اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها - Tasnim


1396/08/01

در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها شناسه خبر: 1553444 سرویس: سیاسی ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷ گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود

اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها -  Tasnim
در نشست فراکسیون ولایی مجلس مطرح شد
اظهارات "غلامی" درباره فضای باز سیاسی در دانشگاه‌ها

شناسه خبر: 1553444
سرویس: سیاسی
۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷
گزینه پیشنهادی وزارت علوم نظرات خود را درباره کرسی‌های آزاد اندیشی، فضای باز سیاسی و نحوه مدیریت وزارت علوم با نمایندگان در میان گذاشت.
به گزارش گروه مجلس
خبرگزاری تسنیم
، منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری عصر امروز (یکشنبه30 مهرماه) فراکسیون ولایی مجلس پس از استماع نظرات و دغدغه‌های نمایندگان عضو فراکسیون، مباحث اشاره شده را کارشناسی عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر نمایندگان عضو در فراکسیون، از اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها هستند فضای تخصصی شکل گرفته است و من این فضا را دانشگاهی می‌دانم.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در مقطعی نیاز بود که سیستم آموزش عالی کشور این سئوال برایش ایجاد شود که چه مقدار نیروی انسانی فارغ التحصیل برای جامعه نیاز است و بر این اساس به سراغ تربیت این افراد برود اما هیچگاه برنامه‌ای روشن برای اینکه جامعه به چیزی نیازی دارد در دانشگاه ها دیده نشده است.
وی با تاکید بر مهارت آموزی در دانشگاه‌ها، عنوان کرد: گزارش هایی همواره در طول این سالیان واصل شده است که نیاز به نیروی کار وجود دارد ولی وقتی فارغ التحصیل دانشگاهی به سراغ کار می‌رود در میابیم که فرد فارغ التحصیل به درد کار مورد نظر نمی‌خورد و نمی تواند از تحصیلات خود در جهت انجام وظایف محوله استفاده کند.
غلامی ادامه داد: تلاش‌های زیادی صورت گرفته که اساتید و مطالب مورد نظر در دانشگاه‌ها به روز شوند و وقتی فارغ التحصیل از دانشگاه خارج شود با علم روز وارد بازار کار شود ولی یکی از ایراداتی که این اتفاق نمی‌افتد این است که امکانات و تجهیزات صنعت ما به روز نیستند و دانشجویان نمی توانند از تحصیلات خود بهره کامل را ببرند.
وی با بیان اینکه الگوهای مناسبی در حوزه ارتباط صنعت با دانشگاه‌ها وجود دارد، گفت: این الگوها باید در سایر دانشگاه‌ها نیز پیاده‌سازی شوند تا این ارتباط به خوبی شکل بگیرد در حال حاضر نیز تعداد بسیار زیادی از دانشگاه‌ها رابطه خوبی با صنعت دارند ولی این رقم کفایت نمی‌کند.
گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: وزارت علوم به اسناد بالادستی و برنامه های توسعه پایبند است و خود را ملزم به اجرای آنها می‌داند.
وی درباره جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های کشور، توضیح داد: این دانشجویان با توجه به تاکیدات موکد رهبری باید تعدادشان افزایش پیدا کند و همه این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی سفیر خوبی برای کشور خواهند بود.
وی در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان نیز عنوان کرد: شخصیت من به گونه ای است که اجازه نخواهم داد در کارم دخالت شود و شایسته سالاری را در تمام موضوعات دیگر ارجح می دانم.
وی با تاکید بر اینکه هرگز توجهی به مسائل سیاسی در کار اجرایی نخواهم داشت، گفت: هر کس که توان بالاتری در حوزه اجرا داشته باشد قطعا در وزارت علوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
غلامی به موضوع پارک های علم و فناوری در کشور اشاره و اظهار کرد: این پارک های علم و فناوری خود نمونه ای برای ارتباط صنعت با دانشگاه ها هستند و ما قصد داریم در دوره چهار سال آینده نسبت به توسعه آنها اقدام کنیم همچنین یکی دیگر از برنامه های ایجاد پردیس های بین المللی است که البته باید در این زمینه بازنگری هایی صورت گیرد.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: در حال حاضر شرایط پردیس های علمی به گونه ای نیست که نام بین المللی را بشود بر آنها نهاد و این مسئله زمانی باید محقق شود که شرایط و امکانات در این پردیس ها محیا باشد.
وی فضای ایجاد شده علیه خود را فضایی نادرست عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایطی برای پاسخگویی به این فضا وجود نداشت بنده نتوانستم تا امروز پاسخگویی مناسبی نسبت به هجمه‌ داشته باشم ولی با هر یک از نمایندگان و مخالفان وارد مذاکره شده‌ام دغدغه‌های مورد نظر تا حدود زیادی برطرف شده است.
غلامی یادآور شد: به فضای آزاد در دانشگاه‌ها و ایجاد کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی معتقدم و از هرنوع تشکل سیاسی که در چارچوب آیین نامه های موجود دانشگاهی بخواهد فعالیت کند حمایت می کنم.
وی ادامه داد: تضارب آراء برای دانشگاه ها را مفید می دانم و نمونه حرف بنده در دانشگاه بوعلی همدان نمایان است در این دانشگاه 75 انجمن دانشگاهی در کنار هم فعالیت دارند و حتی در سطح کشور نیز برگزیده شده اند.
وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و  فناوری تصریح کرد: مسئولان رده بالای دانشگاهی باید بدون جهت‌گیری سیاسی همه دانشجویان را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و نباید اجازه دهیم که فضای دانشگاه ها فضای سیاست زده شود.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

روحانی: همه را به تلاش برای ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه دعوت می‌کنیم

رییس‌ جمهور با تأکید بر اینکه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در راستای صلح و ثبات منطقه ادامه خواهد داشت، گفت: ما همه را به تلاش برای ایجاد صلح و ثبات پایدار در منطقه دعوت می‌کنیم و این را در راستای

اردوغان: امیدواریم نشست سوچی نور امیدی برای کاهش رنج سوری‌ها باشد

رئیس‌جمهوری ترکیه گفت: امیدواریم که مجموعه دستاوردهای نشست امروز در سوچی نور امیدی در جهت کاهش رنج و درد مردم سوریه باشد. به گزارش ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در پایان ن

طعنه ظریف به عربستان و آمریکا

محمدجواد ظریف در دومین توییت خود پس از نشست سران سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در سوچی، پیامی کنایه‌آمیز خطاب به مقامات سعودی و آمریکایی منتشر کرد.  به گزارش ایسنا، وزیر امور خارج

فرمانده کل ارتش فروپاشی داعش را تبریک گفت

فرمانده کل ارتش در پیامی آزادسازی بوکمال و نابودی کامل گروهک تروریستی تکفیری داعش را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، ملت بزرگ ایران، دولت، نیروهای مسلح، دولت و ملت شریف عراق و سوریه تبریک گفت. به

بیانیه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته بسیج

ارتش با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت هفته بسیج، تأکید کرد: فرهنگ بسیجی به مثابه الگویی کارآمد در عرصه‌های مختلف مظهر ثبات، افتخار و عظمت نظام اسلامی ایران است. به گزارش ایسنا، روابط عمومی ارتش

تقدیر امام جمعه اهل سنت کرمانشاه از خدمات وزارت بهداشت در زلزله غرب کشور

امام جمعه اهل سنت کرمانشاه در نامه‌ای به وزیر بهداشت، از خدمات و تلاش‌های مدیران، پزشکان، پرستاران و امدادگران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تقدیر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از و

علوی: پروژه دیگری از استکبار جهانی در منطقه به شکست انجامید

وزیر اطلاعات در پیامی با تبریک شکست داعش به رهبر معظم انقلاب، نوشت: پروژه دیگری از استکبار جهانی و دولت‌های دست نشانده منطقه ای آنان در منطقه به شکست انجامید. به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه

همدردی دیپلمات‌های خارجی مقیم نیجریه با دولت و ملت ایران

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوجا در بزرگداشت یاد جان‌باختگان زلزله کرمانشاه، دفتر یادبودی را به مدت دو روز در این مکان دیپلماتیک گشود. به گزارش ایسنا، گروهی از  سفرا و دیپلمات‌

اقدامات دولت در زلزله کرمانشاه از زبان وزیر کشور

وزیر کشور در گفت‌وگویی تلویزیونی به بازگویی اقدامات دولت در خصوص رفع مشکلات زلزله‌زدگان استان کرمانشاه پرداخت. به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در برنامه «تیتر امشب» شب

همراهان روحانی در سفر به «سوچی» چه کسانی هستند؟ + تصاویر - Tasnim

همراهان روحانی در سفر به «سوچی» چه کسانی هستند؟ + تصاویر شناسه خبر: 1580890 سرویس: سیاسی ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰ رئیس‌‌جمهور اسلامی ایران صبح امروز به منظور شرکت در اجلاس سه‌جانبه ایر

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva