بهترین و بدترین پیش غذاها


1396/11/03

سبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید. بدترین: شکوفه ی پیاز ( شکوفه ی پیاز سرخ کرده و ترسبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید.
بدترین: شکوفه ی پیاز ( شکوفه ی پیاز سرخ کرده و ترد )
اگر طرفدار این غذا هستید، خبر بدی برایتان دارم. یک وعده شکوفه ی پیاز سرخ شده در یک رستوران، حدود 1949 کالری دارد. 161 گرم چربی و 4100 میلی گرم سدیم ( بیش از دوبرابر نیاز روزانه ی یک فرد بالغ )
بهترین: سبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید. پیاز، فلفل سبز، کدو، بادمجان و گوجه فرنگی را می توانید کباب کنید. با برس روی سبزیجات، روغن آب نمک و سرکه بمالید. دو کباب بزرگ تنها 75 کالری دارد.
اسفناج غوطه ور در خامه
اجازه ندهید واژه ی اسفناج گولتان بزند. این غذا آنچنان که نشان می دهد، سالم نیست. یک وعده از آن حدود 1600 کالری، 100 گرم چربی و 2500 میلی گرم سدیم دارد. مشکل این غذا خامه اش است که سرشار از چربی اشباع می باشد. اگر این غذا را در خانه درست می کنید، از ماست ساده استفاده کنید. با این کار، هم کالری غذا بسیار پایین می آید و هم تبدیل به غذایی سالم می شود ( همان برانی اسفناج خودمان ).
بهترین: سالاد اسفناج
یکی از بهترین پیش غذاهای کم کالری است. اما به اندازه ی کافی می تواند جلوی اشتهایتان را در طول خوردن باقی وعده ی غذایی بگیرد. سالادهای دیگری که با اسفناج یا سبزیجات برگ سبز تیره درست می شوند نیز این کار را به خوبی انجام می دهند. تحقیقات نشان داده اگر وعده ی غذایی خود را با سالاد شروع کنید، 10% کمتر غذا می خورید. یک کاسه اسفناج، همراه با سرکه و روغن زیتون حدود 80 کالری دارد.
بدترین: سیب زمینی سرخ کرده پنیری
این غذا همان سیب زمینی سرخ کرده معمولی همراه با پنیر است که روی آن آب شده است. یک بسته از این غذا، شامل 2000 کالری است. 134 گرم چربی و 2800 میلی گرم سدیم که این میزان بیش از سدیم مورد نیاز بدن در یک روز است.
کیک ماهی
این غذا یکی از سالم ترین پیش غذاها است که به عنوان وعده اصلی نیز استفاده می شود. می توانید آن را با سس تند میل بفرمایید. با استفاده از این غذا به راحتی می توانید غذای دریایی به برنامه خود وارد کنید. یک وعده ی آن، 300 کالری، 20 گرم چربی و 960 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: چیزبرگرهای کوچک
این چیزبرگرها کوچک هستند اما کالری بالایی دارند. سه مینی برگر با پنیر و سس در کل 1270 کالری دارد. 82 گرم چربی و 2310 میلی گرم سدیم در این غذا وجود دارد.
بهترین: کباب گوشت
اگر هوس غذای گوشتی کردید این غذا را در خانه و رستوران ها میتوانید به سادگی تهیه کنید. اگر در خانه غذا را تهیه میکنید در کنار گوشت میتوانید پیاز و گوجه نیز کباب کنید. 4 اونس گوشت کباب شده 130 کالری دارد. این غذا 5 گرم چربی و 803 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: سیب زمینی شکم پر
سیب زمینی که داخلش با پنیر ذوب شده، گوشت و خامه پر شده باشد همانطور که از موادش پیداست سرشار از کالری است. اگر یک وعده ی کامل از این غذا بخورید حدود 1340 کالری را وارد بدن خود میکنید. سیب زمینی شکم پر 94 گرم چربی و 1850 میلی گرم سدیم دارد.
بهترین: قارچ شکم پر
استفاده از قارچ شکم پر به جای سیب زمینی شکم پر، کمک می کند کالری وعده ای که استفاده می کنیم پایین بیاید. هد عدد قارچ پر شده با نان و پنیر، 50 کالری دارد. این یعنی با خوردن 6 عدد قارچ شکم پر تنها 300 کالری دریافت کرده اید. این غذا 19 گرم چربی و 720 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: بال مرغ
یک وعده بال مرغ حدود 700 کالری دارد و وقتی همراه با سس مخصوص باشد، 200 کالری دیگر نیز به این غذا افزوده می شود که در کل کالری آن را به 900 کالری می رساند. این غذا دارای 60 گرم چربی و 2000 میلی گرم سدیم است. یادتان باشد که این میزان را قبل از وعده ی اصلی و به عنوان پیش غذا استفاده می کنید!
بهترین: سوپ سبزیجات
خوردن یک کاسه سوپ قبل از وعده اصلی، می تواند جلوی اشتهایتان را در وعده ی اصلی بگیرد. کلید کار این است که سوپ کم کالری باشد. مثلا سوپی بر پایه ی گوجه فرنگی و سبزیجات. یک کاسه از این سوپ حدود 160 کالری دارد. همچنین این سوپ، 3.5 گرم چربی و 1240 میلی گرم سدیم دارد. در سوپ خود خامه نریزید، چون هم باعث بالا رفتن کالری می شود و هم چربی اشباع زیادی دارد. همچنین اگر از سوپ های کنسرو شده استفاده می کنید، دقت کنید روی بسته بندی آن کم سدیم نوشته باشد .
بدترین: سوخاری موزارلا
بعضی غذاها هستند که مقاومت در برابر آن ها غیر ممکن است. اما وقتی به حقیقت آن ها پی می بریم، دیگر مقاومت کردن آنچنان سخت نیست. یک وعده از این غذا، 930 کالری دارد. همچنین 48 گرم چربی و 2640 میلی گرم سدیم نیز دارد که مقدار بالایی است.
بهترین: دانه های سویا
این دانه های سبز به دانه های سویا معروف هستند. بیرون آوردن آن ها از پوست سویا و خوردنشان لذت بخش است. در ضمن بسیار هم کم کالری هستند، یک وعده از این دانه ها 122 کالری داردکه شامل 5 گرم چربی و 5 گرم فیبر می باشد.
منبع: دکتر کرمانی

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

بدهی سازمان بیمه سلامت از گذشته به ارث رسیده است - خبرگزاری مهر

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات ارائه دهندگان خدمت یکی از چالش های بخش بیمه‌ای کشور است، گفت: این میراث از گذشته به ما رسیده است. به گزارش خبرگ

قرص برنج باید با نسخه عرضه شود/نگرانی از کشنده بودن قرص - خبرگزاری مهر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس سهولت دسترسی به قرص برنج را نگران کننده خواند و گفت: عرضه این قرص باید محدود شود. به گزارش خبرگزاری مهر ، منوچهر جمالی در واکنش به مرگ ۱۰۹ نفر در پایتخت ط

روش های نوین درمان سرطان با استفاده از سیستم ایمنی بدن - خبرگزاری مهر

دبیر علمی کنگره تازه های ایمونولوژیست با اشاره به روش های نوین درمان سرطان گفت: با روش درمانی ایمونولوژی می توانیم نتایج بسیار خوبی در سرطان های ریه، پوست، روده و مثانه داشته باشیم. به گز

نوشیدنی داغ ریسک ابتلا به سرطان مری را چندبرابر می کند - خبرگزاری مهر

یک متخصص رادیوآنکولوژی با اشاره به عوامل مختلف ابتلا به سرطان گفت: مطالعات اخیر نشان داده نوشیدنی داغ می تواند ریسک ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. به گزارش خبرنگار مهر ، دکتر پیام آزا

هیچ دستگاهی به تنهایی قدرت مدیریت زلزله تهران را ندارد - خبرگزاری مهر

ورامین- دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: اگر زلزله در تهران رخ دهد، وسعت آن به حدی است، که هیچ کدام از دستگاه ها به تنهایی نمی توانند آن را مدیریت کنند.  محمود محمدی نسب، در حاشیه مانور بزرگ خ

تهدید روح عدالت در سلامت/ تبعات کمبود منابع - خبرگزاری مهر

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: طرح تحول سلامت توانست تا حدود بسیاری عدالت در بخش سلامت را تعریف کند. دکتر سید مرتضی ادیانی در گفتگو با خبرنگار مهر ، اظهارداشت: عدال

وزارت بهداشت درباره اجرای طرح پزشک خانواده پاسخگو باشد - خبرگزاری مهر

یک نماینده مجلس، موفقیت در اجرای طرح جدید پزشک خانواده را منوط به بهره‌مندی از نظر متخصصان و سعه صدر دانست. به گزارش خبرگزاری مهر ، محمدجواد جمالی نوبندگانی، در واکنش به انتشار خبری مبنی

سلامت مردان در خطر است/ بیشترین علل مرگ و میر - خبرگزاری مهر

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: مردان استرس کاری بیشتری را تحمل کرده و در معرض ضربات جسمی بیشتری هستند. به گزارش خبرگزاری مهر ، سیدمرتضی خاتمی یکی از شاخص‌های مهم سلامت در دنیا را

پول مالیات بر سیگار در مراکز درمان سرطان هزینه می شود - خبرگزاری مهر

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: اعتبار مالیات بر سیگار، برای توسعه زیرساخت مراکز درمانی بیماری های متاثر از مصرف سیگار به خصوص مراکز درمان تشخیص و درمان سرطان هزینه خواهد شد. به گزارش خبر

تزریق بوتاکس روش درمانی موثر برای بیماران سکته مغزی - خبرگزاری مهر

دبیر علمی کنگره استروک ایران گفت: تزریق بوتاکس به عنوان یک روش درمانی موثر می‌ تواند به بیماران سکته مغزی کمک قابل توجهی کند. به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر شهرام اویس قرن، گفت: یکی از مو

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva