نیاز کشور به ۱۰۵ هزار تخت بیمارستانی/زنان، ۱۷ درصد خیرین سلامت ایران


1396/03/30

رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه از بین ۱۳۵ هزار تخت بیمارستانی کشور، ۵۰ درصد تخت‌ها فرسوده هستند، گفت: ۱۰۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور نیاز داریم. به گزارش ا

نیاز کشور به ۱۰۵ هزار تخت بیمارستانی/زنان، ۱۷ درصد خیرین سلامت ایران
رئیس شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با بیان اینکه از بین ۱۳۵ هزار تخت بیمارستانی کشور، ۵۰ درصد تخت‌ها فرسوده هستند، گفت: ۱۰۵ هزار تخت بیمارستانی در کشور نیاز داریم.

به گزارش ایسنا،
شهلا میرگلو بیات در همایش شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با تقدیر از اقدامات خیرین در حوزه سلامت، اظهار داشت: موضوع سلامت یکی از موضوعات مهم هر کشوری است که در برخی اوقات مشکلات در این حوزه حتی به تغییر دولت‌ها می‌انجامد.
وی افزود: در کشور ما در حوزه سلامت مشکلات زیادی وجود دارد، در حال حاضر برای هر ۱۰۰۰نفر ۱.۷ دهم تخت وجود دارد که اگر بخواهد این شرایط به شرایط معمولی برسد باید برای هر ۱۰۰۰ نفر ۳ تخت داشته باشیم.
نماینده سابق مردم ساوه وعضو کمیسیون بهداشت مجلس نهم، بیان کرد: در حال حاضر در کشور ۱۳۵ هزار تخت بیمارستانی داریم که ۵۰ درصد از این تخت‌ها فرسوده بوده و با این شرایط نیازمند ۱۰۵ هزار تخت در کشور هستیم.
رئیس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه راه اندازی و تجهیز مراکز درمانی با بودجه دولتی برای ۱۰۵ هزار تخت ممکن نیست چون این بودجه کفاف این هزینه‌ها را نمی دهد، عنوان کرد: سازمان‌های مردم نهادی مانند مجمع خیرین سلامت در این حوزه می توانند نقش آفرینی کنند و مجمع خیرین سلامت با حضور حاج آقا نیری توانسته گام‌های مهمی در این زمینه بردارد.
وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از جمعیت کشور را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت در راستای بهره‌گیری از ظرفیت بانوان در چند شهر بزرگ راه‌اندازی شده و تاکنون اقدامات خوبی با استفاده از ظرفیت‌ها و توان بانوان انجام شده است.
میرگلوبیات با بیان اینکه بانوان مشوقان خوبی برای همسران خود در کار خیر در حوزه سلامت هستند، تاکید کرد: شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت کشور تاکنون در مرکز ۲۴ عضو دارد و تلاش ما استفاده از این ظرفیت بانوان برای توسعه بهداشت و درمان و توجه به مناطق کم برخوردار است.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور،
محمد حسین قربانی - نایب رییس کمیسیون بهداشت مجلس
در همایش شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با تقدیر از اقدامات خیرین در حوزه سلامت، اظهار داشت: مجمع خیرین سلامت در زمان کم با حضور حاج آقا نیری جایگاه خوبی در کشور پیدا کرده است.
وی افزود: در زمان قبل از انقلاب فضای خیرین به سوی وقف و اوقاف بود که به دلایل مختلف نتوانستیم از آورده‌های مردم در این حوزه به نحو شایسته‌ای بهره‌برداری کنیم.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه حوزه سلامت امروزه ارتباط مستقیمی با توسعه یافتگی دارد، بیان کرد: ظرفیت‌های مردمی برای رفع مشکلات بهداشتی و درمانی باید مورد توجه قرار گیرد و این منابع به سوی مناطق نیازمند و کمتر توسعه یافته هدایت شود.
نماینده مردم آستانه اشرفیه با اشاره به اقدامات موثر و قابل تقدیر مجمع خیرین سلامت در حوزه بهداشت و درمان کشور عنوان کرد: راه اندازی بنیاد شنوایی سنجی بخشش یکی از این اقدامات است که می توان منابع مالی خیرین را در چنین حوزه هایی هدایت کرد.
وی با بیان اینکه مجمع خیرین سلامت با استفاده از ظرفیت‌های افراد حاضر در این مجموعه به یکی از سازمان های مورد اعتماد و وثوق خیرین مردم نهاد کشور تبدیل شده است، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی با تمام توان خود از این مجموعه مردمی حمایت می کند و اگر خیرین که در تحت لوای مجمع خیرین سلامت هستند، بخواهند برای مراکز بهداشتی و درمانی خود از خارج از کشور تجهیزات پزشکی و درمانی وارد کنند، در حوزه مالیات معاف می شوند.
قربانی با بیان اینکه مجلس از انجام چنین اقداماتی در حوزه درمان حمایت می کند، گفت: تلاش می‌کنیم در بودجه سال ۹۷ بتوانیم از مجمع خیرین سلامت حمایت کنیم.
۱۷ درصد از خیرین حوزه سلامت از جامعه بانوان کشور هستند
معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه ۷۰ هزار خیر با مجمع خیرین سلامت کشور همکاری می کنند، گفت: ۱۷ درصد از این تعداد از خیرین از جامعه زنان کشور هستند.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، سیدمحمد طباطبایی در همایش شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت با تقدیر از اقدامات خیرین در حوزه سلامت، اظهار داشت: بانوان نقش زیادی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند و حضور بانوان در انقلاب در کنار همسران از دلایل موفقیت انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به راه‌اندازی شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت کشور و اقدامات عام‌المنفعه این شورا از زمان راه‌اندازی تاکنون، افزود: اگر حمایت و مشارکت بانوان در حوزه سلامت نبود، توفیقات کنونی بدست نیامده بود.
معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به اینکه ۷۰ هزار خیر در حال حاضر با مجمع خیرین سلامت کشور همکاری می‌کنند، عنوان کرد: ۸۳ درصد از این تعداد از خیرین از آقایان و ۱۷ درصد از این خیرین از جامعه زنان هستند.
وی با بیان اینکه نقش بانوان در عرصه ترویج و تقویت فرهنگ خیر انکارناپذیر است، عنوان کرد: شورای مشارکت‌های زنان مجمع خیرین سلامت در چند شهر از جمله مشهد، تبریز و اصفهان راه‌اندازی شده و در این مدت توانسته نقش موثری در ایجاد و تقویت مشارکت در حوزه سلامت ایفا کند.
ظرفیت بانوان برای ترویج و تقویت فرهنگ خیر حوزه سلامت به کار گیری می‌شود
سید رضا نیری - دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور نیز در این همایش با تقدیر از اقدامات خیرین در حوزه سلامت، اظهار داشت: دوران تاریکی در قبل از انقلاب بود که تعدادی از افراد منزوی و عده‌ای هم رها شده بودند. جامعه در آن زمان حالتی مرده و بی‌خاصیت داشت که از این جامعه خیری حاصل نمی‌شود.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور با بیان اینکه حضور امام خمینی (ره) این وضعیت را به وضعیتی پویا و فعال و خیری تبدیل کرد، افزود: ایران اسلامی در حال حاضر در حوزه تخصص پزشکان حرفی برای گفتن دارد و از کشورهای باظرفیت و تراز اول دنیا در این حوزه است.
وی با اشاره به قدرت دفاعی ایران اسلامی بیان کرد: از خاک عزیز ایران در حوزه دفاعی و امنیتی توانایی‌هایی به وجود آمده که در حال حاضر ایران در دنیا حرفی برای گفتن و ارائه دارد.
نیری با بیان اینکه امام خمینی(ره) اعتقاد فراوانی به توانایی زنان و بانوان داشت، گفت: زن در جامعه قبل از انقلاب شخصیتی نداشت و در حال حاضر زنان در فعالیت‌های اجتماعی نقش پررنگی ایفا می‌کنند و در گوشه و کنار کشور زنان همپای مردان در عرصه اجتماعی نقش آفرینی می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی مجمع خیرین سلامت کشور، وی با بیان اینکه مردان و زنان برای حضور در عرصه‌های مختلف و نقش آفرینی در جامعه باید قدر انقلاب را بدانند، عنوان کرد: در راستای به کارگیری توانایی‌ها و ظرفیت بانوان، مجمع خیرین سلامت، شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت در چند شهر مهم کشور را راه‌اندازی کرده است.
وی با بیان اینکه نقش بانوان درعرصه ترویج و تقویت فرهنگ خیر انکار ناپذیر است، عنوان کرد: شورای مشارکت‌های بانوان مجمع خیرین سلامت در دیگر شهرها نیز راه‌اندازی خواهد شد که این ظرفیت‌ها برای توسعه و تقویت مشارکت در نظر گرفته شده است و در نظر داریم از تمام ظرفیت‌های بانوان خیر استفاده کنیم.
انتهای پیاممشخصات
نام و نام خانوادگی
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی

جزئیات آتش‌سوزی در ایستگاه متروی مشهد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد، جزئیات وقوع آتش‌سوزی در یکی از ایستگاه‌های متروی مشهد را تشریح کرد. قاسم طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا - منطقه خراسان، اظهار کرد: صبح جمعه یک

گرفتار شدن ۱۰ خودرو در سیلاب باغملک / اسکان اضطراری ۸۰ نفر

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به گرفتار شدن ده خودرو در سیلاب امروز در یک روستا در بخش صیدون از اسکان اضطراری ۸۰ نفر از مردم و زائران سیل‌زده خبر داد. صادق سلامت در گفت&z

آموزش دهندگان نهضت بلاتکلیف نیستند / قراری بر استخدام نداشتیم

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به مخالفت کمیسیون آموزش با طرح استخدام نیروهای نهضتی و پیش دبستانی گفت: از ابتدا تاکید کرده‌ایم همکاری با نهضت منجر به استخدام نمی‌شود و یک فعالیت پاره

گفت‌وگو با عامل جنایت هولناک خیابان شیخ‌بهایی

حالا این پیرمرد ٧٥ ساله پاسخ همه ابهامات پرونده جنجالی شیخ بهایی است. همه سوالات این پرونده معمایی به ناپدری تحصیلکرده شهرام ختم می‌شود. کسی که تاکنون هیچ سابقه کیفری نداشته اما رفتار پسر

خطر مصرف غذاهای پرکالری برای زنان لاغر

پزشکان هشدار دادند: زنانی که مقادیر زیادی مواد غذایی پرکالری مصرف می‌کنند، حتی اگر لاغر باشند نیز خود را در معرض ابتلا به سرطان‌های مرتبط با چاقی قرار می‌دهند. به گزارش ایسنا، نتایج ی

تشریح پیامدهای «انتخاب رشته» نادرست

یک جامعه شناس با اشاره به اهمیت تعامل خانواده‌ها، آموزش و پرورش و مشاوره‌های تحصیلی در انتخاب رشته دانش‌آموزان گفت: مشاوران تحصیلی باید با دریافت اطلاعات لازم از خانواده‌ها و همچنین دانش‌

کشف تُشک آغشته به تریاک توسط ماموران گمرک

پول‌نیوز  -  ماموران گمرک ایران در تازه‌ترین عملیات مبارزه با مواد مخدر، موفق به کشف تشکی شدند که به مواد مخدر آغشته شده بود. ماموران حوزه ۳ امانات پستی گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در ب

وزش باد شدید در برخی مناطق کشور

پول‌نیوز  -  مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در برخی مناطق کشور از بارش رگباری باران در شمال کشور خبر داد. احد وظیفه با اشاره به اینکه بر اساس تحلیل آخر

اتوبان نیایش به «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» تغییر نام داد

پول‌نیوز  -  بزرگراه «نیایش»، عصر امروز طی مراسمی رسمی، به نام «آیت الله هاشمی رفسنجانی» نام گرفت. پس از ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی برخی از اعضای شورای شهر پیشنهاد نامگذاری یکی از خی

مسمومیت 55 نفر از زائران در یکی از هتل‌های مشهد

پول‌نیوز  -  مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همه زائرانی که با علائم مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کرده بودند به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند

مطالب سایت

تمامی اخبار دانش نیوز بدون دخالت انسانی و توسط موتورهای جستجوگر جمع آوری میشود و دانش نیوز در قبال محتوای اخبار هیچ مسئولیتی ندارد.
royaloriental.ch