بهترین و بدترین پیش غذاها


1396/11/03

سبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید. بدترین: شکوفه ی پیاز ( شکوفه ی پیاز سرخ کرده و ترسبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید.
بدترین: شکوفه ی پیاز ( شکوفه ی پیاز سرخ کرده و ترد )
اگر طرفدار این غذا هستید، خبر بدی برایتان دارم. یک وعده شکوفه ی پیاز سرخ شده در یک رستوران، حدود 1949 کالری دارد. 161 گرم چربی و 4100 میلی گرم سدیم ( بیش از دوبرابر نیاز روزانه ی یک فرد بالغ )
بهترین: سبزیجات کباب شده یک جایگزین عالی و کم کالری برای شکوفه ی پیاز سرخ شده است. می توانید به سادگی این غذا را آماده کنید و یا در رستوران ها سفارش دهید. پیاز، فلفل سبز، کدو، بادمجان و گوجه فرنگی را می توانید کباب کنید. با برس روی سبزیجات، روغن آب نمک و سرکه بمالید. دو کباب بزرگ تنها 75 کالری دارد.
اسفناج غوطه ور در خامه
اجازه ندهید واژه ی اسفناج گولتان بزند. این غذا آنچنان که نشان می دهد، سالم نیست. یک وعده از آن حدود 1600 کالری، 100 گرم چربی و 2500 میلی گرم سدیم دارد. مشکل این غذا خامه اش است که سرشار از چربی اشباع می باشد. اگر این غذا را در خانه درست می کنید، از ماست ساده استفاده کنید. با این کار، هم کالری غذا بسیار پایین می آید و هم تبدیل به غذایی سالم می شود ( همان برانی اسفناج خودمان ).
بهترین: سالاد اسفناج
یکی از بهترین پیش غذاهای کم کالری است. اما به اندازه ی کافی می تواند جلوی اشتهایتان را در طول خوردن باقی وعده ی غذایی بگیرد. سالادهای دیگری که با اسفناج یا سبزیجات برگ سبز تیره درست می شوند نیز این کار را به خوبی انجام می دهند. تحقیقات نشان داده اگر وعده ی غذایی خود را با سالاد شروع کنید، 10% کمتر غذا می خورید. یک کاسه اسفناج، همراه با سرکه و روغن زیتون حدود 80 کالری دارد.
بدترین: سیب زمینی سرخ کرده پنیری
این غذا همان سیب زمینی سرخ کرده معمولی همراه با پنیر است که روی آن آب شده است. یک بسته از این غذا، شامل 2000 کالری است. 134 گرم چربی و 2800 میلی گرم سدیم که این میزان بیش از سدیم مورد نیاز بدن در یک روز است.
کیک ماهی
این غذا یکی از سالم ترین پیش غذاها است که به عنوان وعده اصلی نیز استفاده می شود. می توانید آن را با سس تند میل بفرمایید. با استفاده از این غذا به راحتی می توانید غذای دریایی به برنامه خود وارد کنید. یک وعده ی آن، 300 کالری، 20 گرم چربی و 960 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: چیزبرگرهای کوچک
این چیزبرگرها کوچک هستند اما کالری بالایی دارند. سه مینی برگر با پنیر و سس در کل 1270 کالری دارد. 82 گرم چربی و 2310 میلی گرم سدیم در این غذا وجود دارد.
بهترین: کباب گوشت
اگر هوس غذای گوشتی کردید این غذا را در خانه و رستوران ها میتوانید به سادگی تهیه کنید. اگر در خانه غذا را تهیه میکنید در کنار گوشت میتوانید پیاز و گوجه نیز کباب کنید. 4 اونس گوشت کباب شده 130 کالری دارد. این غذا 5 گرم چربی و 803 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: سیب زمینی شکم پر
سیب زمینی که داخلش با پنیر ذوب شده، گوشت و خامه پر شده باشد همانطور که از موادش پیداست سرشار از کالری است. اگر یک وعده ی کامل از این غذا بخورید حدود 1340 کالری را وارد بدن خود میکنید. سیب زمینی شکم پر 94 گرم چربی و 1850 میلی گرم سدیم دارد.
بهترین: قارچ شکم پر
استفاده از قارچ شکم پر به جای سیب زمینی شکم پر، کمک می کند کالری وعده ای که استفاده می کنیم پایین بیاید. هد عدد قارچ پر شده با نان و پنیر، 50 کالری دارد. این یعنی با خوردن 6 عدد قارچ شکم پر تنها 300 کالری دریافت کرده اید. این غذا 19 گرم چربی و 720 میلی گرم سدیم دارد.
بدترین: بال مرغ
یک وعده بال مرغ حدود 700 کالری دارد و وقتی همراه با سس مخصوص باشد، 200 کالری دیگر نیز به این غذا افزوده می شود که در کل کالری آن را به 900 کالری می رساند. این غذا دارای 60 گرم چربی و 2000 میلی گرم سدیم است. یادتان باشد که این میزان را قبل از وعده ی اصلی و به عنوان پیش غذا استفاده می کنید!
بهترین: سوپ سبزیجات
خوردن یک کاسه سوپ قبل از وعده اصلی، می تواند جلوی اشتهایتان را در وعده ی اصلی بگیرد. کلید کار این است که سوپ کم کالری باشد. مثلا سوپی بر پایه ی گوجه فرنگی و سبزیجات. یک کاسه از این سوپ حدود 160 کالری دارد. همچنین این سوپ، 3.5 گرم چربی و 1240 میلی گرم سدیم دارد. در سوپ خود خامه نریزید، چون هم باعث بالا رفتن کالری می شود و هم چربی اشباع زیادی دارد. همچنین اگر از سوپ های کنسرو شده استفاده می کنید، دقت کنید روی بسته بندی آن کم سدیم نوشته باشد .
بدترین: سوخاری موزارلا
بعضی غذاها هستند که مقاومت در برابر آن ها غیر ممکن است. اما وقتی به حقیقت آن ها پی می بریم، دیگر مقاومت کردن آنچنان سخت نیست. یک وعده از این غذا، 930 کالری دارد. همچنین 48 گرم چربی و 2640 میلی گرم سدیم نیز دارد که مقدار بالایی است.
بهترین: دانه های سویا
این دانه های سبز به دانه های سویا معروف هستند. بیرون آوردن آن ها از پوست سویا و خوردنشان لذت بخش است. در ضمن بسیار هم کم کالری هستند، یک وعده از این دانه ها 122 کالری داردکه شامل 5 گرم چربی و 5 گرم فیبر می باشد.
منبع: دکتر کرمانی

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

افزایش نرخ خودکشی در بین نوجوانان آمریکایی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، به گفته دکتر «گریگوری پلمونس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واندربیلت کارولینای شمالی، این یافته ها تعجب اور نیستند و دانشکده ها و کالج ها هم در مورد افزایش چشمگیر شیوع اضطر

قارچ سمی با پخته شدن بی خطر نمی شود/ علائم مسمومیت - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر کامبیز سلطانی نژاد، در خصوص تشخیص قارچ های سمی و خوراکی، اظهارداشت: در جهان بیش از ۵ هزار گونه قارچ وجود دارد که حدود ۱۰۰ گونه از آن برای انسان سمی است.  عضو هیا

۵۰۰۰ شرکت دارویی و تجهیزات پزشکی دست از کار کشیده اند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، محسن علیجانی زمانی، درباره اظهارات سخنگوی سازمان غذا و دارو در خصوص اینکه ضروری است بخشی از واردات داروهای حیاتی به دولت برگردد، زیرا بخش خصوص در تامین داروهای حیاتی موفق

صنعت داروسازی کشور فرسوده است/کیفیت داروی تالاسمی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، رسول خضری، کمبود داروی کشور را کمتر از ۳۰ قلم دانست و افزود: تا پیش از اجرای طرح تحول سلامت ۳۳۰ قلم کمبود دارو در کشور وجود داشت اما در سال ۹۲ و با کلید خوردن طرح تحول کمب

۸۰ درصد مردم از خدمات طرح تحول سلامت بهره مند شده اند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد حسین قربانی، در واکنش به ارائه آماری از سوی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی مبنی بر اینکه به ازای هر ۴ نفر یک نفر دارای اختلال روانی است

روزانه ۱۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در کشور فوت می کنند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علی اکبر ولایتی روز یکشنبه در نشست خبری «اهدای عضو اهدای زندگی» که در بیمارستان مسیح دانشوری برگزار شد، اظهارداشت: این ۱۰ هزار نفر در انتظار پیوند عضو شامل کلیه، کب

آقای وزیر کنترل جمعیت را متوقف کنید/ افزایش سقط جنین با غربالگری - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، دراین نامه آمده است ؛  پس از گذشت ۴ سال از ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، متاسفانه «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی»، همچنان برخلاف این سیاست

اجرای گام به گام برنامه پزشک خانواده در سال ۹۷ - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر علیرضا رئیسی به مناسبت نوزدهم ماه می روز جهانی پزشک خانواده، در پیامی، اظهارداشت: از سال ۲۰۱۰ میلادی سازمان جهانی پزشکان خانواده (WONCA) روز نوزدهم ماه می ر

برنامه وزارت بهداشت برای کاهش سهم بخش خصوصی در خدمات سرپایی - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، دکتر جمشید کرمانچی، در خصوص احداث کلینیک های ویژه، اظهارداشت: توسعه زیرساخت ها یکی از برنامه های طرح تحول سلامت است و بخش قابل توجهی از آن به پوشش خدمات سرپایی مربوط

تحول در تشخیص بیماری های چشم و اختلالات ارثی شبکیه - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا با توجه به نقش چشمگیر تکنیک های نوین ژنتیکی در تشخیص بیماری های ژنتیکی چشم، «صد و دومین سمینار ژنتیک بالینی» را با عنوان «گزار

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva