شرط پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی بیماران روانپزشکی

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، در مورد پوشش بیمه ای خدمات توانبخشی به بیماران روانپزشکی، توضیحاتی ارائه داد.

 

مهدی رضایی، در خصوص تحت پوشش قرار گرفتن خدمات توانبخشی، گفت: در زمینه این موضوع جلساتی با دانشگاه‌ها برگزار شده است. در صورت تعریف بسته‌ها این آمادگی در سازمان بیمه سلامت ایران وجود دارد که با شناسنامه دار شدن خدمات توانبخشی برای بیماران مزمن از جمله بیمارانی که در بخش‌های روانپزشکی هستند، اقدامات لازم برای تحت پوشش قرار گرفتن آنان انجام شود.

 

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت بنا دارد در ابتدا این اقدام را در یکی از بیمارستان‌های روانپزشکی از جمله بیمارستان رازی به صورت پایلوت انجام دهد و پس از اطمینان از هزینه اثربخشی نتایج در کل کشور اجرایی کند.

 

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران افزود: نحوه تحت پوشش قرار گرفتن بیماران روانپزشکی و نگهداری و درمان این بیماران بایستی از هم تفکیک شود. سازمان بیمه سلامت پوشش درمانی را بر اساس شیوه نامه شورای هماهنگی بیمه‌ها بر عهده دارد و هرگونه تغییر در روند آن را باید در این شورا مطرح نماید امیدواریم با نگاه پوشش حداکثری بیمه درمان را برای بیماران روانپزشکی مورد توجه قرار دهیم.

 

رضایی گفت: قطعاً بخشی از خدمات روانپزشکی مربوط به خدمات نگهداری است که این موضوع نیازمند همکاری سه جانبه بین وزارت بهداشت، سازمان‌های بیمه گر و بهزیستی است که در قالب تفاهم نامه مشترک چند جانبه مشکلات موجود برطرف شود.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top