کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/12/06

کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند واردات و افزایش تعرفه‌های گمرکی پارچه‌های چادری در کنار کاهش کیفیت این محصول سبب افزایش هزینه‌های مادی چادری بودن شده

کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند - اخبار تسنیم - Tasnim
کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند
واردات و افزایش تعرفه‌های گمرکی پارچه‌های چادری در کنار کاهش کیفیت این محصول سبب افزایش هزینه‌های مادی چادری بودن شده است.
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۳
استانها
کرمانشاه
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
کرمانشاه
، ایران براساس اطلاعات تاریخی از گذشته تا دوران معاصر و کنونی دارای جامعه‌ای معتقد به پوشش و عفاف بوده است و این واقعیت مشخص می‌کند حجاب در ایران متعلق به دوره‌ای خاص نیست؛ هر چند در دوره‌های مختلف تغییراتی داشته است.
حجاب با ورود اسلام به ایران تقویت شد و امروز حجاب در جامعه ایرانی نشات گرفته از فرهنگ سنتی و مذهبی ایران است و در این راستا چادر به عنوان پوشش کامل در ایران فرهنگ قدیمی دارد که در  طول دوره‌‌های مختلف با مدل‌‌های مختلف زنان ایرانی از آن استفاده کرده‌ا‌ند.
در جامعه امروزی به دلیل ارتباط با کشورهای مسلمان چادر با شکلهای مختلفی وجود دارد و زنان در انتخاب آن آزادی بیشتری دارند البته در جامعه ایرانی تنها چادر نشانه پوشش و عفت زن نیست اما چادر به عنوان پوشش برتر شناخته می‌شود. اما چادری بودن هزینه‌های مادی فراوانی دارد که در گفت‌وگو با فروشندگان چادر و برخی از مشتریان آنها دلایل این گرانی پیگیری شده است.
قربانی فروشنده چادر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه نخی که برای چادر‌‌های مشکی استفاده می‌شود در ایران موجود نیست، اظهار داشت: اکثر کارخانه‌های چادر انحصار کشورهای خارجی از جمله کره و ژاپن است و تعرفه گمرگ برای وارد کردن این چادرها بالا است و قیمت چادر نیز بستگی به جنس آن دارد.
فرهادی یکی دیگر از فروشندگان وسایل حجاب در چهارراه مدرس کرمانشاه با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب ریشه در اعتقادات ایرانی‌ها دارد، گفت: متاسفانه دولت از این موضوع حمایت نمی‌کند و سال گذشته چهار بار تعرفه گمر‌‌‌گی چادر مشکی را افزایش داد و به تناسب این کار قیمت انواع چادر افزایش پیدا کرد.
وی با بیان اینکه چادر در جامعه ایرانی ریشه فرهنگی دارد، افزود: در زمینه چادر یک تولید کننده داخلی وجود دارد و قیمت انواع چادر این تولید کننده داخلی مناسب است به طوری که چادر سنتی که قبلاً 110هزار تومان بود از این کارخانه 70هزار تومان خرید کردیم ولی تولیدات آن به گستردگی واردات نیست.
ذوالفقاری فروشنده پارچه چادری نیز گفت: در سالهای گذشته چادر از ژاپن وارد می‌کردیم و چند سال استفاده مفید داشت اما چادرهای امروزی بیشتر از چند ماه دوام ندارد و زنان چادری را مجبور به خرید چادر حداقل دو بار در طول سال می‌کند و این امر برای مردم خیلی هزینه دارد.
وی افزود: در رابطه با عمر مفید کوتاه پارچه‌های چادری با چند برند گفت‌وگو کرده‌ام ولی چون پارچه‌های چادری را وارد می‌کنند در این رابطه توقعی وجود ندارد و کاهش کیفیت پارچه‌های چادری به برندهای معروف نیز سرایت کرده تا بانوان ایرانی استفاده کوتاه‌تری از چادر ببرند.
حمایت کم از چادر
دهنویی با اشاره به اینکه دولت از فروشنده‌ها و خریدارهای چادر حمایت نمی‌‌کند، گفت: هزینه مغازه و باربری سبب شده که ما نتوانیم قسط وام‌های خود را پرداخت کنیم و با این وجود تعزیرات به‌دلیل گران فروشی ما را جریمه می‌‌کند زیرا ما 30 درصد سود حساب کردیم در حالی که باید 23درصد باشد و از ما می‌خواهند که به مشتری تخفیف ندهیم.
این فروشنده چادر افزود: چنانچه به مشتری تخفیف ندهیم جذب مشتری نداریم و البته چون کار ما در راستای ترویج حجاب است این ضررها سبب نشده که مغازه را ببندیم و البته در ایام ویژه سال تمام اجناس به قیمت فاکتور فروخته می‌شود .
دهنوی گفت: این گلایه من و مشتریان است که چرا ما دولت اسلامی داریم ولی حمایت از چادر و پوشش خیلی کم است و از فروشنده و تولیدکننده کننده حمایت نمی‌شود و قیمت چادر نسبت به مانتو بسیار بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه چنانچه کسی بخواهد در طول سال دو بار چادر بخرد باید هزینه زیادی باید پرداخت کند، افزود: سایر پوششها همچون مانتو در طول سال با تخفیف ارائه می‌شود اما چادر تخفیف ندارد مگر اینکه کسانی از تخفیف آن به دنبال فرهنگ سازی اندیشه حجاب باشند.
کاهش کیفیت پارچه‌های چادری
خانم زارعی خریدار چادر با بیان اینکه زنان جامعه باید به دلیل بی‌کیفیتی چادر‌‌های موجود چندین بار در طول سال چادر خرید کنند، گفت: با وجود هزینه بالای چادر فروشنده‌ها تخفیفی در این زمینه ندارند در حالی که سایر پوششها با تخفیفهای بسیاری خوبی در طول سال ارائه می‌شود.
مرادی فروشنده مانتو نیز در این رابطه بیان کرد: مانتو تنوع خیلی زیادی دارد و مدل‌‌های جدید و گران بعد از یک ماه تخفیف می‌خورد و تخفیف‌هایی از 20 تا 70 درصد دارد.
خانم حسینی از مشتریان یکی از مغازه‌های فروش چادر گفت: قیمت یک پارچه چادری مرغوب  کمتر از 150هزار تومان نیست و همین چادر با کیفیت پایین‌‌تر کمتر از یک سال استفاده مفید دارد و بعد از مدتی خراب می‌شود و به همین دلیل مجبورم دوباره خرید داشته باشم اما این امر برای من امکان‌پذیر نیست.
با توجه به اینکه جامعه ما اسلامی است و پوشش و عفاف زنان ایرانی در عصر حاضر مورد تهاجم فرهنگی دشمنان قرار گرفته است نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان است اما به دلیل عدم حمایت مالی و برنامه‌‌ریزی مناسب مسئولان این موضوع در معرض خطر قرار دارد که واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری با کیفیتی که نظارتی بر آن نیست سبب مشکلاتی در این حوزه شده است.
با وجود عصر تکنولوژی و افزایش کیفیت کالاهای مختلف گویا در زمینه چادر نه‌ تنها کیفیت افزایش نیافته بلکه کاهش نیز داشته است به طوری که این موضوع در کنار تهاجم فرهنگی دشمن سبب نارضایتی استفاده ‌‌کنندگان و در نهایت عدم استقبال آن‌‌ها از چادر شده است تا هزینه‌های مادی چادری ماندن گران باشد.
انتهای پیام/ش

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

کمک ۷۹ میلیاردی خیرین برای آزادی ۲۳۰۰ زندانی غیرعمد

>خیرین کشوری با حضور در ۴۰۰ آیین گلریزان ویژه ماه رمضان و اهدای مبلغی معادل ۷۹ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان، زمینه آزادی بیش از ۲ هزار نفر از زندانیان تحت حمایت ستاد دیه را فراهم کردند.به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، نمایندگی ا

۸۵ تا ۹۰ درصد زنان باردار می‌توانند زایمان طبیعی داشته باشند

>مشاور وزیربهداشت در امور مامایی با بیان اینکه زایمان طبیعی فرآیندی فیزیولوژیک است که در تمام دنیا مرسوم است و باید بدون مداخله و یا با حداقل مداخلات طی شود، گفت: نوزادانی که از طریق زایمان طبیعی متولد می شوند، سالم ترند. به گزارش ایلنا، شهلا خسروی ا

مراسم ترحیم دکتر قانعی‌راد برگزار شد

>مراسم ترحیم دکتر سید محمدامین قانعی‌راد عصر امروز در مسجد جامع شهرک غرب برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم ترحیم دکتر سید محمدامین قانعی‌راد؛ رئیس سابق انجمن جامعه‌شناسی ایران، و عضو هیات علمی و استاد جامعه شناسی مرکز تحقیقات سیاست ع

تاکید وزیر آموزش و پرورش بر استفاده از نمادهای ملی و میهنی روی لوازم التحریر

>وزیر آموزش و پرورش گفت: باید از نمادهای ملی، میهنی و ایمانی خودمان روی لوازم اتحریر استفاده کنیم. به گزارش خبرنگار ایلنا، سید محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش ظهر امروز در حاشیه همایش مسئولان امور تحصیلی اتباع خارجی ادارات کل آموزش پرورش در جمع خبرنگ

تخریب ساختمانی در خیابان نبرد/ حادثه تلفات جانی نداشت

>سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از تخریب بخشی از یک ساختمان در خیابان نبرد خبرداد. جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزئیات این حادثه گفت: در ساعت ۱۳:۰۹ صبح امروز یک مورد حادثه احتمال آوار در خیابان نبرد شمالی خیابان نبی‌اکرم به سامانه

افزایش مصدومان حادثه تصادف مینی‌بوس، پراید و کامیون + اسامی

>سخنگوی اورژانس کشور از افزایش مصدومان حادثه برخورد مینی‌بوس، کامیون و پراید در محور خرم آباد به پلدختر خبر داد. به گزارش ایلنا، مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در ارتباط با جزئیات برخورد یک دستگاه مینی‌بوس، کامیون و پراید گفت: این حادثه امروز (

مشکل صدور پایانکار تعاونی‌های هفتگانه در منطقه ۲ رفع شد

>کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به منظور بررسی مشکلات صدور پایانکار تعاونی‌‌‌‌های هفتگانه، جلسه‌‌‌ای را در شهرداری منطقه ۲ برگزار کرد. به گزارش ایلنا، محمد سالاری درباره این جلسه و مشکلات این تعاونی‌‌‌‌ها گفت: تعاونی&zwn

تأکید استاندار تهران بر همکاری همه دستگاه‌ها در تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل

>استاندار تهران در جلسه شورای پدافند غیرعامل تاکید کرد: در طرح جامع پدافند غیرعامل دیدگاه‌های همه بخش‌ها بایدلحاظ شود و این طرح در آینده به شکل جمعی و با نظرات همه دستگاه‌ها تدوین می‌شود.   به گزارش ایلنا، جلسه شورای پدافند غیرعامل استان ته

آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های مشترک با دانشگاه‌های فرانسوی

>وزیر علوم از آمادگی ایران برای توسعه همکاری‌های مشترک با دانشگاه‌های فرانسه خبر داد و تاکید کرد: باید برای توسعه همکاری‌های علمی و آموزشی نقشه‌‌‌راهی تدوین شود تا این نوع همکاری‌ها تقویت شود. به گزارش ایلنا،‌ منصور غلامی در افتتاحیه نشست روسای

خودنظارتی، رویکرد جدی آحاد فرماندهان و کارکنان باشد/ نبض سازمان در گرو عملکرد دقیق بازرسی است

>فرمانده ناجا با بیان اینکه اصلاح امور و حرکت در مسیر پیشرفت باید هدف غایی از روند نظارت و بازرسی‌ها باشد، تاکید کرد: خودنظارتی رویکرد جدی آحاد فرماندهان و کارکنان است. به گزارش ایلنا، سردار حسین اشتری در همایش سراسری روسای بازرسی فرماندهی انتظا

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva