زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/11/24

زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن

زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است - اخبار تسنیم - Tasnim
زاهدان| سرلشکر جعفری: انقلاب اسلامی پویا و زنده در حال پیش‌روی است
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خودش در ابعاد بیرون و داخل است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
استانها
سیستان و بلوچستان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
زاهدان،
سرلشکر محمدعلی جعفری پیش از ظهر امروز در کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: یاد شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم، شهدای راه امنیت کشور به‌ویژه شهدای این خطه از ایران را گرامی می‌داریم.
فرمانده کل سپاه پاسداران با تشکر از برگزاری کنگره ملی شهدای سیستان و بلوچستان گفت: امیدوارم این نشست پر برکت باشد و شهدا دست ما را در تحقق هدف‌هایی که همه ما دنبال می‌کنیم، بگیرند.
وی در ادامه با تبریک ورود انقلاب اسلامی به چهلمین سال پیروزی افزود: باوجود همه دشمنی‌ها که همه شاهد آن هستیم، این انقلاب همچنان پویا، زنده و پیش‌رونده در حال جلو رفتن و رسیدن به اهداف خودش در ابعاد بیرونی و داخلی است.
سرلشکر جعفری اضافه کرد: یکی از معجزات انقلاب اسلامی حفظ انقلاب است که با همه تلاشی که دشمنان برای متوقف‌کردن آن دارند این انقلاب همچنان پرچمش بلند است و با افتخار مسیرش را ادامه می‌دهد.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: ایجاد ناامنی در کشور مهم‌ترین اقدامی است که دشمنان از ابتدای انقلاب اسلامی در اطراف ایران در جاهایی که مستعد بود برای ناامنی ازجمله جنوب شرق ایران و سیستان و بلوچستان انجام دادند و ظرف 39 سال اخیر با برنامه‌ریزی و توطئه‌گری برای توسعه ناامنی در این منطقه تلاش داشته و دارند.
وی اضافه کرد: داشتن 2058 شهید بومی سیستان و بلوچستان در راه امنیت از افتخارات این استان است که شیعه و سنی در کنار هم برای برقراری امنیت و مقابله با ناامنی‌هایی که دشمنان برنامه‌ریزی می‌کنند، تلاش کردند و خدا روشکر که این استان از امنیت بسیار بالا و قابل قبولی برخوردار است.
فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم در سال‌های اول انقلاب و سال‌های پس از جنگ در این استان روزانه ده‌ها شهید تقدیم می‌کردیم برای ایجاد امنیت و امروز به‌حول قوه الهی و با تلاش‌هایی که توسط نیروهای مختلف ازجمله نیروی زمینی مقتدر سپاه با مشارکت نیروهای مردمی استان انجام می‌گیرد و بسیار هم مؤثر بوده امنیت در سیستان و بلوچستان حاکم است که جای تقدیر و تشکر از همه شما دارد.
سرلشکر جعفری ادامه داد: دشمنی دومی که دشمنان علیه انقلاب اسلامی کردند و نتوانستند کاری از پیش ببرند، تحمیل جنگ 8 ساله به کشور بود، حدود 2 سال از پیروزی انقلاب گذشت که دشمنان جنگ را به ما تحمیل کردند. جنگی بزرگ و طولانی که می‌توانست کشور را به نابودی بکشاند و اگر نبود مقاومت مردمی و جانانه ملت ایران و همت بلند شهیدان و خانواده‌های معظم شهیدان، امروز معلوم نبود سرنوشت این کشور چیست و در کجا قرار داشتیم.
وی افزود: همه دنیا پشت سر صدام و حزب بعث عراق بسیج شده بودند، همه قدرت‌های شرق و غرب و با همه امکانات‌شان تا بخشی از سرزمین ما را اشغال کنند و اگر بتوانند نظام نوپای جمهوری اسلامی را از بین ببرند ولی نه‌تنها به این هدف نرسیدند، بلکه هدف‌های میانی و هدف‌های حداقلی‌شان این بود که جلوی گسترش انقلاب اسلامی را در منطقه بگیرند تا انقلاب اسلامی از مرزهای جمهوری اسلامی گسترش پیدا نکند.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: اما به برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی با همین جنگ و با استقامت و پایداری جانانه‌ای که ملت ایران کردند، به دنیا و منطقه صادر شد و بزرگ‌ترین نتیجه و دستاوردی که از جنگ داشتیم، این بود که دیگر ملت‌ها باور کردند که می‌شود با دست‌ِ خالی مقابل دشمنان ایستاد و برای استقلال و آزادی کشور جنگید و ایستادگی کرد و به موفقیت رسید.
وی در ادامه با تاکید براینکه تهاجم فرهنگی، تهاجم‌های سیاسی در ابعاد مختلف اجتماعی، شایعه‌پراکنی‌ها ازجمله برنامه‌های بعدی دشمنان بود که بعد از جنگ سرلوحه کار دشمنان قرار گرفت و با آن‌ها هم مقابله شده و می‌شود، افزود: فشار اقتصادی، تحریم‌ها و در کنار آن ایجاد ناامنی‌های مختلف و بروز مشکلات اجتماعی که در این رابطه ایجاد می‌شود و مردم ما مقابله و ایستادگی کرده و می‌کنند، این هم از برنامه‌های دیگر دشمنان است که افتخار می‌کنیم در این 40 سال باوجود این همه دشمنی‌ها، توانسته‌ایم در برابر برنامه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: اما یک سئوال اساسی وجود دارد که چگونه ملت ایران در برابر این‌همه دشمنی‌ها و توطئه‌های استکبار و ابرقدرت‌های شرق و غرب توانسته ایستادگی کند و انقلابش را حفظ کند و این راه را ادامه دهد؟ به‌عبارت‌دیگر عوامل اصلی پیروزی و موفقیت و حفظ انقلاب اسلامی چیست؟ ما در چنین نشست‌هایی که به برکت خون شهیدان برگزار می‌شود و باید هدف و راه شهیدان را در این نشست‌ها دنبال شود، باید به‌دنبال پاسخ این سؤال‌ها باشیم.
وی افزود: عوامل پیروزی، ایستادگی و شکست دشمنان چه بو‌د؟ نخستین عامل و مهم‌ترین آن حمایت گسترده مردمی از روی اعتقاد و ایمان به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی است. این حمایت به‌صورت گسترده و از روی اعتقاد و عشق و ایمان است که روز 22 بهمن با همه دشمنی‌ها، تفرقه‌افکنی‌ها و آیه‌های یأسی که در گوش مردم خوانده شد و اغتشاشاتی که ماه گذشته انجام گرفت و تلاش‌هایی که کردند تا دهه فجر امسال را با مشکلات جدی مواجه کنند، شاهد پاسخ مردم به دشمنان بودیم.
سرلشکر جعفری ادامه داد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری پیش‌بینی کرده بودند مردم حضوری چشمگیر و تماشایی داشتند و این را شاهد بودیم که محقق شد، انصافاً قدر مردم را بیش از گذشته باید بدانیم که باوجود مشکلات مختلفی که در عرصه‌های مدیریتی جامعه در عرصه معیشت، اشتغال و این‌ها داریم، ولی مردم با بصیرت و با نجابت و با بزرگواری این مسیر و نظام را با عشق و اعتقاد پشتیبانی می‌کنند و البته در کنار آن خواستار رفع مشکلات و تلاش بیشتر مسئولان برای رفع بیشتر مشکلات هم هستند، این حق مسلم مردم ماست.
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: بصیرت عمیقِ مردم برگرفته از ایمان و اعتقاداتشان است؛ در کمتر ملتی این بصیرت و این عمق بصیرت و این رشد و آگاهی سیاسی را در مردم شاهد هستیم، شوخی نیست بااین‌همه دشمنی‌ها و مشکلاتی که ما در کشور داریم و این‌همه دشمنی‌هایی که انجام می‌گیرد، تمامی رسانه‌های دشمن بسیج‌اند، تمام فضای مجازی بسیج است تا روحیه مردم ما را از بین ببرد، مردم ما را ناامید و از نظام برگرداند ولی مردم با اعتقاد بیشتر و باشکوه بیشتر و با حجم گسترده‌تر برای حمایت از این نظام پای‌کار می‌آیند.
سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: نکته بعدی و عامل بعدی که باید به آن اشاره‌کنیم، هدایت‌های حکیمانه و هوشمندانه رهبری معظم انقلاب اسلامی است که بار مسئولیت سنگینی است و ایشان با درایت و نیروی ایمان و تقوا و علمی که دارند، این انقلاب را هدایت می‌کنند و این عامل بسیار تعیین‌کننده است که این شاگرد برجسته حضرت امام (ره) راه ایشان را ادامه می‌دهند.
وی افزود: شهیدان نیز از دیگر عوامل پیروزی انقلاب هستند که با ایثار خون‌شان از انقلاب حمایت کردند، ایستادگی در مقابل دشمنی دشمنان در ابعاد مختلف و در داخل و خارج کشور راهی بود که شهدا پیمودند ایستادگی در برابر دشمنی استکبار در ابعاد دفاعی، مسائل اجتماعی، و حفظ انقلاب نیاز به گذشت و فداکاری دارد که خداوند همانطور که در قرآن اشاره کرده مومنان را یاری می‌کند هرچند که دشمنان خوش نداشته باشند امیدواریم در آینده نیز شاهد پیروزی‌های بیشتر مسلمانان در دنیا باشیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: شکست پی در پی دشمنان و شکست هیمنه دشمنان انقلاب اسلامی علاوه بر آن‌که برنامه دشمنان را برهم می‌ریزد یک پیامد بزرگتری دارد و آن انتقال پیام به دیگر کشورهای مظلوم است تا باور کنند که می شود ایستادگی کرد و پیروز شد.
سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه هر کشوری که همراه انقلاب اسلامی شده و راه انقلاب اسلامی را ادامه داده است نتیجه آن عزت، اقتدار و سربلندی برای آن کشور بوده است، گفت: نمونه آن کشور سوریه است. مردم سوریه باور کردند که می‌شود با همت مردم ایستاد و از استقلال‌شان دفاع کرد و این موضوع در صدر خبرهای تحلیل‌گران سیاسی و اجتماعی است که چه شده در سوریه که جرات می‌کند هواپیمای اسرائیلی را سرنگون کند این نتیجه باور‌کردن ایستادگی و مقاومت و همراهی با انقلاب اسلامی است.
وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی، وحدت و انسجام ملی ما در میان همه اقوام و مذاهب در کشور است که دشمن سعی می‌کند این وحدت را از بین ببرد بیداری و هوشیاری مردم و اعتقادشان به انقلاب اسلامی مانع به ثمر رسیدن توطئه‌های دشمن شده است.
فرمانده کل سپاه پاسداران تاکید کرد: باید بدانیم برای محقق ساختن اهداف والای انقلاب اسلامی چالش‌ها و موانعی سر راه داریم  بخشی از آن محقق شده و بخش دیگر آن در حال تحقق است.
وی با اشاره به اینکه امروز مردمی‌ترین نظام در جهان نظام مقدس جمهوری اسلامی است، گفت: مردم‌سالاری دینی برای محقق ساختن اهداف انقلاب تنها راه است و حل بحران‌های اجتماعی با مشارکت مردم امکان‌پذیر است.
سرلشکر جعفری اظهار داشت: دیدگاه اسلام ناب را مقام معظم رهبری ترسیم می‌کند، نقش رهبری همین است که هیچ کشوری در دنیا از این نعمت برخوردار نیست، هر زمان دیدگاه انقلابی بومی ایرانی متکی به مردم، توانمندی‌ها، ذخایر و منابع خودمان حاکم باشد مشکلی نخواهیم داشت.
وی تاکید کرد‌: تلاش کنیم کشور با نگاه و باور توانایی‌های بومی و اقتصاد مقاومتی اداره شود.
انتهای پیام/  ز

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

گردشگران، فرهنگ مازندرانی‌ها را تغییر داده‌اند؟

یک جامعه شناس گفت: زمانی که گردشگر اقتضاعات فرهنگی و سنتی استانی که به آن وارد شده را مدنظر قرار نمی‌دهد، قطعا در فرهنگ آن منطقه تاثیر گذار خواهد بود. امیر ساداتی کرمی در گفت و گو با

مسمومیت 13 نفر بر اثر مصرف قارچ در آذربایجان‌شرقی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مسموم شدن 13 نفر در استان بر اثر مصرف قارچ سمی، گفت: از این تعداد، یک نفر در آی سی یو بوده، سه نفر به بخش بستری منتقل ش

دشت ممنوعه خمین سالانه 10.5 میلیون مترمکعب کسری مخزن دارد

فرماندار خمین گفت: دشت ممنوعه خمین سالانه 10.5 میلیون مترمکعب کسری مخزن دارد و طی 10 سال اخیر 110 میلیون مترمکعب کسری آب در شهرستان ثبت شده است. به گزارش ایسنا، احمد تهرانی در دومین ج

تکذیب خبر کاشت گیاه مخدر در مرکز بهداشت شیراز

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس، کاشت گیاه مخدر (خشخاش) در باغچه‌ی یکی از مراکز بهداشت شهر شیراز را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت پلیس فارس، سرهنگ محمدجعفر تولایی در خ

زولبیا و بامیه را فقط از قنادی‌ها بخرید

رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان، بستنی و آبمیوه‌فروشان زنجان گفت: هیچ نظارتی روی بهداشت و طرز پخت زولبیا و بامیه‌ای که در جایی به غیر از قنادی‌ها عرضه می‌شود، صورت نمی‌گیرد .

آغاز عملیات ساخت موزه دفاع مقدس خراسان شمالی همزمان با سوم خرداد

​مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر عملیات ساخت موزه دفاع مقدس در بجنورد آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا، احیاء ام

داستانی که با نبود تجهیزات پایانی ندارد + فیلم

سالهاست که باغات و مراتع جنگلی میناب با آتش بی‌تدبیری دست‌وپنجه نرم می‌کند درحالی‌که مقابله با آتش‌سوزی در این شهرستان متأسفانه اولویت هیچ‌کدام از دستگاه‌های دولتی نیست. به گزارش ایسن

کرمانشاه| کلینیک فوق‌تخصصی کلیوی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

کرمانشاه| کلینیک فوق‌تخصصی کلیوی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود دبیر مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار کرمانشاه گفت: کلینیک فوق تخصصی کلیوی با ظرفیت ۶۰ تخت در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود. ۳۱ ار

بیرجند| ‌معدن طلای خونیک خراسان جنوبی عیارسنجی ‌می‌شود‌ - اخبار تسنیم - Tasnim

بیرجند| ‌معدن طلای خونیک خراسان جنوبی عیارسنجی ‌می‌شود‌ مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی و اکتشافی برای تعیین ذخیره و عیار سنجی در معدن طلای خونیک در این استان از اواسط خرداد آغاز

خرم‌آباد| 28 طرح بومی استان لرستان به ثبت رسید - اخبار تسنیم - Tasnim

خرم‌آباد| ۲۸ طرح بومی استان لرستان به ثبت رسید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: ۲۸  طرح بومی محصولات خوشه گلیم، جاجیم و ماشته استان لرستان به ثبت رسید. ۳۱

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva