اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها - Tasnim


1396/08/01

در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها شناسه خبر: 1553444 سرویس: سیاسی ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷ گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود

اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها -  Tasnim
در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد
اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها

شناسه خبر: 1553444
سرویس: سیاسی
۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود را درباره کرسی‌های آزاد اندیشی، فضای باز سیاسی و نحوه مدیریت وزارت علوم با نمایندگان در میان گذاشت.
به گزارش گروه مجلس
خبرگزاری تسنیم
، منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز (یکشنبه30 مهرماه) فراکسیون ولایی مجلس پس از استماع نظرات و دغدغه‌های نمایندگان عضو فراکسیون، مباحث اشاره شده را کارشناسی عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر نمایندگان عضو در فراکسیون، از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند فضای تخصصی شکل گرفته است و من این فضا را دانشگاهی می‌دانم.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در مقطعی نیاز بود که سیستم آموزش عالی کشور این سئوال برایش ایجاد شود که چه مقدار نیروی انسانی فارغ التحصیل برای جامعه نیاز است و بر این اساس به سراغ تربیت این افراد برود اما هیچگاه برنامه‌ای روشن برای اینکه جامعه به چیزی نیازی دارد در دانشگاه ها دیده نشده است.
وی با تاکید بر مهارت آموزی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: گزارش هایی همواره در طول این سالیان واصل شده است که نیاز به نیروی کار وجود دارد ولی وقتی فارغ التحصیل دانشگاهی به سراغ کار می‌رود در میابیم که فرد فارغ التحصیل به درد کار مورد نظر نمی‌خورد و نمی تواند از تحصیلات خود در جهت انجام وظایف محوله استفاده کند.
غلامی ادامه داد: تلاش‌های زیادی صورت گرفته که اساتید و مطالب مورد نظر در دانشگاه‌ها به روز شوند و وقتی فارغ التحصیل از دانشگاه خارج شود با علم روز وارد بازار کار شود ولی یکی از ایراداتی که این اتفاق نمی‌افتد این است که امکانات و تجهیزات صنعت ما به روز نیستند و دانشجویان نمی توانند از تحصیلات خود بهره کامل را ببرند.
وی با بیان اینکه الگوهای مناسبی در حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها وجود دارد، گفت: این الگوها باید در سایر دانشگاه‌ها نیز پیاده‌سازی شوند تا این ارتباط به خوبی شکل بگیرد در حال حاضر نیز تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌ها رابطه خوبی با صنعت دارند ولی این رقم کفایت نمی‌کند.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وزارت علوم به اسناد بالادستی و برنامه های توسعه پایبند است و خود را ملزم به اجرای آنها می‌داند.
وی درباره جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور، توضیح داد: این دانشجویان با توجه به تاکیدات موکد رهبری باید تعدادشان افزایش پیدا کند و همه این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی سفیر خوبی برای کشور خواهند بود.
وی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان نیز عنوان کرد: شخصیت من به گونه ای است که اجازه نخواهم داد در کارم دخالت شود و شایسته سالاری را در تمام موضوعات دیگر ارجح می دانم.
وی با تاکید بر اینکه هرگز توجهی به مسائل سیاسی در کار اجرایی نخواهم داشت، گفت: هر کس که توان بالاتری در حوزه اجرا داشته باشد قطعا در وزارت علوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
غلامی به موضوع پارک های علم و فناوری در کشور اشاره و اظهار کرد: این پارک های علم و فناوری خود نمونه ای برای ارتباط صنعت با دانشگاه ها هستند و ما قصد داریم در دوره چهار سال آینده نسبت به توسعه آنها اقدام کنیم همچنین یکی دیگر از برنامه های ایجاد پردیس های بین المللی است که البته باید در این زمینه بازنگری هایی صورت گیرد.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حال حاضر شرایط پردیس های علمی به گونه ای نیست که نام بین المللی را بشود بر آنها نهاد و این مسئله زمانی باید محقق شود که شرایط و امکانات در این پردیس ها محیا باشد.
وی فضای ایجاد شده علیه خود را فضایی نادرست عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایطی برای پاسخگویی به این فضا وجود نداشت بنده نتوانستم تا امروز پاسخگویی مناسبی نسبت به هجمه‌ داشته باشم ولی با هر یک از نمایندگان و مخالفان وارد مذاکره شده‌ام دغدغه‌های مورد نظر تا حدود زیادی برطرف شده است.
غلامی یادآور شد: به فضای آزاد در دانشگاه‌ها و ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی معتقدم و از هرنوع تشکل سیاسی که در چارچوب آیین نامه های موجود دانشگاهی بخواهد فعالیت کند حمایت می کنم.
وی ادامه داد: تضارب آراء برای دانشگاه ها را مفید می دانم و نمونه حرف بنده در دانشگاه بوعلی همدان نمایان است در این دانشگاه 75 انجمن دانشگاهی در کنار هم فعالیت دارند و حتی در سطح کشور نیز برگزیده شده اند.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و  فناوری تصریح کرد: مسئولان رده بالای دانشگاهی باید بدون جهت‌گیری سیاسی همه دانشجویان را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و نباید اجازه دهیم که فضای دانشگاه ها فضای سیاست زده شود.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

گل به خودی «کواکبیان» این بار در مستطیل سبز! - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر ، دو روز پیش بود که در آستانه اولین دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و چند ساعت مانده به رویارویی ملی‌پوشان ایرانی با تیم ملی فوتبال مراکش (مغرب)، توئیت ی

موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران در هلند افتتاح شد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، موزه و نمایشگاه میراث فرهنگی و تمدنی ایران طی مراسمی با حضور علیرضا جهانگیری سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند، محمد حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنا

طرح اعاده اموال نامشروع موجب شفافیت فعالیت مسئولان می‌شود - خبرگزاری مهر

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به طرح اعاده اموال نامشروع گفت: بر اساس این طرح اموال کسب شده مسئولان مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر معلوم شود که اموال به صورت نامشرو

ایران ازتمدید آتش‌بس درافغانستان میان دولت وطالبان استقبال می کند - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن ابراز رضایت از پایبندی دولت افغانستان و گروه طالبان به آتش‌بس موقت اعلام شده به مناسبت عید سعید فطر، از تمدید آتش‌بس توسط دول

رئیس جمهور قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور، قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را برای اجرا به وزارتخانه‌های «امور اقتصادی و دارایی» و «صنعت، معدن و تجارت» ابلاغ کرد. بر این اساس، در

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی تأمین سوخت کمکی نیروگاه‌های کشور - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری فارس، آیین‌نامه اجرایی تأمین سوخت کمکی نیروگاه‌های کشور مصوب هیات دولت توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با شماره ۳۳۸۸۹/ت۵۵۲۵۲هـ برای اجرا به وزارت کشور، وزارت نیرو،

آیین بزرگداشت سالگرد ارتحال سید آزادگان ۲۹ خرداد برگزار می‌شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان، حجت‌الاسلام سیدعلی‌اکبر ابوترابی و پدر بزرگوارشان حاج سیدعباس ابوترابی روز سه شنبه (۲۹ خرداد) برگزار می شود. این آیین در عصر روز سه‌شن

ابعاد حادثه ایرانشهر دقیقاً بررسی و به مردم گزارش شود - خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر ، در پی انتشار برخی اخبار با موضوع تعرض به تعدادی از بانوان هموطن در ایرانشهر، وزیر کشور به دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان و رئیس شورای تأمین استان، دستور داد به موا

تفاهمنامه همکاری میان سازمان بازرسی کل کشور و سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان امضا شد

نشست خبری رییس سازمان بازرسی کل کشور و کامران علی اف رییس سازمان مبارزه با فساد جمهوری آذربایجان همزمان با امضای یادداشت تفاهم همکاری میان دستگاه‌های نظارتی هر دو کشور برگزار شد. به گ

در برابر شفافیت اقتصادی در کشور مقاومت می‌شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دنبال این هستیم با قانون شفافیت اطلاعات اقتصادی به کارآمدی اقتصادی، عدالت اجتماعی و ... برسیم اما مقاومت هایی در زمینه شفافیت اقتصادی در کشور صورت می گیرد.

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva