تدابیر وزارت بهداشت برای تأمین دارو/ دستور وزیر به بیمارستان ها - خبرگزاری مهر


1396/11/04

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلاتی که در زمینه واردات دارو وجود دارد، گفت: تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شده است. به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی به سواسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به مشکلاتی که در زمینه واردات دارو وجود دارد، گفت: تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

به گزارش
خبرنگار مهر
، دکتر ایرج حریرچی در نشست خبری هفتگی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی در ارتباط با موضوع بودجه سلامت به مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: قسمتی از منابع سلامت اضافه شده که البته عمده این منابع از محل اوراق خزانه اسلامی و قسمتی هم احکام کمیسیون تلفیق است.
حریرچی با اعلام اینکه ما منتظر هستیم بودجه سلامت در صحن علنی مجلس مورد بحث قرار گیرد، افزود: دستاوردهای عظیمی در ارائه خدمات به مردم داشته ایم.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اضافه شدن ۲۴ هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت یازدهم گفت: با توجه به اینکه برای راه اندازی این طرح ها نیازمند تأمین هزینه و نیروی انسانی جدید هستیم متأسفانه در حال حاضر امکان راه اندازی آنها وجود ندارد.
به گفته حریرچی مجوز جایگزین برای نیروهای بازنشسته در حوزه سلامت صادر نشده و از همین رو با توجه به اینکه مجوز جذب ۱۶ هزار نیروی جدید صادر شده اما منابعی برای آن دیده نشده است.
وی با بیان این مطلب که نوع هزینه در نظام سلامت جاری و روزمره است، خاطرنشان کرد: ما شدیداً نگران سرمایه گذاری ها در این حوزه هستیم. وقتی منبع لازم دیده نمی شود قطعا برای اجرای برنامه های خود با مشکل مواجه خواهیم شد.
سخنگوی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که قبل از اجرای طرح تحول سلامت فقط ۱۷ درصد پزشکان تمام وقت بودند، ادامه داد: بعد از اجرا توانستیم این میزان را به ۵۱ درصد افزایش دهیم.
حریرچی همچنین با اشاره به نرخ ویزیت متخصص در بیمارستانهای دولتی که چهار هزار و ۲۰۰ تومان است، تصریح کرد: این ویزیت در بخش خصوصی ۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که این مابه التفاوت را ما پرداخت می کنیم.
وی با اشاره به اظهارات برخی نمایندگان که عنوان می کنند این وزارتخانه می تواند با منابع موجود هزینه ها را تأمین کند، اظهار داشت: در هر نظام اقتصادی، صرفه جویی امکانپذیر است اما هر کدام از آنها نیازمند الزامات و تغییراتی است.
حریرچی کنترل هزینه های طرح تحول سلامت و ارزان سازی خدمات سلامت را به عنوان یک برنامه طولانی مدت مطرح کرد و افزود: هنوز پولی که دولت و بیمه ها در حوزه سلامت هزینه می کنند نسبت به کشورهای هم سطح خودمان کمتر است ولی هزینه هایی که مردم هزینه می کنند به طرز معناداری بیشتر است.
سخنگوی وزارت بهداشت عنوان کرد: دستاوردهای حوزه سلامت در ۱۰ سال اخیر نسبت به منابعی که در اختیار داریم متوسط به بالا است.
وی در پاسخ به سوال
خبرنگار مهر
مبنی بر اینکه عنوان می شود به زودی در تأمین داروهای وارداتی دچار مشکل خواهیم شد، گفت: قرار است ۲۴۰۰ میلیارد تومان منابع جدید توزیع شود که ۴۰۰ میلیارد آن از محل بیمه ها و ۲ هزار میلیارد از منابع مستقل است که بخش عمده مشکلات دارویی با این اعتبار رفع می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که وزیر بهداشت به بیمارستان ها دستور دادند براساس نیاز و ذخیره استراتژیک برای دارو اقدام کنند، افزود: در حال حاضر مقدار زیادی دارو در انبارها موجود است ولی آنچه می بایست به آن توجه کنیم این است که مشکل نظام دارویی ما با مصرف داخل حل نمی شود.
حریرچی ادامه داد: ظرفیت بازار دارویی ما بیش از مصرف کشور است و تنها راه رشد صنعت دارو ورود به بازار صادرات است.
وی با تأکید بر اینکه ما اجازه واردات موازی دارو را صادر کرده ایم، تصریح کرد: اخیرا رئیس سازمان غذا و دارو بخشنامه ای را صادر کرده و از واردکنندگان دارو درخواست کرده قیمت های خود را اعلام کنند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بر این اساس قیمت ارزی داروهای وارداتی نسبت به سال قبل ۱۵ درصد کاهش داشته و ما معتقدیم که این تصمیم مقرون به صرفه است.
حریرچی خاطرنشان کرد: برخی از واردکنندگان دارو فکر می کنند با ایجاد کمبود دارو می توانند مشکل قیمت را حل کنند در حالی که این گونه نبوده و ما معتقدیم این واردات با حاشیه سود قابل قبول صورت می گیرد.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

افزایش نرخ خودکشی در بین نوجوانان آمریکایی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، به گفته دکتر «گریگوری پلمونس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واندربیلت کارولینای شمالی، این یافته ها تعجب اور نیستند و دانشکده ها و کالج ها هم در مورد افزایش چشمگیر شیوع اضطر

قارچ سمی با پخته شدن بی خطر نمی شود/ علائم مسمومیت - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر کامبیز سلطانی نژاد، در خصوص تشخیص قارچ های سمی و خوراکی، اظهارداشت: در جهان بیش از ۵ هزار گونه قارچ وجود دارد که حدود ۱۰۰ گونه از آن برای انسان سمی است.  عضو هیا

۵۰۰۰ شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی دست از کار کشیده اند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن علیجانی زمانی، درباره اظهارات سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص اینکه ضروری است بخشی از واردات داروهای حیاتی به دولت برگردد، زیرا بخش خصوص در تامین داروهای حیاتی موفق

صنعت داروسازی کشور فرسوده است/کیفیت داروی تالاسمی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، رسول خضری، کمبود داروی کشور را کمتر از ۳۰ قلم دانست و افزود: تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت ۳۳۰ قلم کمبود دارو در کشور وجود داشت اما در سال ۹۲ و با کلید خوردن طرح تحول کمب

۸۰ درصد مردم از خدمات طرح تحول سلامت بهره مند شده اند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد حسین قربانی، در واکنش به ارائه آماری از سوی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه به ازای هر ۴ نفر یک نفر دارای اختلال روانی است

روزانه ۱۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور فوت می کنند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر ولایتی روز یکشنبه در نشست خبری «اهدای عضو اهدای زندگی» که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، اظهارداشت: این ۱۰ هزار نفر در انتظار پیوند عضو شامل کلیه، کب

آقای وزیر کنترل جمعیت را متوقف کنید/ افزایش سقط جنین با غربالگری - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، دراین نامه آمده است ؛  پس از گذشت ۴ سال از ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، متاسفانه «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، همچنان برخلاف این سیاست

اجرای گام به گام برنامه پزشک خانواده در سال ۹۷ - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر علیرضا رئیسی به مناسبت نوزدهم ماه می روز جهانی پزشک خانواده، در پیامی، اظهارداشت: از سال ۲۰۱۰ میلادی سازمان جهانی پزشکان خانواده (WONCA) روز نوزدهم ماه می ر

برنامه وزارت بهداشت برای کاهش سهم بخش خصوصی در خدمات سرپایی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر جمشید کرمانچی، در خصوص احداث کلینیک های ویژه، اظهارداشت: توسعه زیرساخت ها یکی از برنامه های طرح تحول سلامت است و بخش قابل توجهی از آن به پوشش خدمات سرپایی مربوط

تحول در تشخیص بیماری های چشم و اختلالات ارثی شبکیه - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با توجه به نقش چشمگیر تکنیک های نوین ژنتیکی در تشخیص بیماری های ژنتیکی چشم، «صد و دومین سمینار ژنتیک بالینی» را با عنوان «گزار

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva