این سایت به فروش می رسد 09139135264


معافیت قراردادهای دانش بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها

معافیت قراردادهای دانش بنیان از ضرایب حق بیمه قراردادها


1401/04/25

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور گفت: شرکت بیمه مکلف شده از بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تا سقف تعهدات آن افت قیمت زیان دیده ماشین را پرداخت کند.


سرهنگ "احسان مومنی" در خصوص افت قیمت خودرو و نحوه دریافت و پرداخت آن توضیح داد وگفت : وقتی دو خودرو با یکدیگر تصادف می کنند یک خسارت مستقیم و ظاهری داریم که همه آنرا می بینند و یک خسارت غیر مستقیم و غیر ظاهری داریم که دیده نمی شود.

 وی افزود : این خسارت غیر مستقیم باعث می شود که ارزش این ماشین کاسته شود و  به کاسته شدن از ارزش قیمت خودرو افت قیمت خودرو می گویند.

 رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران افزود : افت قیمت خودرو یک جنبه قانونی دارد و کسی که خسارتی را به دیگری وارد می کند مکلف به جبران آن یا به صورت مستقیم و یا به صورت غیر مستقیم است.

 وی گفت : قبلا بدین صورت بود که کسی که زیان دیده بود و تقاضای افت قیمت می کرد پس از آنکه افت قیمت توسط کارشناسان تعیین می شد راننده مقصر از جیب خود آن افت را پرداخت می کرد ولی از اواخر سال ۱۳۹۷ با مصوبه شرکت بیمه و دستورالعمل بیمه مرکزی ، به این صورت شد که زیان دیده اگر تقاضای افت قیمت داشته باشد ، مراجعه می کند به کارشناس خبره و کارشناسان رسمی این افت قیمت را تعیین می کنند و شرکت بیمه مکلف شده از بیمه شخص ثالث مقصر حادثه تا سقف تعهدات آن پرداخت کند.

 این مقام انتظامی با ذکر مثالی ادامه داد : سواری پرایدی با وانتی تصادف می کند و فرض بر اینکه وانت مقصر حادثه است و سواری پراید یک سری خسارت مستقیم و غیر مستقیم دیده است و خسارت سواری پراید ۱۰ میلیون و افت قیمت ان پس از تعیین 5 میلیون که جمعا 15 میلیون می گردد و این ۱۵ میلیون اگر بیمه شخص ثالث وانت تا سقف ۱۵ میلیون پوشش بدهد که شرکت بیمه کامل آنرا به زیان دیده پرداخت کند و اگر افت قیمت و خسارت بالاتر از تعهدات وانت پیکان باشد تا سقف تعهدات بیمه پرداهت می کند و مازاد آن را راننده وانت آنرا از جیب به زیان دیده پرداخت کند.

 رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود : اگر مجدد این وانت تصادف دیگری انجام دهد بیمه باز هم خسارات را جبران می کند اما اینبار این راننده ، راننده پر تصادف است و تخفیف بیمه دیگر به وی تعلق نخواهد گرفت.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top