اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها - Tasnim


1396/08/01

در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها شناسه خبر: 1553444 سرویس: سیاسی ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷ گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود

اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها -  Tasnim
در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد
اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها

شناسه خبر: 1553444
سرویس: سیاسی
۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود را درباره کرسی‌های آزاد اندیشی، فضای باز سیاسی و نحوه مدیریت وزارت علوم با نمایندگان در میان گذاشت.
به گزارش گروه مجلس
خبرگزاری تسنیم
، منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز (یکشنبه30 مهرماه) فراکسیون ولایی مجلس پس از استماع نظرات و دغدغه‌های نمایندگان عضو فراکسیون، مباحث اشاره شده را کارشناسی عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر نمایندگان عضو در فراکسیون، از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند فضای تخصصی شکل گرفته است و من این فضا را دانشگاهی می‌دانم.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در مقطعی نیاز بود که سیستم آموزش عالی کشور این سئوال برایش ایجاد شود که چه مقدار نیروی انسانی فارغ التحصیل برای جامعه نیاز است و بر این اساس به سراغ تربیت این افراد برود اما هیچگاه برنامه‌ای روشن برای اینکه جامعه به چیزی نیازی دارد در دانشگاه ها دیده نشده است.
وی با تاکید بر مهارت آموزی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: گزارش هایی همواره در طول این سالیان واصل شده است که نیاز به نیروی کار وجود دارد ولی وقتی فارغ التحصیل دانشگاهی به سراغ کار می‌رود در میابیم که فرد فارغ التحصیل به درد کار مورد نظر نمی‌خورد و نمی تواند از تحصیلات خود در جهت انجام وظایف محوله استفاده کند.
غلامی ادامه داد: تلاش‌های زیادی صورت گرفته که اساتید و مطالب مورد نظر در دانشگاه‌ها به روز شوند و وقتی فارغ التحصیل از دانشگاه خارج شود با علم روز وارد بازار کار شود ولی یکی از ایراداتی که این اتفاق نمی‌افتد این است که امکانات و تجهیزات صنعت ما به روز نیستند و دانشجویان نمی توانند از تحصیلات خود بهره کامل را ببرند.
وی با بیان اینکه الگوهای مناسبی در حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها وجود دارد، گفت: این الگوها باید در سایر دانشگاه‌ها نیز پیاده‌سازی شوند تا این ارتباط به خوبی شکل بگیرد در حال حاضر نیز تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌ها رابطه خوبی با صنعت دارند ولی این رقم کفایت نمی‌کند.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وزارت علوم به اسناد بالادستی و برنامه های توسعه پایبند است و خود را ملزم به اجرای آنها می‌داند.
وی درباره جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور، توضیح داد: این دانشجویان با توجه به تاکیدات موکد رهبری باید تعدادشان افزایش پیدا کند و همه این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی سفیر خوبی برای کشور خواهند بود.
وی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان نیز عنوان کرد: شخصیت من به گونه ای است که اجازه نخواهم داد در کارم دخالت شود و شایسته سالاری را در تمام موضوعات دیگر ارجح می دانم.
وی با تاکید بر اینکه هرگز توجهی به مسائل سیاسی در کار اجرایی نخواهم داشت، گفت: هر کس که توان بالاتری در حوزه اجرا داشته باشد قطعا در وزارت علوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
غلامی به موضوع پارک های علم و فناوری در کشور اشاره و اظهار کرد: این پارک های علم و فناوری خود نمونه ای برای ارتباط صنعت با دانشگاه ها هستند و ما قصد داریم در دوره چهار سال آینده نسبت به توسعه آنها اقدام کنیم همچنین یکی دیگر از برنامه های ایجاد پردیس های بین المللی است که البته باید در این زمینه بازنگری هایی صورت گیرد.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حال حاضر شرایط پردیس های علمی به گونه ای نیست که نام بین المللی را بشود بر آنها نهاد و این مسئله زمانی باید محقق شود که شرایط و امکانات در این پردیس ها محیا باشد.
وی فضای ایجاد شده علیه خود را فضایی نادرست عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایطی برای پاسخگویی به این فضا وجود نداشت بنده نتوانستم تا امروز پاسخگویی مناسبی نسبت به هجمه‌ داشته باشم ولی با هر یک از نمایندگان و مخالفان وارد مذاکره شده‌ام دغدغه‌های مورد نظر تا حدود زیادی برطرف شده است.
غلامی یادآور شد: به فضای آزاد در دانشگاه‌ها و ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی معتقدم و از هرنوع تشکل سیاسی که در چارچوب آیین نامه های موجود دانشگاهی بخواهد فعالیت کند حمایت می کنم.
وی ادامه داد: تضارب آراء برای دانشگاه ها را مفید می دانم و نمونه حرف بنده در دانشگاه بوعلی همدان نمایان است در این دانشگاه 75 انجمن دانشگاهی در کنار هم فعالیت دارند و حتی در سطح کشور نیز برگزیده شده اند.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و  فناوری تصریح کرد: مسئولان رده بالای دانشگاهی باید بدون جهت‌گیری سیاسی همه دانشجویان را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و نباید اجازه دهیم که فضای دانشگاه ها فضای سیاست زده شود.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

انتقاد فعال دانشجویی از وجود نرده‌های جداکننده مسئولان و مردم در نماز جمعه تهران - اخبار تسنیم - Tasnim

انتقاد فعال دانشجویی از وجود نرده‌های جداکننده مسئولان و مردم در نماز جمعه تهران نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی از وجود نرده‌های جداکننده مسئولان و مردم در نماز جعه تهران انتقاد کرد. ۰۴ اسفند ۱

کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران به روایت عضو کمیسیون امنیت ملی - اخبار تسنیم - Tasnim

کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران به روایت عضو کمیسیون امنیت ملی یک عضو کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که در خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران تهران مقادیری سلاح گرم کشف شده است. ۰۴ اسف

بررسی بودجه سال ۹۷ در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام - خبرگزاری مهر

بودجه سال ۹۷، مصوب مجلس شورای اسلامی در نشست صبح امروز هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد بحث و بررسی قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری مهر ، هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام صب

روحانی انتصاب مجدد عبدالحمید به رئیس جمهوری بنگلادش را تبریک گفت - خبرگزاری مهر

رئیس جمهور کشورمان در پیامی به آقای محمد عبدالحمید، انتصاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری مردم بنگلادش را تبریک گفت. به پزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پیامی به آ

گزارش دهم آژانس خط بطلانی بر ادعاهای آمریکا علیه ایران بود - خبرگزاری مهر

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: گزارش آژانس انرژی اتمی خط بطلانی بر ادعاهای غیرواقعی و سیاسی آمریکا علیه ایران کشید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علاءالدین

تولید یک رادیوداروی درمانی جدید در سازمان انرژی اتمی ایران - خبرگزاری مهر

متخصصان کشورمان در سازمان انرژی اتمی ایران موفق به تولید یک رادیوداروی درمانی جدید شدند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان انرژی اتمی ایران، رادیوداروی Y-90 Resin

فردا؛ جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه ۹۷ - خبرگزاری مهر

سخنگوی شورای نگهبان از تشکیل جلسه فوق العاده شورای نگهبان برای بررسی لایحه بودجه در روز یکشنبه (فردا) خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر ، عباسعلی کدخدایی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان عص

برای عاملان حادثه خیابان پاسداران از عبارت "دواعیش" استفاده کنیم - خبرگزاری مهر

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به جنایت خیابان پاسداران و عوامل آن، گفت: دراویش شعب زیادی دارند و با هم اختلاف دارند؛ بهتر است به جای استفاده از واژه دراویش، از "دواعیش" استفاده کنیم.

ضرغامی:امیدوارم دولت به قانون حمایت ازپیام رسان های داخلی عمل کند - خبرگزاری مهر

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امیدواریم دولت به مصوبات شورای عالی فضای مجازی و قانون حمایت از پیام رسان های داخلی عمل کند و این قوانین در حد شعار باقی نماند. به گزارش خبرنگار مهر ، ع

برخورد قهرآمیز با مهندسان درست و شایسته نیست - خبرگزاری مهر

اهر - نماینده مردم اهر و هریس در مجلس گفت: برخورد قهرآمیز با مهندسان اصلاً اقدامی درست و شایسته نیست اگر مهندسی اشکالی دارد می توان اشکالاتشان را گوش زد کرد نه اینکه برخورد شدید شود. به گ

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva