نحوه ثبت نام در سایت تامین اجتماعی و مشاهده سوابق بیمه + مرحله به مرحله

برای مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی راه‌های مختلفی وجود دارد که لازمه استفاده از این روشها، ثبت نام در سایت تامین اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir است.

 

با ثبت نام در سایت تامین اجتماعی علاوه بر مشاهده سوابق بیمه از امکانات دیگری نیز برخودار می‌شوید.

 

اعتراض به سوابق ناموجود، مشاهده سوابق بیمه سربازی، خرید بیمه خدمت سربازی، ثبت درخواست کمیسیون پزشکی، ثبت نام هدیه ازدواج، درخواست دفترچه بیمه، بازرسی، دریافت فیش حقوقی، انواع استعلامات و ... از جمله این امکانات هستند که بطور غیرحضوری ارائه می‌شوند و به مرور زمان خدمات بیشتری به این لیست اضافه خواهد شد.

 

نحوه ثبت نام در سایت تامین اجتماعی

برای ورود به سایت تامین اجتماعی وی پی ان خود را خاموش کنید. سایت تامین اجتماعی برای کاربران خارج از کشور در دسترس نیست. برای ثبت نام در سایت تامین اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کنید و روی ثبت نام بزنید. توجه کنید برای ثبت نام، مالکیت شماره تلفن همراه وارد شده صرفاً می‌بایست متعلق به شخص شما باشد.

 

در صورتی که شماره تلفن همراه وارد شده متعلق به شما نباشد نیاز است پس از طی کلیه مراحل ثبت نام شخصاً با در دست داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی جهت فعال سازی حساب کاربری خود مراجعه کنید.

 

در مرحله بعد کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید و روی گزینه مرحله بعد بزنید.

 

در صفحه جدید اطلاعات شناسنامه‌ای شامل نام، نام خانوادگی، جنسیت، شماره شناسنامه، تاریخ تولد خود را وارد کنید.

 

در مرحله بعد یک ایمیل معتبر وارد کنید و یک گذرواژه یا پسورد برای خود انتخاب کنید.

 

در پایین صفحه پرسش‌های امنیتی را پر کنید. این پرسش‌ها برای بازیابی رمز عبور یا گذرواژه استفاده می‌شود. گذرواژه و پرسش و پاسخ‌های امنیتی را در جایی یادداشت کنید تا برای ورود به سایت به مشکل نخورید.

 

در مرحله بعد اطلاعاتی که وارد کرده اید به شما نمایش داده می‌شود تا در صورت بروز اشتباه ویرایش کنید. با تایید اطلاعات، فرآیند ثبت نام تمام می‌شود و باید منتظر تایید و صحت سنجی از سوی سازمان تامین اجتماعی باشید.

 

بررسی و صحت سنجی اطلاعات وارد شده تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد و در صورت تایید یا عدم تایید پیامکی برای شما از سوی سازمان تامین اجتماعی ارسال می‌شود. همچنین اگر نیاز به مراجعه حضوری باشد در پیامک اطلاع رسانی می‌شود.

 

مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

پس از ثبت نام در سایت تامین اجتماعی، یکی از خدمات مفیدی که می‌توانید از آن بهره بگیرید مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی است. برای مشاهده سوابق بیمه کافیست وارد سامانه شوید و در منو سایت روی بیمه شدگان سپس خدمات سابقه و در آخر کلیه سوابق را بزنید.

 

سوابق بیمه شما از سال ۸۶ به بعد نمایش داده می‌شود چرا که پیش از سال ۸۶ ثبت سوابق بیمه به صورت دستی انجام می‌شده است و بعد از این تاریخ سوابق سیستمی ثبت می‌شود.

 

پس از بررسی سوابق، در صورت مشاهده هرگونه مغایرت به شعبه مراجعه و درخواست جمع آوری سابقه کنید. ضمنا توجه داشته باشید هر زمان از شعبه‌ای به شعبه دیگر منتقل شدید حتما در آخرین شعبه درخواست جمع آوری سابقه نمایید تا در ایام بیکاری یا بازنشستگی به مشکل برنخورید.

 

مشاهده سوابق بیمه با برنامه تامین اجتماعی من

همانطور که پیش‌تر اشاره شد برنامه تامین اجتماعی من نیز یکی از روش‌های مشاهده سوابق بیمه است. برنامه تامین اجتماعی من توسط سازمان تامین اجتماعی تهیه شده است و در سایت سازمان و کافه بازار موجود است. این برنامه تنها نسخه اندروید دارد.

 

مشاهده سوابق بیمه با کد دستوری USSD

با شماره گیری #۴* نیز می‌توانید سابقه بیمه خود را چک کنید، اما امکان مشاهده لیست سوابق بیمه طی ماه‌ها و سال‌های گذشته نیست و تنها آخرین سابقه بیمه را به شما نمایش می‌دهد.

 

مراجعه حضوری برای دریافت سوابق بیمه

روش مراجعه حضوری نیز راه دیگری است که در صورت بروز مشکل در استفاده از روش‌های بالا می‌توانید استفاده کنید. کافیست با در دست داشتن مدارک هویتی خود به نزدیکترین شعبه یا کارگزاری شهر خود مراجعه کنید.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top