کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/12/06

کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند واردات و افزایش تعرفه‌های گمرکی پارچه‌های چادری در کنار کاهش کیفیت این محصول سبب افزایش هزینه‌های مادی چادری بودن شده

کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند - اخبار تسنیم - Tasnim
کرمانشاه| وقتی واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری کمر تولید‌کننده داخلی را می‌شکند
واردات و افزایش تعرفه‌های گمرکی پارچه‌های چادری در کنار کاهش کیفیت این محصول سبب افزایش هزینه‌های مادی چادری بودن شده است.
۰۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۳
استانها
کرمانشاه
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
کرمانشاه
، ایران براساس اطلاعات تاریخی از گذشته تا دوران معاصر و کنونی دارای جامعه‌ای معتقد به پوشش و عفاف بوده است و این واقعیت مشخص می‌کند حجاب در ایران متعلق به دوره‌ای خاص نیست؛ هر چند در دوره‌های مختلف تغییراتی داشته است.
حجاب با ورود اسلام به ایران تقویت شد و امروز حجاب در جامعه ایرانی نشات گرفته از فرهنگ سنتی و مذهبی ایران است و در این راستا چادر به عنوان پوشش کامل در ایران فرهنگ قدیمی دارد که در  طول دوره‌‌های مختلف با مدل‌‌های مختلف زنان ایرانی از آن استفاده کرده‌ا‌ند.
در جامعه امروزی به دلیل ارتباط با کشورهای مسلمان چادر با شکلهای مختلفی وجود دارد و زنان در انتخاب آن آزادی بیشتری دارند البته در جامعه ایرانی تنها چادر نشانه پوشش و عفت زن نیست اما چادر به عنوان پوشش برتر شناخته می‌شود. اما چادری بودن هزینه‌های مادی فراوانی دارد که در گفت‌وگو با فروشندگان چادر و برخی از مشتریان آنها دلایل این گرانی پیگیری شده است.
قربانی فروشنده چادر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه نخی که برای چادر‌‌های مشکی استفاده می‌شود در ایران موجود نیست، اظهار داشت: اکثر کارخانه‌های چادر انحصار کشورهای خارجی از جمله کره و ژاپن است و تعرفه گمرگ برای وارد کردن این چادرها بالا است و قیمت چادر نیز بستگی به جنس آن دارد.
فرهادی یکی دیگر از فروشندگان وسایل حجاب در چهارراه مدرس کرمانشاه با بیان اینکه بحث عفاف و حجاب ریشه در اعتقادات ایرانی‌ها دارد، گفت: متاسفانه دولت از این موضوع حمایت نمی‌کند و سال گذشته چهار بار تعرفه گمر‌‌‌گی چادر مشکی را افزایش داد و به تناسب این کار قیمت انواع چادر افزایش پیدا کرد.
وی با بیان اینکه چادر در جامعه ایرانی ریشه فرهنگی دارد، افزود: در زمینه چادر یک تولید کننده داخلی وجود دارد و قیمت انواع چادر این تولید کننده داخلی مناسب است به طوری که چادر سنتی که قبلاً 110هزار تومان بود از این کارخانه 70هزار تومان خرید کردیم ولی تولیدات آن به گستردگی واردات نیست.
ذوالفقاری فروشنده پارچه چادری نیز گفت: در سالهای گذشته چادر از ژاپن وارد می‌کردیم و چند سال استفاده مفید داشت اما چادرهای امروزی بیشتر از چند ماه دوام ندارد و زنان چادری را مجبور به خرید چادر حداقل دو بار در طول سال می‌کند و این امر برای مردم خیلی هزینه دارد.
وی افزود: در رابطه با عمر مفید کوتاه پارچه‌های چادری با چند برند گفت‌وگو کرده‌ام ولی چون پارچه‌های چادری را وارد می‌کنند در این رابطه توقعی وجود ندارد و کاهش کیفیت پارچه‌های چادری به برندهای معروف نیز سرایت کرده تا بانوان ایرانی استفاده کوتاه‌تری از چادر ببرند.
حمایت کم از چادر
دهنویی با اشاره به اینکه دولت از فروشنده‌ها و خریدارهای چادر حمایت نمی‌‌کند، گفت: هزینه مغازه و باربری سبب شده که ما نتوانیم قسط وام‌های خود را پرداخت کنیم و با این وجود تعزیرات به‌دلیل گران فروشی ما را جریمه می‌‌کند زیرا ما 30 درصد سود حساب کردیم در حالی که باید 23درصد باشد و از ما می‌خواهند که به مشتری تخفیف ندهیم.
این فروشنده چادر افزود: چنانچه به مشتری تخفیف ندهیم جذب مشتری نداریم و البته چون کار ما در راستای ترویج حجاب است این ضررها سبب نشده که مغازه را ببندیم و البته در ایام ویژه سال تمام اجناس به قیمت فاکتور فروخته می‌شود .
دهنوی گفت: این گلایه من و مشتریان است که چرا ما دولت اسلامی داریم ولی حمایت از چادر و پوشش خیلی کم است و از فروشنده و تولیدکننده کننده حمایت نمی‌شود و قیمت چادر نسبت به مانتو بسیار بالاتر است.
وی با اشاره به اینکه چنانچه کسی بخواهد در طول سال دو بار چادر بخرد باید هزینه زیادی باید پرداخت کند، افزود: سایر پوششها همچون مانتو در طول سال با تخفیف ارائه می‌شود اما چادر تخفیف ندارد مگر اینکه کسانی از تخفیف آن به دنبال فرهنگ سازی اندیشه حجاب باشند.
کاهش کیفیت پارچه‌های چادری
خانم زارعی خریدار چادر با بیان اینکه زنان جامعه باید به دلیل بی‌کیفیتی چادر‌‌های موجود چندین بار در طول سال چادر خرید کنند، گفت: با وجود هزینه بالای چادر فروشنده‌ها تخفیفی در این زمینه ندارند در حالی که سایر پوششها با تخفیفهای بسیاری خوبی در طول سال ارائه می‌شود.
مرادی فروشنده مانتو نیز در این رابطه بیان کرد: مانتو تنوع خیلی زیادی دارد و مدل‌‌های جدید و گران بعد از یک ماه تخفیف می‌خورد و تخفیف‌هایی از 20 تا 70 درصد دارد.
خانم حسینی از مشتریان یکی از مغازه‌های فروش چادر گفت: قیمت یک پارچه چادری مرغوب  کمتر از 150هزار تومان نیست و همین چادر با کیفیت پایین‌‌تر کمتر از یک سال استفاده مفید دارد و بعد از مدتی خراب می‌شود و به همین دلیل مجبورم دوباره خرید داشته باشم اما این امر برای من امکان‌پذیر نیست.
با توجه به اینکه جامعه ما اسلامی است و پوشش و عفاف زنان ایرانی در عصر حاضر مورد تهاجم فرهنگی دشمنان قرار گرفته است نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان است اما به دلیل عدم حمایت مالی و برنامه‌‌ریزی مناسب مسئولان این موضوع در معرض خطر قرار دارد که واردات بی‌رویه پارچه‌های چادری با کیفیتی که نظارتی بر آن نیست سبب مشکلاتی در این حوزه شده است.
با وجود عصر تکنولوژی و افزایش کیفیت کالاهای مختلف گویا در زمینه چادر نه‌ تنها کیفیت افزایش نیافته بلکه کاهش نیز داشته است به طوری که این موضوع در کنار تهاجم فرهنگی دشمن سبب نارضایتی استفاده ‌‌کنندگان و در نهایت عدم استقبال آن‌‌ها از چادر شده است تا هزینه‌های مادی چادری ماندن گران باشد.
انتهای پیام/ش

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

هر کسی بتواند حتی یک لیتر آب صرفه‌جویی کند، به حفظ تمدن کشور کمک کرده است

> پیام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی آب منتشر شد. به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی ویدیویی که به مناسبت روز جهانی آب با شعار "طبیعت برای آب" منتشر شد، گفت: دوم فروردین ما

مرد جوان در اولین روز سال همسرش را کشت

> یک زن ۳۹ ساله در اولین روز سال به دست همسرش کشته شد. به گزارش ایلنا، هنوز چند ساعتی بیشتر از سال جدید نگذشته بود که تماس تلفنی با کلانتری ۱۰۶ نامجوی تهران از کشته شدن بانویی ۳۹ ساله به دست همسرش خبر می‌داد. بررسی‌های پلیس نشان داد که وی ب

ترافیک نیمه‌سنگین در ۱۶ محور مواصلاتی کشور

> سرهنگ رحمانی از ترافیک نیمه سنگین در ۱۶ محور مواصلاتی کشور خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی درباره آخرین وضعیت ترافیکی در جاده‌ها و راه‌های کشور گفت: ترافیک در جنوب به شمال محور کرجچالوس( از ابتدای محور تا تونل ۷)  سنگین و

۴ مصدوم براثر واژگونی کامیون حامل زنبور عسل

> سخنگوی سازمان اورژانس کشور از مصدومیت ۴ نفر به دلیل واژگونی کامیون حامل زنبور عسل و گزیدگی توسط زنبورها در شیراز خبر داد. مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات واژگونی کامیون حامل زنبور عسل گفت: این حادثه در ساعت ۱۱:۴۷ در شیرا

نجات ۷۴۲ مسافر از سوانح ترافیکی/ امداد رسانی به ۸ هزار و ۳۵ نفر

> رئیس سازمان امداد و نجات از نجات ۷۴۲ مسافر از سوانح ترافیکی خبر داد. مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره عملیات‌های صورت گرفته از ٢٤ اسفند ٩٦ تا ساعت ۶ صبح دوم فروردین ٩٧، گفت: تاکنون تعداد ۱۳۴۲ مورد ماموریت انجام شده است. در

افزایش ۱۵ درصدی سفر به عتبات در نوروز امسال

> سازمان حج و زیارت، از افزایش ۱۵ درصدی سفر به عتبات در نوروز امسال خبر داد.به گزارش ایلنا، سازمان حج و زیارت، از افزایش ۱۵ درصدی سفر به عتبات در نوروز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: ٩٠ هزار زائر در ایام عید نوروز به عتبات سفر کرده&zwnj

معدوم سازی ۵۸۹ تن مواد غذایی غیربهداشتی و فاسد

> مسئول برنامه سلامت نوروزی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: از ابتدای فعالیت اکیپ‌های بازرسی بهداشت محیط وزارت بهداشت(۱۵ اسفندماه۹۶) تا پایان روز اول فروردین، ۱۳ هزار و ۵۹۹ بازدید از مراکز و اماکن بین راهی انجام شده تا سلامت مردم و مسافران نو

۶ کشته و زخمی براثر انفجار منزل مسکونی در قزوین

> سخنگوی اورژانس کشور از کشته و زخمی شدن ۶ نفر براثر انفجار و حریق در یک منزل مسکونی در قزوین خبر داد. مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: یک منزل مسکونی به دلیل  انفجار کپسول گاز مایع در ساعت ۱۶:۰۶ در قزوین

اعلام ۱۵ محور پر ترافیک کشور

> رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک ۱۵ محور پرترافیک کشور را اعلام کرد. به گزارش ایلنا، سرهنگ نادر رحمانی آخرین وضعیت راهها و جاده های کشور را اعلام کرد: بارش پراکنده باران: استان خراسان رضوی(محور باغچهمشهد) ترافیک: ۱جنوب به شمال محور کرجچالوس(طول محو

هشدار ویژه سازمان هواشناسی درباره افزایش شدید دمای هوا

> سازمان هواشناسی کشور اعلام‌کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی بعداز ظهر امروز وزش باد شدید در استان‌های خراسان شمالی و رضوی بخصوص شهر مشهد پیش بینی می‌شود. به گزارش ایلنا، طی روز شنبه وزش باد شدید جنوبی همراه با افزایش محسوس  دما ، با

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva