این سایت به فروش می رسد 09139135264


با ابلاغ معاون اقتصادی رئیس جمهور؛ فهرست کسب و کارهای مشمول استهمال حق بیمه سهم کارفرمایی اعلام شد

 

کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا اسامی کسب‌وکارهایی که کارفرمایان آنها می توانند از مزایای امهال حق بیمه دو ماه آذر و دی بهره مند شوند را اعلام کرد.

 

معاون اقتصادی رئیس جمهور در پی تصویب کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، اسامی کسبوکارهایی که کارفرمایان آنها می توانند از مزایای امهال حق بیمه دو ماه آذر و دی بهره مند شوند را اعلام کرد.

 

با تشخیص کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا، ۱۲ رسته شغلی از مزایای امهال حق بیمه دو ماه آذر و دی ماه کارفرمایان بهرمند می شوند. این مشاغل و کسب وکارها بر اساس تعداد روزهای تعطیلی و میزان و شدت آسیب پذیری از بحران اقتصادی کرونا طی یک سال گذشته اولویت سنجی و تعیین شدهاند.

 

۱۲ رسته شغلی مذکورشامل کسب وکارهای غیرتولیدی و شدیدا آسیب دیده از کرونا هستند کهبه عنوان مشمولان امهال حق بیمه کارفرما در دو ماه آذر و دی معرفی شده اند.

 

اسامی کسب و کارها و رسته های شغلی که میتوانند از مزایای امهال حق بیمه کارفرما استفاده کنند به این شرح است:

 

مراکز تفریحی، باغ وحش ها، شهربازیها

 

شرکتهای حمل و نقل مسافر برون شهری

 

مراکز عرضه گل و گیاهان زینتی و ماهیان زینتی

 

مراکز ورزشی، باشگاهها و مراکز ورزشی آبی و استخرها

 

آرایشگاههای مردانه، آرایشگاههای زنانه و سالنهای زیبایی

 

نمایشگاه های تجاری اعم از عمومی، تخصصی و بین المللی

 

قنادی ها، شیرینی پزی ها، مراکز عرضه آبمیوه و بستنی فروشی

 

مراکز فرهنگی، هنری و رسانهای (غیردیجیتال)، موزهها، سینماها و تئاترها

 

مراکز پذیرایی، تالارهای پذیرایی، رستورانها، قهوهخانهها، چایخانه ها، مراکز تهیه و طبخ غذا

 

مراکز آموزشی، آموزشگاهها و مهد کودکها (به غیر از مدارس، دانشگاهها و موسسات آموزش عالی)

 

مراکز حوزه گردشگری شامل هتلها، هتل آپارتمانها، مسافرخانه ها، مهمانپذیرها، مهمانسراها، مراکز بومگردی، مراکز اقامتی، مراکز پذیرایی، خدمات بین راهی، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، زائرسراها، دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری، زیارتی و آژانسهای مسافرتی

 

مراکز فروش انواع پوشاک، کیف وکفش، خرازی، خیاطی، مراکز فروش لوازم کادویی، لوازم آرایشی و بهداشتی، اسباب بازی، لوازم التحریر، مراکز توزیع صنایع دستی، مراکز فروش فرش و موکت، لوازم خانگی، پارچه، پرده، مبلمان و تزئینات داخلی ساختمان، آتلیه و عکاسی

 

پیش از اینستاد ملی مقابله با کرونا در چهل و هفتمین نشست خود در راستایحمایتاز فعالان اقتصادی و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا، استمهالحق بیمه دو ماه آذر و دی ماه کارفرمایان مشاغل غیردولتی آسیب دیده از کرونا یا به اجبار تعطیل شده توسط سازمان تامین اجتماعی و به تشخیص کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا را تصویب کرد.

 مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top