تمدید نسخه بیماران مزمن تا ۳ بار در طرح دارویار/سامانه ۱۹۰ و ۱۶۶۶ برای ثبت شکایات مردمی

تمدید نسخه بیماران مزمن تا ۳ بار در طرح دارویار/سامانه ۱۹۰ و ۱۶۶۶ برای ثبت شکایات مردمی


1401/05/03

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه نقشی که بیمه سلامت در طرح دارویاری دارد، شامل تضمین پرداخت افزایش قیمت دارو به داروخانه است، گفت: در طرح دارویاری، نسخه بیماران مزمن تا سه بار قابل تمدید می‌شود و بیمار می‌توانند با یک بار مراجعه به پزشک، تا سه بار از نسخه خود استفاده کنند.

 

محمدحسین صفاری در نشست شفاف‌سازی طرح دارویاری، اظهار کرد: طرح دارویاری آغاز شده و نقشی که بیمه سلامت در این طرح دارد، شامل تضمین پرداخت افزایش قیمت دارو به داروخانه است و درپی آن پرداختی از جیب مردم تغییری نخواهد داشت؛ در واقع افزایش قیمت‌ها توسط بیمه‌های درمانی به داروخانه‌ها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم، شش میلیون نفر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه درمانی سلامت قرار گرفتند، افزود: اگر فردی همچنان بیمه درمانی نداشته باشد، به مدت سه ماه می‌تواند با مراجعه به مراکز پیشخوان یا سایت بیمه سلامت من، درخواست بیمه رایگان درمانی دهد.

مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه افراد می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد دستوری #۱۶۶۶* از وضعیت بیمه درمانی خود آگاه شوند، ادامه داد: حدود یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در استان اصفهان، تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این تعداد یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به صورت رایگان بیمه شده‌اند و ۲۰۰ هزار نفر در طرح اجرا شده جدید، گنجانده شده‌اند.

وی با بیان اینکه اتباع خارجی نیز دارای بیمه هستند و باید برای بیمه خود، نامه‌ای از وزارت کشور یا اداره اتباع استانداری‌ها بگیرند تا تحت پوشش قرار گیرند، تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت سال ۱۳۹۱ از تجمیع چندین بیمه تشکیل شد و درحال حاضر دارای پنج صندوق بیمه است که هر یک دارای قوانین مختلف است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top