این سایت به فروش می رسد 09139135264


سقوط تاریخی قیمت طلای سیاه

سقوط تاریخی قیمت طلای سیاه


1398/12/19
روز جمعه زمانی که وزرای نفت کشورهای تولید کننده اعم از اوپک و غیر اوپک از وین خارج می شدمد، کمتر کسی فکر می کرد که قیمت نفت تنها دو روز بعد از آن با کاهشی بی سابقه رو به رو شود. 
در واقع در حالی که روسیه مهر بطلان را بر توافق کاهش تولید زد، عربستان نیز در پی فروپاشی اوپک پلاس، قیمت گریدهای نفتی خود را کاهش داد تا پازل سقوط قیمت نفت تکمیل شود.
این شقوط قیمت در حالی اتفاق افتاده که اغلب کشورهای تولید کننده مفت برای مقابله با کسری بودجه نیازمند قیمت هایی به مراتب بالاتر هستند. 
بر این اساس قیمت نفت برنت با کاهش ۲۸.۸ درصدی به قیمت ۳۲ دلار و ۲۳ سنت در هر بشکه رسید که پایین ترین قیمت از سال ۲۰۱۴ تا کنون است و بزرگترین ریزش روزانه قیمت را در تاریخ ثبت کرده است.
نفت شاخص آمریکا نیز سقوط بی سابقه ۳۱.۶ درصدی را تجربه گرد و به قیمت ۲۸ دلار و ۲۲ سنت در هر بشکه معامله شد.
یکی از سهامداران لوک اویل پیش از این اعلام کرده بود که روسیه به دلیل لغو توافق کاهش تولید نفت با اوپک روزانه از ۱۰۰ تا ۱۵۰میلیون دلتر زیان می بیند.
اما بزرگترین بازنده این میدان، نفت های شیل آمریکا است که با توجه به این قیمت ها تولید آن دیگر اقتصادی نخواهد بود و می تواند افزایش تولید ۶.۸ میلیون بشکه ای آمریکا در روز را با خطر جدی مواجه کند. 
به گزارش ایرنا، توافق سه ساله اوپک با روسیه روز جمعه با رد پیشنهاد کاهش ۱.۵ میلیون بشکه ای تولید نفت از روسیه پایان یافت.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top