زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/11/24

زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن

زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است - اخبار تسنیم - Tasnim
زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خودش در ابعاد بیرون و داخل است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
استانها
سیستان و بلوچستان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
زاهدان،
سرلشکر محمدعلی جعفری پیش از ظهر امروز در کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای راه امنیت کشور به‌ویژه شهدای این خطه از ایران را گرامی می‌داریم.
فرمانده کل سپاه پاسداران با تشکر از برگزاری کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: امیدوارم این نشست پر برکت باشد و شهدا دست ما را در تحقق هدف‌هایی که همه ما دنبال می‌کنیم، بگیرند.
وی در ادامه با تبریک ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال پیروزی افزود: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خودش در ابعاد بیرونی و داخلی است.
سرلشکر جعفری اضافه کرد: یکی از معجزات انقلاب اسلامی حفظ انقلاب است که با همه تلاشی که دشمنان برای متوقف‌کردن آن دارند این انقلاب همچنان پرچمش بلند است و با افتخار مسیرش را ادامه می‌دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ایجاد ناامنی در کشور مهم‌ترین اقدامی است که دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی در اطراف ایران در جاهایی که مستعد بود برای ناامنی ازجمله جنوب شرق ایران و سیستان و بلوچستان انجام دادند و ظرف 39 سال اخیر با برنامه‌ریزی و توطئه‌گری برای توسعه ناامنی در این منطقه تلاش داشته و دارند.
وی اضافه کرد: داشتن 2058 شهید بومی سیستان و بلوچستان در راه امنیت از افتخارات این استان است که شیعه و سنی در کنار هم برای برقراری امنیت و مقابله با ناامنی‌هایی که دشمنان برنامه‌ریزی می‌کنند، تلاش کردند و خدا روشکر که این استان از امنیت بسیار بالا و قابل قبولی برخوردار است.
فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم در سال‌های اول انقلاب و سال‌های پس از جنگ در این استان روزانه ده‌ها شهید تقدیم می‌کردیم برای ایجاد امنیت و امروز به‌حول قوه الهی و با تلاش‌هایی که توسط نیروهای مختلف ازجمله نیروی زمینی مقتدر سپاه با مشارکت نیروهای مردمی استان انجام می‌گیرد و بسیار هم مؤثر بوده امنیت در سیستان و بلوچستان حاکم است که جای تقدیر و تشکر از همه شما دارد.
سرلشکر جعفری ادامه داد: دشمنی دومی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی کردند و نتوانستند کاری از پیش ببرند، تحمیل جنگ 8 ساله به کشور بود، حدود 2 سال از پیروزی انقلاب گذشت که دشمنان جنگ را به ما تحمیل کردند. جنگی بزرگ و طولانی که می‌توانست کشور را به نابودی بکشاند و اگر نبود مقاومت مردمی و جانانه ملت ایران و همت بلند شهیدان و خانواده‌های معظم شهیدان، امروز معلوم نبود سرنوشت این کشور چیست و در کجا قرار داشتیم.
وی افزود: همه دنیا پشت سر صدام و حزب بعث عراق بسیج شده بودند، همه قدرت‌های شرق و غرب و با همه امکانات‌شان تا بخشی از سرزمین ما را اشغال کنند و اگر بتوانند نظام نوپای جمهوری اسلامی را از بین ببرند ولی نه‌تنها به این هدف نرسیدند، بلکه هدف‌های میانی و هدف‌های حداقلی‌شان این بود که جلوی گسترش انقلاب اسلامی را در منطقه بگیرند تا انقلاب اسلامی از مرزهای جمهوری اسلامی گسترش پیدا نکند.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: اما به برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی با همین جنگ و با استقامت و پایداری جانانه‌ای که ملت ایران کردند، به دنیا و منطقه صادر شد و بزرگ‌ترین نتیجه و دستاوردی که از جنگ داشتیم، این بود که دیگر ملت‌ها باور کردند که می‌شود با دست‌ِ خالی مقابل دشمنان ایستاد و برای استقلال و آزادی کشور جنگید و ایستادگی کرد و به موفقیت رسید.
وی در ادامه با تاکید براینکه تهاجم فرهنگی، تهاجم‌های سیاسی در ابعاد مختلف اجتماعی، شایعه‌پراکنی‌ها ازجمله برنامه‌های بعدی دشمنان بود که بعد از جنگ سرلوحه کار دشمنان قرار گرفت و با آن‌ها هم مقابله شده و می‌شود، افزود: فشار اقتصادی، تحریم‌ها و در کنار آن ایجاد ناامنی‌های مختلف و بروز مشکلات اجتماعی که در این رابطه ایجاد می‌شود و مردم ما مقابله و ایستادگی کرده و می‌کنند، این هم از برنامه‌های دیگر دشمنان است که افتخار می‌کنیم در این 40 سال باوجود این همه دشمنی‌ها، توانسته‌ایم در برابر برنامه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: اما یک سئوال اساسی وجود دارد که چگونه ملت ایران در برابر این‌همه دشمنی‌ها و توطئه‌های استکبار و ابرقدرت‌های شرق و غرب توانسته ایستادگی کند و انقلابش را حفظ کند و این راه را ادامه دهد؟ به‌عبارت‌دیگر عوامل اصلی پیروزی و موفقیت و حفظ انقلاب اسلامی چیست؟ ما در چنین نشست‌هایی که به برکت خون شهیدان برگزار می‌شود و باید هدف و راه شهیدان را در این نشست‌ها دنبال شود، باید به‌دنبال پاسخ این سؤال‌ها باشیم.
وی افزود: عوامل پیروزی، ایستادگی و شکست دشمنان چه بو‌د؟ نخستین عامل و مهم‌ترین آن حمایت گسترده مردمی از روی اعتقاد و ایمان به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی است. این حمایت به‌صورت گسترده و از روی اعتقاد و عشق و ایمان است که روز 22 بهمن با همه دشمنی‌ها، تفرقه‌افکنی‌ها و آیه‌های یأسی که در گوش مردم خوانده شد و اغتشاشاتی که ماه گذشته انجام گرفت و تلاش‌هایی که کردند تا دهه فجر امسال را با مشکلات جدی مواجه کنند، شاهد پاسخ مردم به دشمنان بودیم.
سرلشکر جعفری ادامه داد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده بودند مردم حضوری چشمگیر و تماشایی داشتند و این را شاهد بودیم که محقق شد، انصافاً قدر مردم را بیش از گذشته باید بدانیم که باوجود مشکلات مختلفی که در عرصه‌های مدیریتی جامعه در عرصه معیشت، اشتغال و این‌ها داریم، ولی مردم با بصیرت و با نجابت و با بزرگواری این مسیر و نظام را با عشق و اعتقاد پشتیبانی می‌کنند و البته در کنار آن خواستار رفع مشکلات و تلاش بیشتر مسئولان برای رفع بیشتر مشکلات هم هستند، این حق مسلم مردم ماست.
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: بصیرت عمیقِ مردم برگرفته از ایمان و اعتقاداتشان است؛ در کمتر ملتی این بصیرت و این عمق بصیرت و این رشد و آگاهی سیاسی را در مردم شاهد هستیم، شوخی نیست بااین‌همه دشمنی‌ها و مشکلاتی که ما در کشور داریم و این‌همه دشمنی‌هایی که انجام می‌گیرد، تمامی رسانه‌های دشمن بسیج‌اند، تمام فضای مجازی بسیج است تا روحیه مردم ما را از بین ببرد، مردم ما را ناامید و از نظام برگرداند ولی مردم با اعتقاد بیشتر و باشکوه بیشتر و با حجم گسترده‌تر برای حمایت از این نظام پای‌کار می‌آیند.
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: نکته بعدی و عامل بعدی که باید به آن اشاره‌کنیم، هدایت‌های حکیمانه و هوشمندانه رهبری معظم انقلاب اسلامی است که بار مسئولیت سنگینی است و ایشان با درایت و نیروی ایمان و تقوا و علمی که دارند، این انقلاب را هدایت می‌کنند و این عامل بسیار تعیین‌کننده است که این شاگرد برجسته حضرت امام (ره) راه ایشان را ادامه می‌دهند.
وی افزود: شهیدان نیز از دیگر عوامل پیروزی انقلاب هستند که با ایثار خون‌شان از انقلاب حمایت کردند، ایستادگی در مقابل دشمنی دشمنان در ابعاد مختلف و در داخل و خارج کشور راهی بود که شهدا پیمودند ایستادگی در برابر دشمنی استکبار در ابعاد دفاعی، مسائل اجتماعی، و حفظ انقلاب نیاز به گذشت و فداکاری دارد که خداوند همانطور که در قرآن اشاره کرده مومنان را یاری می‌کند هرچند که دشمنان خوش نداشته باشند امیدواریم در آینده نیز شاهد پیروزی‌های بیشتر مسلمانان در دنیا باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: شکست پی در پی دشمنان و شکست هیمنه دشمنان انقلاب اسلامی علاوه بر آن‌که برنامه دشمنان را برهم می‌ریزد یک پیامد بزرگتری دارد و آن انتقال پیام به دیگر کشورهای مظلوم است تا باور کنند که می شود ایستادگی کرد و پیروز شد.
سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه هر کشوری که همراه انقلاب اسلامی شده و راه انقلاب اسلامی را ادامه داده است نتیجه آن عزت، اقتدار و سربلندی برای آن کشور بوده است، گفت: نمونه آن کشور سوریه است. مردم سوریه باور کردند که می‌شود با همت مردم ایستاد و از استقلال‌شان دفاع کرد و این موضوع در صدر خبرهای تحلیل‌گران سیاسی و اجتماعی است که چه شده در سوریه که جرات می‌کند هواپیمای اسرائیلی را سرنگون کند این نتیجه باور‌کردن ایستادگی و مقاومت و همراهی با انقلاب اسلامی است.
وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی، وحدت و انسجام ملی ما در میان همه اقوام و مذاهب در کشور است که دشمن سعی می‌کند این وحدت را از بین ببرد بیداری و هوشیاری مردم و اعتقادشان به انقلاب اسلامی مانع به ثمر رسیدن توطئه‌های دشمن شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: باید بدانیم برای محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی چالش‌ها و موانعی سر راه داریم  بخشی از آن محقق شده و بخش دیگر آن در حال تحقق است.
وی با اشاره به اینکه امروز مردمی‌ترین نظام در جهان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: مردم‌سالاری دینی برای محقق ساختن اهداف انقلاب تنها راه است و حل بحران‌های اجتماعی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است.
سرلشکر جعفری اظهار داشت: دیدگاه اسلام ناب را مقام معظم رهبری ترسیم می‌کند، نقش رهبری همین است که هیچ کشوری در دنیا از این نعمت برخوردار نیست، هر زمان دیدگاه انقلابی بومی ایرانی متکی به مردم، توانمندی‌ها، ذخایر و منابع خودمان حاکم باشد مشکلی نخواهیم داشت.
وی تاکید کرد‌: تلاش کنیم کشور با نگاه و باور توانایی‌های بومی و اقتصاد مقاومتی اداره شود.
انتهای پیام/  ز

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

استفاده بیش از 4000 کشاورز قمی از توصیه‌های کشاورزی هواشناسی

مدیرکل هواشناسی قم گفت: با بررسی‌های انجام شده، بیش از 4000 نفر از کشاورزان استان، توصیه‌های کشاورزی هواشناسی را در زمینه باغداری و زراعت به کار می‌گیرند که این آمار، قابل توجه بوده و برای گام برد

ورود سازمان هوا و فضا برای رصد ماهواره‌ای محل سقوط هواپیما/از ارتش اطلاعاتی دریافت نکردیم

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از ورود سازمان هوا و فضا به منظور رصد ماهواره‌ای منطقه سقوط هواپیمای تهران ـ یاسوج و شناسایی محل دقیق آن خبر داد. اسماعیل نجار در گفت‌وگو با ایسنا، دربا

نقد مستند «قائم مقام» با تحلیل شخصیت «آیت‌الله منتظری»

عمادالدین باقی روزنامه‌نگار و عبدالحسین ساسان فرزند آیت‌الله طاهری در برنامه‌ای تحت عنوان «آیت‌الله منتظری از نگاه مستند قائم مقام »شرکت کردند و به نقد فرازهایی از این فیلم و توصیف شخصیت

قطعاتی از هواپیمای سقوط کرده تهران - یاسوج پیدا شد + فیلم

فرماندار سمیرم گفت: طبق اخبار موثقی که از سوی همکاران هواپیمایی آسمان دریافت شده قطعاتی از هواپیما در ارتفاعات 3600 متری مشاهده شده است اما از آنجا که امکان هلی‌برد در شرایط بد جوی وجود ن

تولید روزانه 6 تن زباله توسط بیمارستان‌های کرمان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: روزانه 6 تن زباله از بیمارستان‌های کرمان تولید می‌شود که 60 درصد این زباله‌ها، به‌صورت ویژه (خونی) هستند که آلودگی‌های فراوانی را می‌توانند ایجاد کنند ک

ویدئو / توضیحات فرماندار سمیرم درباره پیدا شدن قطعاتی از هواپیمای تهران-یاسوج

جمعی از خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران - یاسوج، که صبح یکشنبه سقوط کرد، با تجمع در مقابل بخشداری دناکوه خواستار تسریع و بهبود روند جستجوی لاشه این هواپیما شدند. به گفته شاهدان، استاند

کرمان| "طوفان شدید شن" عبور و مرور در محور ریگان - چابهار را با کندی مواجه کرد - اخبار تسنیم - Tasnim

کرمان| "طوفان شدید شن" عبور و مرور در محور ریگان - چابهار را با کندی مواجه کرد رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان ریگان گفت: وزش طوفان شدید سبب کندی عبور و مرور در محور ترانز

اصفهان| مهرعلیزاده: 4 پهپاد در منطقه دنا عملیات شناسایی را انجام می‌دهند - اخبار تسنیم - Tasnim

اصفهان| مهرعلیزاده: ۴ پهپاد در منطقه دنا عملیات شناسایی را انجام می‌دهند استاندار اصفهان گفت: ما از صبح امروز تیم‌های تجسس را به منطقه اعزام کردیم، ۴ بالگرد در حال حاضر در منطقه هستند که هرکدام بی

قم| پادشاه بحرین مسئول مستقیم وضعیت جسمانی و سلامت "شیخ عیسی قاسم" است - اخبار تسنیم - Tasnim

قم| پادشاه بحرین مسئول مستقیم وضعیت جسمانی و سلامت "شیخ عیسی قاسم" است دبیر جمعیت همبستگی با ملت بحرین در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد شخص پادشاه بحرین را مسئول مستقیم وضعیت جسمانی

یاسوج|آخوندی: در مقدمات پرواز تهران-یاسوج جای ایرادی نیست/ جستجوها با جدیت ادامه دارد - اخبار تسنیم - Tasnim

یاسوج|آخوندی: در مقدمات پرواز تهران-یاسوج جای ایرادی نیست/ جستجوها با جدیت ادامه دارد وزیر راه و شهرسازی گفت: تا این لحظه بررسی‌ها نشان می‌دهد در مقدمات پرواز "تهران-یاسوج" هیچ جای ایراد

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva