آمریکا به دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیاست


1396/11/04

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف آمریکا ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پاکستان و عراق بر ضد تشنج و تروریست پی

آمریکا به دنبال حفظ کانون‌های مناقشه در غرب آسیاست
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا گفت: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف آمریکا ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پاکستان و عراق بر ضد تشنج و تروریست پیش رفت.

به گزارش ایسنا، سردار سرلشکر رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری 2 بهمن ماه به بررسی تحولات روز منطقه پرداخت.
 دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در ابتدا در پاسخ به سوال اول مجری برنامه پیرامون سرلشکر شهید پاسدار حسن باقری گفت: این شهید در ابعاد اندیشه و تفکر، اخلاق،  رفتار و عملکرد به یک انسان مطلوب در اسلام و انقلاب در سن جوانی دسترسی پیدا کرده بود.
 وی با اشاره به اینکه ایشان در بُعد اعتقادی معرفت خوبی نسبت به قرآن و نهج البلاغه داشت، افزود: سردار شهید باقری در بعد نظامی نابغه بودند، به طوری که عملیات های شکستن حصر آبادان، فتح المبین و آزادی خرمشهر را فرماندهی می‌کرد.
 دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه سردار شهید حسن باقری 27 ساله مانند فرمانده ۵۰ ساله مسائل را تحلیل و آینده نگری می‌کرد، گفت: او مسائل سیاسی و منطقه ای را با فهم و بصیرت بالایی رصد می‌کرد و در بعد اخلاق و رفتار از تواضع و فروتنی برخوردار بود.
صفوی با اشاره به اینکه شهید حسن باقری انسانی خوش برخورد بود، تاکید کرد: او در بیان مسائل بسیار مسلط بود به طوری که زیبا استدلال می‌کرد.
 وی با اشاره به اینکه شهید حسن باقری خود محور نبود، بلکه خدا محور بود، اضافه کرد: این شهید بزرگوار درخشان ترین کارنامه عملیاتی را در کارنامه خود به ثبت رساند، به طوری که فرماندهی کم نظیر و بی نظیر بود و در کنار جنگ کادر سازی می‌کرد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا باز هم نوابغی مانند شهید باقری خواهیم داشت، گفت: ۵۲ درصد جمعیت کشور زیر ۳۰ سال هستند، به طوری که جوانان ما از رویش بسیار خوب در ابعاد مختلف برخوردارند، از سوی دیگر نیز عزیزان بسیجی از آمادگی روحی و فکری خوبی برخوردار هستند.
صفوی با اشاره به اینکه جوانان ما از آمادگی لازم برخوردار هستند تا همانند شهید حسن باقری در فضاهای فعلی کشور ورود پیداکنند، ادامه داد: جوان گرایی را در نیروهای مسلح شروع کرده‌ایم، لذا باید جوانگرایی را توسعه داد تا به پیشرفت کشور کمک شود.
وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون داعش گفت: آمریکا داعش را به وجود آورد و عربستان، امارات و حتی قطر از آن ها حمایت مالی و تسلیحاتی کردند و در نهایت ترکیه و اردن بحث آموزش را بر عهده گرفت.
 دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه داعش در سوریه و عراق مانند حبابی بود که ترکیده شد، اظهار کرد: خشونت های داعش فقط به صهیونیست‌ها می‌خورد.
صفوی با بیان اینکه با مجاهدت و استقامت دولت عراق و سوریه و همچنین با مشارکت مستشاری ایران و همکاری روسیه داعش با شکست مواجه شد، گفت: آمریکا و صهیونیست‌ها به دنبال تضعیف محور مقاومت بودند که ناکام ماندند.
 وی تاکید کرد: به فضل الهی و با رهبری مقام معظم رهبری آنها با شکست مواجه شدند ولیکن مسئله جدیدی در حال رخ دادن است و آن تشکیل نیروی ۳۰ هزار نفری آمریکا در غرب رودخانه فرات است.
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به اینکه استراتژی آمریکا در سال جدید میلادی حفظ کانونهای مناقشه و تضعیف این کانون ها برای بهره برداری اقتصادی و سیاسی است ادامه داد: آمریکا تمام قوانین بین الملل را زیر پا گذاشته است.
صفوی با اشاره به اینکه ورود آمریکا به سرزمین سوریه غیرقانونی است خاطرنشان کرد: آمریکا در منطقه غرب آسیا به دنبال حفظ کانون های مناقشه و دامن زدن به آنها است و از ادامه تشنج ها اهداف سیاسی، اقتصادی و نظامی خود را پیگیری می کند.
 وی با بیان اینکه با ائتلاف سازی منطقه ای می توان در مقابل ائتلاف آمریکا که به دنبال ایجاد تشنج است، ایستادگی کرد افزود: آمریکا به دنبال رقابت بزرگ استراتژیک با روسیه، چین و حتی با هندی است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه چند صد هزار نفر از مردم سوریه و عراق کشته شدند و ۵- ۶ میلیون نفر از آنها نیز آواره هستند، گفت: سوریه و عراق دچار خسارت های زیادی شدند، به گونه‌ای که برای بازسازی نیاز به سال‌های زیادی دارد.
 وی با اشاره به اینکه آمریکا و صهیونیست ها می‌خواستند ایران درگیر ماجرا شود به طوری که در این رابطه شهیدان مدافع حرم داشتیم، افزود: با تدبیر مقام معظم رهبری داعش از بین رفت ، از عربستان سعودی ۷- ۸ هزار نفر داعشی شدند اما به فضل الهی آنها شکست خوردند.
صفوی با بیان اینکه ارتش سوریه بیش از100 هزار نیروی تروریستی را منهدم کرد ادامه داد: بیش از70 درصد خاک سوریه در دست دولت این کشور قرار دارد.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه سوریه در این توطئه پیروز خواهد شد، تاکید کرد: ایران درصدد است تا با هوشمندی کامل در مقابل ائتلاف آمریکا ائتلاف سازی کند، باید بتوان به سمت ائتلاف با پاکستان و عراق بر ضد تشنج و تروریست پیش رفت.
وی افزود: 20 تیپ از حشدالشعبی در کنار ارتش عراق به دنبال امنیت این کشور هستند.
صفوی  تصریح کرد : منطقه غرب آسیا محل مناقشه قدرت‌های بزرگ و قدرت‌های منطقه‌ای است به طوری که عربستان در مناقشه منطقه ای یک طرف قضیه است.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه عربستان به دنبال این است تا با دخالت در عراق، یمن و لبنان کسب وجهه و قدرت کند که البته این موضوع جواب نمی دهد، بیان کرد: رقا بت‌های منطقه‌ای و جهانی ممکن است چندین سال به طول بینجامد.
صفوی با اشاره به اینکه ایران برای حفظ صلح ، امنیت و حفظ حکومتهای محورهای مقاومت رقیب جدی در مقابل آمریکا است خاطرنشان کرد: خشم آمریکا نسبت به ایران به دلیل پیروزی های بزرگ ملت، دولت و مقام معظم رهبری است.
 وی با اشاره به اینکه ترکیه به دنبال ایجاد سهم در آینده حکومت سوریه است، افزود: ترکیه در رقابت منطقه ای ورود پیدا کرده و در برخی جاها با آمریکا همکاری و هم نظر است، ولی در مسئله کردها با آمریکا تنازع و اختلاف نظر دارد، لذا ترکیه نمی خواهد حکومت خودمختار کرد ایجاد شود.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه ترکیه بازیگری است که اولویت اولش حفظ منافع اقتصادی است ادامه داد : با شکست داعش صهیونیست ورود آشکار و تجاوز به خاک سوریه داشتند.
 وی عنوان کرد : صهیونیست ها برای ادامه تضعیف قدرت سوریه دست به اقداماتی می‌زنند تا ارتش این کشور را تضعیف کند و سوریه برای بازسازی به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌ خارجی نیازمند است به طوری که صهیونیست ها می‌خواهند مانع بازسازی سوریه شوند.
 دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه روسیه قرارداد ۴۹ ساله دفاعی و امنیتی با سوریه منعقد کرده است افزود: سعودی ها دچار شکست استراتژیک و راهبردی در یمن شده اند، به طوری که بعد از 3سال به هیچ یک از اهداف خود در یمن نتوانستند دست پیدا کنند.
صفوی با اشاره به اینکه سعودی‌ها به دنبال نجات خود از یمن هستند تا از باتلاق یمن خود را بیرون بکشند، اظهار کرد: سعودی‌ها به دنبال بیرون کشیدن آبرومندانه خود از یمن هستند لذا در جستجوی راهکار سیاسی هستند.
وی با اشاره به اینکه به طور قطعی شکست برای سعودی ها در بعد سیاسی و نظامی رقم خواهد خورد، گفت: حکام جدید سعودی به سمت ناپایداری استراتژیک حرکت می کنند.
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا عنوان کرد: سعودی ها راهی ندارند جزء اینکه بمباران نظامی خود را به یمن قطع کنند، وگرنه شکست های بزرگتری در آینده متوجه آنها خواهد شد.
صفوی با اشاره به اینکه صهیونیست ها بسیار نگران هستند، افزود: حزب الله لبنان به عنوان یک نیروی مقاومت در جنگ سوریه تبدیل به ارتش آموزش دیده شد و  برای صهیونیستی ها خطر بزرگ است .
دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا  با اشاره به اینکه کلید رمز وحدت مسلمین فلسطین و قدس شریف است، اظهار کرد: حرکت ترامپ در به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی باعث شد تا همه مسلمانان برای حمایت از قدس شریف مجددا با یکدیگر متحد شوند.
 وی خاطرنشان کرد: برخورد نابخردانه ترامپ با بحث قدس شریف باعث اتحاد و انسجام ملت های مسلمان و خشم و نفرت علیه آمریکا در کل جهان خواهد شد.
 دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با اشاره به اینکه قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به افول و قدرت ملت های منطقه رو به افزایش است افزود: آمریکا در راهبرد منطقه ای و بین المللی با شکست بزرگ تری روبرو خواهد شد.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

اول خرداد بازدید از موزه تنوع زیستی پردیسان رایگان است

>مدیرکل دفتر موزه تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بازدید از موزه تنوع زیستی در سه‌شنبه (اول خرداد) به مناسبت فرارسیدن روز جهانی تنوع زیستی رایگان است.به گزارش ایلنا، طاهره افتخاری اظهار کرد: سازمان ملل در راستای افزایش آگاهی عم

تجاوز از سرعت مجاز، صدرنشین تخلفات رانندگی/افزایش ۳۳ درصدی برخورد با تخلفات حادثه‌ساز

>رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا از افزایش ۳۳ درصدی برخورد با تخلفات حادثه‌ساز درون‌شهری در فروردین امسال خبر داد. به گزارش ایلنا، سرهنگ احمد کرمی اسد، رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا گفت: براساس آمار برخورد با تخلفات حادثه‌ساز مشمول نمره

تغییر ضوابط دانشجویان انصرافی در قانون جریمه مشمولان غایب سال ۹۷

>جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن تشریح ضوابط مربوط به قانون جریمه مشمولان غایب، گفت: کلیه مشمولانی که تا پایان سال ۹۷ بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰، نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند. به گزارش ایلنا به

زلزله میانرود را لرزاند

>زمین‌‌لرزه‌ای ۴.۲ ریشتری میانرود خوزستان را لرزاند. به گزارش ایلنا، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴.۲ ریشتر در عرض جغرافیایی ۳۲.۲۸۳ درجه شمالی و طول جغرافیایی ۴۸.۴۵۶ درجه شرقی و در عمق ۱۰ کیلومتری میانرود را لرزاند. این زمین‌&z

مسمومیت با قارچ سمی به ۸۴۹ نفر رسید/ ۱۰ نفر فوت کردند

>تعداد مسمومان به دلیل مصرف قارچ سمی در کشور به بیش از ۸۰۰ نفر رسید. به گزاش ایلنا، بر اساس اعلام سازمان اورژانس کشور در مورد آخرین وضعیت مسمومیت با قارچ در ۱۰ استان کشور تا ساعت ۱۱ ظهر امروز ۳۰ اردیبهشت ماه، مجموع مراجعان به اورژانس بر اثر مسمومیت ب

احداث نخستین ساختمان محیط زیستی تهران در آینده نزدیک

>رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از احداث اولین ساختمان کاملا محیط زیستی کشور در شهر تهران خبر داد. به گزارش ایلنا، صدرالدین علیپور درباره این ساختمان محیط زیستی با اعلام این خبر گفت: این ساختمان کاملاً محیط زیستی و low energy انرژی

۵۷ درصد معتادین متجاهر شهر تهران مربوط به استان تهران هستند

>معاون فرماندار تهران به آمار بهزیستی از معتادان شهرستان تهران اشاره و تاکید کرد: ۵۷ درصد از معتادین متجاهر، ساکن شهر و استان تهران و ۴۳ درصد مربوط به سایر استان‌ها است. به گزارش ایلنا، غلامحسین آرام در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهر

سی و یکمین جشن گلریزان ستاد دیه برگزار شد

>سی و یکمین جشن گلریزان ستاد دیه با حضور معاون اول قوه قضاییه در حال برگزاری است. به گزارش خبرنگار ایلنا، سی و یکمین جشن گلریزان ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند با حضور محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه، پرویز فتاح رییس ک

آخرین وضعیت بقایی و مرتضوی به روایت رئیس سازمان زندان‌ها/ ١٨ هزار نفر به دلیل جرایم غیرعمد در زندان‌ها هستند

>رییس سازمان زندان‌ها آخرین وضعیت بقایی و مرتضوی را تشریح کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر اصغر جهانگیر رییس سازمان زندان‌ها در حاشیه جشن گلریزان ستاد دیه با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه  ١٨ هزار نفر به دلیل جرایم غیرعمد در زندا

فکر نکنیم اگر از مال دنیا برخورادر هستیم باید بر سر کسی منت بگذاریم.

>معاون اول قوه قضاییه خطاب به اعضای ستاد دیه گفت: فکر نکنید اگر امروز از مال دنیا برخورادر هستید و گره‌گشایی کردید باید بر سر کسی منت بگذارید. به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در سی و یکمین مراسم گلریزان ستاد دیه با اشاره به

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva