اهواز| پای درد دل مردم؛ چرخش خوزستان حول محور خاک/ ما هواداران بی‌هوا هستیم - اخبار تسنیم - Tasnim


1396/11/24

اهواز| پای درد دل مردم؛ چرخش خوزستان حول محور خاک/ ما هواداران بی‌هوا هستیم با فعال شدن کانون‌های داخلی ریزگردها در پی وزش تندباد، بار دیگر خاک بر چهره زخمی خوزستان نشست تا شاید "کلیدها"

اهواز| پای درد دل مردم؛ چرخش خوزستان حول محور خاک/ ما هواداران بی‌هوا هستیم - اخبار تسنیم - Tasnim
اهواز| پای درد دل مردم؛ چرخش خوزستان حول محور خاک/ ما هواداران بی‌هوا هستیم
با فعال شدن کانون‌های داخلی ریزگردها در پی وزش تندباد، بار دیگر خاک بر چهره زخمی خوزستان نشست تا شاید "کلیدها" از شرم بی‌تدبیری‌ها در قفل خاک خورده مشکل چندین ساله خوزستان شکسته شوند.
۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۴
استانها
خوزستان
نظرات

به گزارش
خبرگزاری تسنیم
از
اهواز
، بار دیگر طعم گس خاک، کام خوزستانی‌ها را تلخ کرد و ریزگردها تیشه به ریشه نفس‌ها زدند. با فعال شدن کانون‌های داخلی ریزگردها در پی وزش تندباد بار دیگر خاک بر چهره زخمی خوزستان نشست تا شاید "کلیدها" از شرم بی‌تدبیری‌ها در قفل خاک خورده مشکل چندین ساله خوزستان شکسته شوند.
محیط نیست خوزستان!
روند تکرار بروز پدیده گردوخاک چنان حالت صعودی گرفته که دیر یا زود باید به جای محیط زیست خوزستان از تعبیر محیط نیست خوزستان استفاده کرد. مسئولان محیط نیست خوزستان نیز همانند گذشته و اکنون می‌توانند با خیالی آسوده به انجام ندادن وظایفشان ادامه دهند و نگران مسئولان بالا دستی خود نیز نباشند چرا که کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز بر نابودی خوزستان کمر همت بسته است.
ارائه آمار از هزاران هکتار کانون‌های فوق بحرانی و بحرانی و نظرات و راهکارهای کارشناسان و کاردانان کاری عبث و بی‌هوده شده و حتی کودکان خوزستانی نیز این اطلاعات را از بر شده‌اند. آنچه که خوزستانی‌ها از آن رنج می‌برند نبود راهکار برای حل مشکل چندین و چند ساله‌ ریزگردها نیست بلکه حجم و میزان بی‌توجهی مسئولان به این مسئله است؛ بی توجهی به وسعت تعداد تک تک ذره‌های ریزگردها.
مسئولان بازیگر یا بازیگران مسئول!
ابوحمید در حالی که با چفیه دور دهانش را پوشانده و به سمت داروخانه حرکت می‌کند به خبرنگار تسنیم می‌گوید: از کجا بگویم از کدام مشکل و بیچارگی‌امان بگویم که شاید برای لحظه‌ای دلمان آرام بگیرد. آینده را فقط خدا می‌داند ولی با این نوع کار کردن مسئولانمان مشخص است که ما حالاحالاها باید گردوخاک را تحمل کنیم.
وی می‌افزاید: پسر 8 ساله‌ام مشکل تنفسی دارد و این گردوخاک‌ها مریضی او را تشدید می‌کند. داروهای پسرم گران است و من هم یک کارگر ساده‌ام، هر وقت که خاک می‌شود من و ام حمید(مادر حمید) صدبار مرگ را به چشم می‌بینیم چون می‌دانیم پسرمان در این هوا به راحتی نمی‌تواند نفس بکشد.
ابوحمید ادامه می‌دهد: مسئولان ما که خیلی خوب می‌توانند برای مردم نقش بازی کنند؛ ماشاءالله بازیگرای حرفه‌ای هستند پس حداقل خودشان را جای ما قرار بدهند و ببینند که در این هوا چه برسر ما می‌آید.
آقای روحانی این است هواداری!
خانم محسنی ضمن بیان اینکه واقعا مسئولان ما را نمی‌بینند و یا اینکه خود را به ندیدن زده‌اند، می‌گوید: مگر چه بلایی باید بر سر ما بیاید که دولت به ما توجه کند. مگر نمی‌بینند که مردم نفس برای زندگی کم‌آروده‌‎اند. اصلا اگر نمی‌توانند مشکل ریزگردها را حل کنند چرا در میکروفن‌هایشان جار زدند که "ما هم هوایتان را داریم". من به آقای روحانی رأی دادم پس این حق من است که به رئیس جمهورم بگویم « آقای روحانی این است هواداری!»
وی که به شدت عصبانی و ناراحت بود بیان می‌کند: این همه جوان تحصیل کرده، این همه کارشناس و دانشمند در کشور داریم پول هم که خداراشکر از زمین و دریا و کوه و دشت خداوند برایمان در این استان قرار داده پس چرا مشکل ما را حل نمی‌کنند برای چه دست روی دست گذاشته‌اند.
محسنی به مدارس اشاره می‌‎کند و می‌افزاید: تعطیل کردن مدارس و کاهش ساعات اداری هم شد راه حل! هر که دستش به دهانش می‌رسد از این استان مهاجرت می‌کند پس تکلیف افرادی مثل ما که توان مهاجرت را ندارند چه می‌شود.
جنگ با خاک
حسام در ابتدا سری به نشانه تأسف تکان می‌دهد و به خبرنگار تسنیم می‌گوید: پدرانمان 8 سال با دشمنان جنگیدند و ما نیز بیش از یک دهه است که با خاک می‌جنگیم؛ نفس کم آروده‌ایم دیگر توانی برای مقابله نداریم.
وی ادامه می‌دهد: برای هیچ کدام از ما خوزستانی‌ها مشخص نیست که چرا چنین بی‌توجهی‌هایی به ما می‌شود؛ گاهی فکر می‌کنم اصلا ما را نمی‌بینند البته حق هم دارند بهر حال وقتی ما با وجود این همه خاک و بی‌هوایی باز هم هوایشان را داریم خب طبیعی است که ترس از دست دادن رأی خوزستانی‌ها را در سبد رأیشان نداشته باشند.
خوزستانی‌های فراموش شده
به گزارش تسنیم، زندگانی خوزستانی‌ها سال‌هاست حول محور خاک می‌چرخد و اینگونه که مشخص است باید گفت "خواهد چرخید". خوزستانی‌ها را می‌توان هواداران بی‌هوا نامید همان‌هایی که به پای دولت یازدهم و دوازدهم ایستادند ولی در ترازوی دولت، پسته رفسنجان و شالیزارهای اصفهان بر نفس‌های نیمه جان خوزستانی‌ها سنگینی کرد.
هنوز یکسال از وعده روحانی نمی‌گذرد ولی وعده مقابله فراملی با ریزگردها و وعده اولویت قرار دادن محیط زیست خوزستان همانند مردم خوزستان به دست فراموشی سپرده شد و امروز بار دیگر خوزستان غرق در خاک گشت.
انتهای پیام/ش

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

گردشگران، فرهنگ مازندرانی‌ها را تغییر داده‌اند؟

یک جامعه شناس گفت: زمانی که گردشگر اقتضاعات فرهنگی و سنتی استانی که به آن وارد شده را مدنظر قرار نمی‌دهد، قطعا در فرهنگ آن منطقه تاثیر گذار خواهد بود. امیر ساداتی کرمی در گفت و گو با

مسمومیت 13 نفر بر اثر مصرف قارچ در آذربایجان‌شرقی

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مسموم شدن 13 نفر در استان بر اثر مصرف قارچ سمی، گفت: از این تعداد، یک نفر در آی سی یو بوده، سه نفر به بخش بستری منتقل ش

دشت ممنوعه خمین سالانه 10.5 میلیون مترمکعب کسری مخزن دارد

فرماندار خمین گفت: دشت ممنوعه خمین سالانه 10.5 میلیون مترمکعب کسری مخزن دارد و طی 10 سال اخیر 110 میلیون مترمکعب کسری آب در شهرستان ثبت شده است. به گزارش ایسنا، احمد تهرانی در دومین ج

تکذیب خبر کاشت گیاه مخدر در مرکز بهداشت شیراز

رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر استان فارس، کاشت گیاه مخدر (خشخاش) در باغچه‌ی یکی از مراکز بهداشت شهر شیراز را تکذیب کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت پلیس فارس، سرهنگ محمدجعفر تولایی در خ

زولبیا و بامیه را فقط از قنادی‌ها بخرید

رئیس اتحادیه شیرینی‌پزان، بستنی و آبمیوه‌فروشان زنجان گفت: هیچ نظارتی روی بهداشت و طرز پخت زولبیا و بامیه‌ای که در جایی به غیر از قنادی‌ها عرضه می‌شود، صورت نمی‌گیرد .

آغاز عملیات ساخت موزه دفاع مقدس خراسان شمالی همزمان با سوم خرداد

​مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان شمالی گفت: همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر عملیات ساخت موزه دفاع مقدس در بجنورد آغاز خواهد شد. به گزارش ایسنا، احیاء ام

داستانی که با نبود تجهیزات پایانی ندارد + فیلم

سالهاست که باغات و مراتع جنگلی میناب با آتش بی‌تدبیری دست‌وپنجه نرم می‌کند درحالی‌که مقابله با آتش‌سوزی در این شهرستان متأسفانه اولویت هیچ‌کدام از دستگاه‌های دولتی نیست. به گزارش ایسن

کرمانشاه| کلینیک فوق‌تخصصی کلیوی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود - اخبار تسنیم - Tasnim

کرمانشاه| کلینیک فوق‌تخصصی کلیوی در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود دبیر مؤسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار کرمانشاه گفت: کلینیک فوق تخصصی کلیوی با ظرفیت ۶۰ تخت در کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود. ۳۱ ار

بیرجند| ‌معدن طلای خونیک خراسان جنوبی عیارسنجی ‌می‌شود‌ - اخبار تسنیم - Tasnim

بیرجند| ‌معدن طلای خونیک خراسان جنوبی عیارسنجی ‌می‌شود‌ مدیر مجتمع معدنی خراسان جنوبی گفت: عملیات اجرایی و اکتشافی برای تعیین ذخیره و عیار سنجی در معدن طلای خونیک در این استان از اواسط خرداد آغاز

خرم‌آباد| 28 طرح بومی استان لرستان به ثبت رسید - اخبار تسنیم - Tasnim

خرم‌آباد| ۲۸ طرح بومی استان لرستان به ثبت رسید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: ۲۸  طرح بومی محصولات خوشه گلیم، جاجیم و ماشته استان لرستان به ثبت رسید. ۳۱

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva