این سایت به فروش می رسد 09139135264


مرکز نوآوری صنعت بیمه راه‌اندازی شد

مرکز نوآوری صنعت بیمه راه‌اندازی شد


1401/05/10

نشست مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیمه مرکزی برگزار شد. بهزادپور در این نشست از راه اندازی مرکز نوآوری در بیمه مرکزی خبر داد.

 

این نشست با هدف توسعه همکاری های بیمه مرکزی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با محورهای بررسی راهکارهای تسهیل گری و حمایت از شرکت های دانش بنیان و بررسی چالش ها و مشکلات موسسات و شرکتهای دانش بنیان برای حضور و مشارکت فعال در صنعت بیمه و ارائه راهکار در بیمه مرکزی برگزار شد.

مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست با تأکید بر سرعت بالای تحول دیجیتال گفت: باید بسترهای لازم برای توسعه نوآوری و فناوری در صنعت بیمه را همگام با سرعت تحولات دیجیتال فراهم کنیم.

وی افزود: بهره گیری از فناوری های روز در قالب نهاد نظارتی صنعت بیمه و همچنین ارائه خدمات نوین بیمه ای به جامعه از سوی شرکت های بیمه یک ضرورت است و باید بیش از پیش در این حوزه تلاش شود تا فاصله های موجود از بین رود.

بهزادپور در این نشست از راه اندازی مرکز نوآوری در بیمه مرکزی خبر داد و گفت: این مرکزی ریاست معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی و با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان، با رویکرد نوآوری باز در صنعت بیمه راه اندازی می شود.

در ادامه رئیس کل بیمه مرکزی بر تشکیل سریع کارگروه ویژه ای برای توسعه همکاری های مشترک صنعت بیمه با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: نوآوری فقط مختص بیمه مرکزی نیست و شرکت‌های بیمه وکارگزاریهای آنلاین نیزدر این حوزه بصورت ویژه در حال فعالیت هستند و اقدامات خوبی نیز صورت گرفته است.

رئیس کل بیمه مرکزی در این نشست، آمادگی صنعت بیمه برای همراهی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را اعلام کرد و افزود: نگاه ما به این حوزه فرابخشی است و صنعت بیمه کشور همواره در تلاش است با ایجاد رشته های جدید بیمه ای خدمات بهتری به آحاد جامعه ارائه کند.

در ادامه پرویز خوشکلام خسروشاهی قائم مقام بیمه مرکزی نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه در حوزه نوآوری و فناوری گفت: یکی از اقدامات صنعت بیمه در راستای بهره مندی از فناوری های نوین، طراحی سامانه ارزیابی ریسک راننده در راستای کاهش تصادفات رانندگی و با هدف راننده محوری انجام شده که متاسفانه به دلیل برخی از قوانین حاکم بر بیمه شخص ثالث، خاصیت ارزیابی ریسک براساس عملکرد راننده خنثی شده است.

وی همچنین با اشاره به پوشش ریسک های حوزه فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات از سوی صنعت بیمه گفت: برخی از ریسک ها، ریسک های پر خطری هستند ریسک که بنگاه های تجاری آنها را نمی پذیرند و اینها باید در کار گروهی مشترک بررسی شوند ودر صورت امکان و تمایل شرکت‌ها به پذیرش آنها، طراحی بیمه نامه ها مربوط به آن از سوی اداره کل دفتر برنامه ریزی و امور فنی بیمه مرکزی انجام شود.

در بخش دیگری از این نشست علی بنیادی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی با ارائه گزارشی از تحقیقات بین المللی صورت گرفته در حوزه صنعت بیمه افزود: این مسیر دوطرفه است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز باید نقش خود را در افزایش ضریب نفوذ فناوری در صنعت بیمه به خوبی ایفا کند.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک تحول عظیم در این حوزه نیازمند یک نقشه راه هستیم تا بتوانیم نیازهای بیمه ای جامعه را ارزیابی و متناسب با آنها محصول و خدمات نوین طراحی کنیم.

همچنین حمیدرضا مهدوی کوچک سرایی، معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی با تاکید بر نقش حمایتی صنعت بیمه گفت: صنعت بیمه با منابع بیمه‌گذارانی در ارتباط است که آنها را برای مواجهه شدن با شرایط سخت در اختیار صنعت بیمه قرار داده اند و ما باید با حفظ و ارتقاء این منابع، حامی آنها در روزهای سخت باشیم.

در این نشست مدیران حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص مسائلی چون ایجاد یک ادبیات مشترک از طریق کارگروه، بهره گیری از امکانات صنعت بیمه برای تجاری سازی پیشنهادات شرکت های دانش بنیان، مشخص کردن اولویت های پژوهشی مشترک، ایجاد مرکز داوری در صنعت بیمه، توسعه همکاری های مشترک در راستای کاهش تصادفات رانندگی، ایجاد ساز و کارهای جدید بیمه‌ای به ویژه در زمینه تضمین کیفیت محصولات و خدمات دانش بنیان، توسعه ابزارهای پوشش ریسک صادرات خدمات، محصولات و تاسیس زیرساخت های دانش بنیان در خارج از کشور، توسعه سرمایه گذاری بیمه ها در صندوق های بورسیه دانش بنیان و غیره به بحث و تبادل نظر پرداختند.

شایان ذکر است در این جلسه محمد صنایع مشاور رئیس کل بیمه مرکزی و مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهرمنطقی، دبیر توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته و حوزه ها و روسای مرکز موسسات و شرکت های دانش بنیان حضور داشتند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top