توسط تعاونی‌ها صورت می‌پذیرد، پیشنهاد کرد: اتاق تعاون ایران در راستای نوسازی ناوگان درون شهری و برون شهری و جلوگیری از آلایندگی خودروها، از محل منابع و اعتبارات سازمان حفاظت محیط زیست، مجری نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل شود.
عبدالهی ابراز امیدواری کرد: در قالب تفاهم‌نامه مشترک با سازمان محیط زیست انجام فعالیت‌های پیشنهادی و مورد نظر سازمان حفاظت محیط زیست عملیاتی شود.
محمد مهدی تیموری ـ مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تاکسیرانی نیز در این نشست نوسازی ناوگان حمل و نقل را یکی از دغدغه های دولت دانست و افزود: در حوزه تاکسیرانی چند سالی مجری ستاد سوخت کشور بودیم و یک میلیون دستگاه سبک و سنگین را نوسازی کرده‌ایم لذا با توجه به تجارب خوبی که در بخش تعاون داریم آماده هرگونه همکاری در زمینه نوسازی ناوگان هستیم.
وی گفت: اگر دولت به ما اعتماد و تصدی‌ها را به ما واگذار کند و جلوی اقدامات سازمان‌های موازی را بگیرد، دغدغه آلودگی هوا را با ظرفیت تعاونی‌ها کاهش خواهیم داد.
به گفته تیموری بیش از ۹۰ درصد خودروهای سنگین، آلاینده و بیش از ۵۰ درصد تاکسی‌ها فرسوده هستند.
عیسی کلانتری ـ رییس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این نشست بر لزوم ایجاد اشتغال از طریق تعاونی‌ها تاکید کرد و گفت: در دولت دوازدهم استراتژی خود را در راستای توسعه پایدار قرار داده ایم و غیر از آن حرکت نخواهیم کرد.
وی توسعه پایدار را مبتنی بر چهار اصل توجیه پذیر بودن فعالیتهای اقتصادی، حفظ نظم اجتماعی، قربانی نشدن محیط زیست و رعایت حقوق نسل های آینده دانست و افزود:متاسفانه ۴۰ سال دیر به فکر افتادیم و با سیاستهای غلط مشکلات فراوانی را برای محیط زیست ایجاد کردیم و امروز به اهداف توسعه پایدار پناه برده‌ایم.
کلانتری افزود:  محیط زیست متعلق به ۸۰ میلیون ایرانی و ۷.۵ میلیارد جمعیت جهان است و نباید تصور کنیم که هرطور خواستیم با محیط زیست رفتار کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر زمین به شدت در حال تهدید است و رفاه بیش از حد مردم و نسل حاضر موجب شده تا کره زمین در معرض از بین رفتن قرار گیرد.
معاون رییس جمهوری فقر و بیکاری را اولین دشمن محیط زیست دانست و گفت مشکل اصلی ما در محیط زیست به ویژه بعد از انقلاب،‌ مسایل سیاسی و بین المللی بوده و عدم آشنایی با محور توسعه پایدر است و بدون توجه به اینکه قیمت خودکفایی چقدر است تلاش کردیم تا به خودکفایی برسیم.
کلانتری گفت: امروز بیش از ۸۰ درصد جمعیت دنیا در سواحل هستند ولی ما از آبادان تا چابهار یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر معادل دو درصد کشورمان، جمعیت داریم.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه حق نداریم با سرنوشت نسل آینده بازی کنیم تنها به این دلیل که اختیار و تکنولوژی داریم، تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه وزارت جهاد کشاورزی مکلف شده تا ۹۵ درصد در همه محصولات خودکفا شود ولی اجرای این قانون نیازمند ۳۶ میلیون متر مکعب آب در سال است که هم مخرب اقتصاد و هم مخرب محیط زیست است.
رییس سازمان محیط زیست در پایان متذکر شد: هر کشور می‌تواند تا ۲۰ درصد آب تجدیدپذیر خود را استفاده کند و دنیا اجازه داده که تا ۴۰ درصد آب تجدیدپذیر را با پذیرش ریسک بالا مورد مصرف قرار بدهد ولی متاسفانه در ایران ۱۱۰ درصد از آبهای تجدیدپذیر استفاده می کنیم و این یعنی خودکشی در حالی که حداکثر سقف استفاده ما ۴۰ درصد است.
به گزارش ایسنا، نشست کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران با هدف همکاری گسترده بخش تعاون کشور با سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه‌های علمی، آموزشی و برون سپاری‌های سازمانی با بهره‌گیری از پتانسیل‌ها و ظرفیتهای بخش تعاون کشور برگزار شد.
در این نشست مدیران عامل تعاونی‌های مرتبط با حوزه زیست محیطی از جمله حمل و نقل، صنعت، کشاورزی و پرورش آبزیان و شیلات حضور داشتند.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

تعیین تکلیف سپرده‌گذاران میلیاردی غیرمجازها سرعت گرفت

بعد از آنکه قرار بر این شد تا پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران کلان موسسات اعتباری غیرمجاز منحل شده مورد بررسی قرار گرفته و شرایط آن تعیین شود با آخرین تصمیمات اتخاذ شده بین نمایندگان سران سه

ارز بر قیمت برق تاثیر نگذاشت

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: اطلاعات قیمت تمام شده برق در انتهای سال مالی منتشر می‌شود، اما پیش‌بینی می‌شود که تغییرات نرخ ارز تاثیر چندانی در قیمت تمام شده برق نگذاشته باشد.

رسیدن ظرفیت تولید گاز فاز ۱۳ پارس جنوبی به بیش از ۵۰ میلیون متر مکعب در روز

دومین ردیف شیرین‌سازی گاز پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید. این ردیف شیرین‌سازی که هم‌اکنون با تولید حدود ۷ میلیون متر مکعب گاز در روز در مدار بهره‌برداری قرار دارد، به‌تدر

۵۴ نماد بورسی تحت احتیاط و مشمول فرایند تعلیق

در حالی شاخص بورس اوراق بهادار تهران در این هفته با رشد ۵۰۵ واحدی همراه شد که همزمان ۵۴ نماد بورسی به دلایل مختلف تحت احتیاط یا مشمول فرایند تعلیق هستند. به گزارش ایسنا، بورس اوراق به

تحمل دلار ۴۲۰۰ تومانی تمام شد

عرضه دلار با نرخ ۴۲۰۰ تومان و تأکید برخی مسئولان بر عدم تغییر آن تا مدت حداقل چند ماهه، برای بازار ارز افاقه نکرد و آن طور که کارشناسان پیش بینی کرده بودند فشار برای تثبیت نرخ دلار دوام ن

از کاغذ تا عمل ارتباط قیمت ارز با نرخ تورم

افزایش قیمت ارز با نرخ تورم از آن دسته مقولاتی هستند که در روی کاغذ ظاهرا ارتباطی با همدیگر ندارند، با این حال در میدان عمل بعضی معادلات غیر ریاضی در بازار ایران باعث می‌شود تا این مقولات

تداوم کاهش ارزش لیر

لیر ترکیه به دنبال افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی این کشور ۳ درصد دیگر از ارزش خود را از دست داد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بانک مرکزی در نشست فوق العاده خود، نرخ بهره را به ۱

فرانسه یک میلیارد یورو در روسیه سرمایه‌گذاری می‌کند

روسیه و فرانسه قراردادهایی به ارزش ۱ میلیارد یورو برای سرمایه گذاری در روسیه امضا کردند. به گزارش ایسنا به نقل از آر تی، این قراردادها در جریان ‌دیدار امانوئل مکرون-رئیس جمهور فرانسه-

نشانه‌های افزایش معاملات مسکن

اولین آمارهای ارائه شده از تعداد معاملات مسکن شهر تهران حاکی از افزایش ۷ درصدی قراردادهای خرید و فروش دارد. به گزارش ایسنا، پس از آنکه در فروردین ماه و براساس آمار رسمی بانک مرکزی معا

مرکز پژوهشهای مجلس: افزایش 20درصدی حقوق کارمندان غیرقانونی است/احتمال رد مصوبه در شورای نگهبان - اخبار تسنیم - Tasnim

مرکز پژوهشهای مجلس: افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان غیرقانونی است/احتمال رد مصوبه در شورای نگهبان مرکز پژوهشهای مجلس اعلام کرد:مصوبه افزایش ۲۰درصدی حقوق به دلیل داشتن بار مالی و عدم تعیین منابع مغایر

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva