این سایت به فروش می رسد 09139135264


مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران در بازديد از بيمارستان روانپزشكي رازي: به زودي پوشش بيمه اي و بسته خدمات توانبخشي براي بيماران روانپزشكي فراهم مي شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به پوشش بیمه ای بسته خدمات توانبخشی برای بیماران روانپزشکی اشاره کرد و افزود: علی رغم موانع و کمبودهای اعتباری پوشش این بسته را فراهم خواهیم کرد به طوری که این اقدام در زمینه بیماران اوتیسم انجام شده تا بخشی از هزینه ها را صد در صد پوشش دهیم.

 

دکتر محمد مهدی ناصحی ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان روانپزشکی رازی در جمع روسا و کارکنان این بیمارستان بیان کرد: دغدغه پرداختن به مباحث روانپزشکی از لحاظ لفظی بسیار مورد توجه بوده ولی در عمل اقدام مناسبی در این زمینه انجام نشده و مغفول واقع شده است.

 

وی ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه، دولت و مجموعه دستگاه هایی که پشتیبان خدمت رسانی هستند باید این بیماران را به مورد توجه قرار دهند.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تاکید کرد: یکی از جایگاه هایی که در پشتیبانی از بیماران روانپزشکی نقش دارند، بیمه ها از جمله بیمه سلامت است. تاکنون جلسات و نشست های مختلفی با مسئولان مربوطه برای تقویت این بخش برگزار شده که تمام تلاش خود را تا حصول نتیجه در این زمینه انجام خواهیم داد.

 

وی گفت: بیمارستان رازی یک مرکز درمانی چند وجهی است که هر سه سطح پیشگیری، درمان و مرکز نگهداری از بیماران را بر عهده دارد که آنطور که باید خدمات آنان تحت پوشش بیمه ای مناسب قرار نگرفته است. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در قدم اول مطالبات این بیمارستان طی دو هفته آینده پرداخت خواهد شد و حمایت های دیگر را نیز به مرور انجام خواهیم داد.

 

وی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در زمینه هوم کر و تله مدیسین آمادگی دارد تا پس از مراحل حقوقی و قانونی در شورای عالی بیمه این موضوع را تحت پوشش بیمه قرار دهد.

 

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران به بیماران حاد و مجهول الهویه نیز اشاره کرد و افزود: برای این بیماران نیز با وجود اینکه در عمل اعتبار مشخصی اختصاص داده نشده است، بسته ای مشخص شده که پس از سازوکارهای قانونی اجرا خواهد شد. لازم است برای حمایت هر چه بیشتر از این بیماران طی تفاهم نامه ای با وزارت بهداشت، بهزیستی و بیمه سلامت بخشی از هزینه ها تقسیم شود تا در نهایت بسته درمانی و توانبخشی آنان را تقویت کنیم.

 

ناصحی گفت: در صورتی که زنجیره خدمت رسانی به این بیماران بعد از ترخیص نیز فراهم شود، این گروه می توانند به جامعه بازگردند.

 مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top