تشکل های اساتید نباید ضعف اطلاعاتی داشته باشند - خبرگزاری مهر


1396/09/21

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه اعضای تشکل ها نباید ضعف اطلاعاتی داشته باشند، گفت: دبیران و اعضای تشکل های اساتید باید اهل مطالعه و تحقیق باشند. به گزارش خبرگزاری مهرمعاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه اعضای تشکل ها نباید ضعف اطلاعاتی داشته باشند، گفت: دبیران و اعضای تشکل های اساتید باید اهل مطالعه و تحقیق باشند.

به گزارش
خبرگزاری مهر
به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم کلانتری در نخستین نشست هم‌اندیشی دبیران تشکل های اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت کار گروهی و دسته‌جمعی، گفت: یکی از نواقص بزرگ کشورهای شرقی و ایران، عدم استقبال از کارهای گروهی و دسته‌جمعی است که حل این مشکل نیازمند جامعه‌شناسی و روانشناسی دقیق از سوی پژوهشگران است.
کلانتری با بیان اینکه شرقی ها در خیلی از موارد حاضر به قبول نظر و فکر دیگران نیستند، گفت: به تعبیر مرحوم شریعتی؛ اروپایی ها ۲۲ سال در تقلید از ما جلوتر هستند و تاروپود تمدن غرب روی تقلید بسته شده است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی تقلید را مراجعه غیرمتخصص به متخصص دانست و افزود: شرقی ها در مسائل دینی مقلد دارند اما در مسائل دیگر خود را مجتهد می دانند و حاضر به پذیرفتن نظرات دیگران نیستند.
وی ادامه داد: با وجودی که شکل‌گیری احزاب در ایران سابقه‌ای ۱۵۰ساله دارد اما هیچگاه حزب قوی و درستی شکل نگرفت و احزابی که کپی‌برداری از غرب بودند نیز از درون متلاشی شدند.
کلانتری، توسعه کارهای گروهی را نیازمند مطالعات میدانی، علمی و پژوهشی عنوان کرد و افزود: زمانی که پیامبر گرامی اسلام (ص) به مدینه هجرت کردند، تشکیلاتی در آنجا شکل گرفته بود و ایشان محور این تشکل و تشکیلات بودند. اولین دولت اسلامی در جهان، در انتهای سال اول هجری در مدینه شکل گرفت. دولت زمانی تأسیس می شود که دارای چهار رکن سرزمین، شهروند، قانون و رئیس باشد.
وی با بیان اینکه در اولین دولت اسلامی، پیامبر اکرم (ص) شاخص و محور دولت بودند و مومنین و مسلمانان، اعضا و شهروندان دولت محسوب می شدند، گفت: دولت اسلامی پیامبر اسلام (ص) آنچنان دارای تشکیلات قوی بود که در مدت ۱۰ سال، تبدیل به یک قدرت بلامنازع در جهان شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اهمیت تشکیلات منسجم و پایدار در تشکل های اساتید گفت: گاهی اوقات یک تشکیلات ۱۰ نفره منسجم می تواند در حوزه های مختلف آموزشی، سیاسی، فرهنگی و علمی دانشگاه را متحول کند و به تعبیر مقام معظم رهبری؛ جریانی که بتواند ۲۰ درصد جمعیت دانشجویی دانشگاه را تحت نفوذ قرار دهد، آن دانشگاه کامل در اختیار آن جریان است.
 کلانتری ادامه داد: در دنیای امروز بر روی تشکیلات با جدیت کار می کنند و در صورتی که تشکلی دارای تشکیلات قوی باشد، قلمرو نفوذ گسترده‌ای دارد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد با بیان اینکه اولین جرقه های انقلاب اسلامی در آبان‌ ۱۳۴۱ زده شد، گفت: امام خمینی (ره) در آن سال مراجع اصلی قم را جمع کردند و اولین جلسه خود را در بیت مرحوم آیت‌الله حائری یزدی برگزار کردند و جلسات آنان هفته‌ای یک بار ادامه داشت و پایه های اولیه انقلاب در آن جلسات بنا نهاده شد.
وی بر ضرورت انسجام و دوری از تشتت در تشکل های اساتید تاکید کرد و گفت: تشکل های اساتید باید به طور مرتب جلسه برگزار کنند و با یکدیگر برنامه‌ریزی و هم‌اندیشی داشته باشند. هسته مرکزی تشکل ها باید منسجم، هم‌رأی، هم‌فکر و هم‌هدف باشند.
کلانتری با بیان اینکه اعضای تشکل ها نباید ضعف اطلاعاتی داشته باشند، گفت: دبیران و اعضای تشکل های اساتید باید اهل مطالعه و تحقیق باشند و اطلاعات خود را متناسب با روز و شرایط جامعه بالا ببرند.
وی افزود: نماز یک عمل سیاسی و عبادی است که کارکرد آن با دولت در اسلام یکی است. تاروپود تمام احکام عبادی در اسلام، سیاسی است و همانند دولت های خوب دنیا که تلاش می کنند جامعه در مسیر انسانیت حرکت کند، اسلام نیز دارای چنین هدفی است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد، تقویت محتوای تشکیلات تشکل ها را وظیفه دیگر دبیران تشکل های اساتید دانست و اظهار داشت: اعضای تشکل ها باید اخلاق و انسانیت و سواد سیاسی و دینی را در خود تقویت کنند و در جهت افزایش و ارتقای آن پیش بروند.
 کلانتری با بیان اینکه جایگاه استادی از الطاف بزرگ خداوندی و انسان‌هاست، گفت: شما اساتید هرروز با بسیاری از جوانان در ارتباط هستید که باید پاسخگوی سوالات و شبهات آنها باشید. متاسفانه برخی دانشجویان در بدیهی‌ترین مسائل مشکل دارند که وظیفه استاد است که با روشنگری و تبیین موضوعات، دانشجویان را هدایت کنند.
وی با اشاره به اینکه اعضای اصلی تشکل ها باید دارای توانایی های سیاسی و فرهنگی باشند، گفت: اعضای تشکل های دانشگاه باید به لحاظ معرفتی، از دیگران بالاتر باشند و در دانشگاه بدرخشند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد، خلاء معرفتی نسل جوان را از مسائل مهم در دانشگاه ها برشمرد و افزود: باید تمام همت و توان خود را در این زمینه به کار ببریم چرا که زیرساخت های انقلاب اسلامی مورد هجوم دشمن است و اگر خلاء معرفتی زیاد باشد، به شدت آسیب می بینیم.
وی با بیان اینکه دشمنان اسلام، قرآن، امامت و مهدویت را نشانه گرفته است، گفت: باید طی یک حرکت فراگیر و برنامه‌ریزی‌شده برای مقاوم‌سازی زیرساخت های معرفتی ازجمله اعتقادات، اخلاق، احکام تلاش کنیم.
مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

تقویم آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد منتشر شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، دکتر برزو خالدی فر با اعلام این خبر افزود: دانشجویان می توانند انتخاب واحد خود را از تاریخ ۲۴ تا ۲۶ شهریور ماه انجام دهند. وی زمان ش

محورهای استیضاح غلامی/ نمایندگانی که خواهان رای«عدم اعتماد» هستند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بعدازظهر سه‌شنبه این هفته، طرح استیضاح دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را بررسی می‌کند. یک منبع آگاه در کمیسیون آم

نامگذاری یک خیابان در شهر مشهد به نام دانشجوی پزشکی فداکار - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، در بیست و هشتمین نشست علنی شورای شهر مشهد، تغییر نام یک خیابان در مشهد به نام شادروان امیر کیخسروی دانشجوی پزشکی فداکار به تصویب رسید.

تاکید وزیر علوم بر توجه ویژه به ورزش دانشجویان دختر - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان سراسر کشور در شیراز گفت: ویژگی های خاص و جایگاه اجتماعی هر دانشج

اردوی جهادی دانشجویان علوم پزشکی اصفهان برپا می شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه‌ علوم پزشکی اصفهان، دانشجویان علاقمند به شرکت در اردوی جهادی در حیطه درمانی، فرهنگی و آموزشی می توانند در این اردو شرکت کنند. این اردو در منطقه محروم ه

امکان ویرایش و انتخاب رشته مجدد ارشد آزاد از امروز - خبرگزاری مهر

امیررضا شاهانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: باتوجه به اینکه زمان انتخاب رشته برای دوره های کارشناسی ارشد سال ۹۷ این دانشگاه روز پنجشنبه ۲۸ تیرماه به پایان رسید بنابراین به زودی امکان ویرایش برای

اختصاص اعتبار ۱۵ میلیارد ریالی بهسازی خوابگاه های علوم پزشکی مشهد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر امیررضا صالح مقدم از اختصاص ۱۵ میلیارد ریالی بهسازی خوابگاه های دانشگاه و تخصیص اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی ج

رئیس دانشگاه صنعتی شریف ابقا شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی محمود فتوحی را به مدت چهار سال در سمت ریاست دانشگاه صنعتی شریف ابقا کرد . در این حکم خطاب به دکتر

سرپرست دانشگاه جهرم منصوب شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی، کامبیز مینایی را به سمت سرپرست دانشگاه جهرم منصوب کرد . کامبیز مینایی متولد ۱۳۵۰ در شهرستان

سلسله مباحث علمی آیت الله سبحانی از ۳۰ تیر برگزار می شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حوزه علمیه خراسان، این نشست از ۳۰ تیرماه و هر روز از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ در محل سالن اجتماعات مدرسه علمیه عالی نواب برگزار می شود. این نشست با حضور طلاب برادر برگ

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva