ادامه حملات تلافی‌جویانه ارتش یمن به مواضع متجاوزان و مزدوران - Tasnim


1396/07/21

جدیدترین تحولات میدانی یمن/ ادامه حملات تلافی‌جویانه ارتش یمن به مواضع متجاوزان و مزدوران شناسه خبر: 1544680 سرویس: بین الملل ۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳ حملات تلافی‌جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌ه

ادامه حملات تلافی‌جویانه ارتش یمن به مواضع متجاوزان و مزدوران -  Tasnim
جدیدترین تحولات میدانی یمن/
ادامه حملات تلافی‌جویانه ارتش یمن به مواضع متجاوزان و مزدوران

شناسه خبر: 1544680
سرویس: بین الملل
۲۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
حملات تلافی‌جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع متجاوزان و مزدوران در مناطق مختلف این کشور همچنان ادامه دارد.
به گزارش گروه بین‌الملل
خبرگزاری تسنیم
به نقل از المیادین، صبح جمعه در پی حمله غافلگیر کننده نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به مواضع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی این کشور در دو منطقه السفینه و الجرجور در نِهم واقع در شمال شرق صنعا، شماری از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.
شمار قربانیان حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به منطقه مسوره در بخش نِهم به 5 شهید و 5 مجروح  رسید که یک زن و یک کودک در میان شهدا دیده می‌شوند.
یک منبع محلی گفت که جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی 3 بار پی در پی منازل قربانیان در این منطقه را هدف قرار دادند. این در حالی است که درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران منصور هادی در این منطقه همچنان ادامه دارد.
در پی حمله موشکی نیروهای یمنی به مواضع مزدوران منصور هادی در منطقه الحول در بخش، 7 تن از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.
در مقابل، توپخانه مزدوران منصور هادی، مناطق مسوره، المجاوحه، الخلفه و بران در بخش نِهم را هدف قرار دادند.
همزمان با این تحول، جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی منطقه ضبوه در بخش سنحان صنعا را بمباران کردند.
از سوی دیگر، 5 تن از مزدوران منصور هادی به ضرب گلوله تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در مناطق مختلفی از بخش صراوح در غرب استان مارب به هلاکت رسیدند.
در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به اطراف بازار حیران در استان حجه در غرب یمن، یک تن به شهادت رسید و 3 نفر نیز زخمی شدند.
جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی همچنین 15 بار منطقه العطن در بخش بکیل المیر و دو شهر حرض و میدی در استان حجه در غرب یمن را بمباران کردند.
در مقابل، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حملات توپخانه‌ای خود به مواضع مزدوران سودانی و ارتش سعودی در شمال منطقه مرزی میدی را از سر گرفتند.
نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، همچنین استحکامات و مواضع نظامیان سعودی در مدرسه المروه و جبل‌الدخان در جیزان را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.
در این بین یک نظامی سعودی به ضرب گلوله تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در عسیر به هلاکت رسید.
از سوی دیگر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن پایگاه‌های المخروق، الخفاش، الفواز و العشه در نجران را گلوله‌باران کردند.
همزمان با این تحول، دو تن از مزدوران منصور هادی به ضرب گلوله تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی در پایگاه الخشباء در نجران به هلاکت رسیدند.
یک منبع محلی گفت که عناصر مسلح نقابدار مقر اصلی حزب "تجمع یمنی اصلاح" در منطقه کریتر در مرکز شهر عدن را به آتش کشیدند.
طی ماه‌های گذشته، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن حملات خود به مواضع متجاوزان و مزدوران آنها در جبهه‌های مختلف را تشدید کردند.
این در حالی است که در ماه سپتامبر، مواضع متجاوزان در نجران، عسیر، و جیزان شاهد بیشترین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بودند که در پی آن خسارات سنگینی به ارتش سعودی و تجهیزات جنگی مختلف آن وارد شد.
نیروهای یمنی همچنین در ماه گذشته میلادی علاوه بر انجام حملات زمینی، حملات موشکی خود به مواضع متجاوزان را نیز تشدید کردند که در پی این حملات، خسارات سنگینی به ائتلاف متجاوز سعودی وارد آمد.
این در حالی است که رسانه‌های رژیم سعودی اخیراً به کشته شدن بیش از 57 افسر و سرباز این رژیم در یمن طی ماه سپتامبر جاری اعتراف کرده‌اند.
در مقابل جنگند‌ه‌های ائتلاف متجاوز سعودی و مزدوران نیز هر روز مناطق مسکونی یمن و زیرساخت‌های این کشور را هدف حملات هوایی، زمینی و دریایی قرار می‌دهند.
انتهای پیام/

مشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

اتحادیه اروپا درخواست نتانیاهو درباره بیت المقدس را رد کرد - Tasnim

اتحادیه اروپا درخواست نتانیاهو درباره بیت المقدس را رد کرد شناسه خبر: 1598369 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۶ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با درخواست نخست وزیر اسرائیل برای انتقال س

تاکید السیسی بر اهمیت حفاظت از وضعیت قانونی قدس - Tasnim

تاکید السیسی بر اهمیت حفاظت از وضعیت قانونی قدس شناسه خبر: 1598466 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸ رئیس‌جمهور مصر در دیدار با رئیس‌جمهور روسیه، بر اهمیت حفاظت از وضعیت قانونی قدس تاکید

اعضای اتحادیه اروپا همکاری‌های نظامی خود را نزدیکتر می‌کنند - Tasnim

اعضای اتحادیه اروپا همکاری‌های نظامی خود را نزدیکتر می‌کنند شناسه خبر: 1598527 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰ وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا امروز در نشست بروکسل رسما برای تقویت همکار

مرکل خواستار مذاکرات سریع تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان شد - Tasnim

مرکل خواستار مذاکرات سریع تشکیل ائتلاف بزرگ در آلمان شد شناسه خبر: 1598550 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۰ صدر اعظم آلمان در آستانه اولین دور مذاکرات با حزب سوسیال دموکرات با توجه به م

شهادت ۶ شهروند یمنی در حمله جنگنده‌های عربستان - Tasnim

شهادت ۶ شهروند یمنی در حمله جنگنده‌های عربستان شناسه خبر: 1598593 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۸ حمله جنگنده‌های سعودی به یک منطقه در یمن، ۶ شهید بر جا گذاشت. به گزارش گروه بین‌

پوتین: هرگونه اقدام قبل از مذاکره بین فلسطین و اسرائیل غیر سازنده است - Tasnim

پوتین: هرگونه اقدام قبل از مذاکره بین فلسطین و اسرائیل غیر سازنده است شناسه خبر: 1598607 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵ رئیس‌جمهور روسیه گفت که روسیه و قاهره خواهان از سرگیری مذاکرات

محمود عباس: قدس پایتخت ابدی فلسطین است - Tasnim

محمود عباس: قدس پایتخت ابدی فلسطین است شناسه خبر: 1598601 سرویس: بین الملل ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن باطل دانستن تصمیم ترامپ گفت: قدس پایتخت ابدی فلسطین است. به

بعید است عربستان به خاطر قدس روابطش با واشنگتن را خدشه‌دار کند - Tasnim

روزنامه روس: بعید است عربستان به خاطر قدس روابطش با واشنگتن را خدشه‌دار کند شناسه خبر: 1598338 سرویس: بین الملل ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۸ عربستان سعودی، با وجود همراه شدن با انتقادات جهان اسلام

نگاه انتقاد آمیز رسانه‌های آلمانی به تصمیم ترامپ درباره قدس - Tasnim

نگاه انتقاد آمیز رسانه‌های آلمانی به تصمیم ترامپ درباره قدس شناسه خبر: 1598245 سرویس: بین الملل ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۲:۴۵ رسانه‌های آلمانی هم با نگاه انتقاد آمیز به تصمیم ترامپ در به رسمیت شناختن

روابط ایران و ترکمنستان از عقلانیت کافی برخوردار است - Tasnim

یادداشت/ روابط ایران و ترکمنستان از عقلانیت کافی برخوردار است شناسه خبر: 1597590 سرویس: بین الملل ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۴۶ به نظر می‌رسد که تهران و عشق‌آباد به این سطح از عقلانیت دست یافته‌اند

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
Royal Oriental iranien Restaurant Geneva