این سایت به فروش می رسد 09139135264


جبران خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی

جبران خسارات حوادث طبیعی با تاسیس صندوق بیمه همگانی


1399/07/01

رییس کل بیمه مرکزی گفت: تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی، پشتوانه محکمی برای دولت است و دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی، برطرف خواهد شد.


طبق اعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، غلامرضا سلیمانی در مجمع عمومی عادی سالیانه بیمه مرکزی، اظهار کرد: برای ترسیم تصویر واقعی از صنعت بیمه باید تمامی مولفه‌های اثرگذار بر ضریب نفوذ بیمه مورد ارزیابی دقیق قرار بگیرد چرا که برای مثال بیش از هفت و نیم میلیون بیمه‌نامه تکمیلی درمان خارج از صنعت بیمه صادر شده است.

 

رییس کل بیمه مرکزی از وضعیت قابل قبول ضریب نفوذ بیمه کشور در سطح منطقه خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشور، مشکلاتی در خصوص تهیه بیمه نامه و همچنین بازخرید بیمه نامه‌های زندگی بوجود آمد، اما روند صنعت بیمه رو به رشد بوده است.

 

رییس شورای عالی بیمه با ارائه آخرین آمار صنعت بیمه در حوزه‌های گوناگون گفت: توسعه صنعت بیمه به خصوص در رشته بیمه‌های زندگی و تامین آتیه به مولفه‌های مختلفی نیاز دارد که با برنامه ریزی دقیق و کارشناسانه در مسیر مناسبی در حال حرکت هستیم.

 

وی ضمن ابراز قدردانی از نگاه مثبت وزارت اقتصاد و همچنین نمایندگان خانه ملت از تاسیس صندوق بیمه حوادث طبیعی به عنوان یک پشتوانه محکم برای دولت و مردم، تصریح کرد: در آینده نزدیک با آغاز فعالیت این صندوق دغدغه‌های مختلف در حوزه چگونگی تامین منابع برای پرداخت خسارات ناشی از حوادث طبیعی، برطرف خواهد شد.

 

سلیمانی همچنین آیین‌نامه سرمایه‌گذاری را برای تسریع ورود صنعت بیمه به بازار سرمایه را راهگشا توصیف کرد و گفت: رشد سرمایه‌گذاری صنعت بیمه در بازار‌های مالی از وضعیت خوبی برخوردار است و شرایط رضایت بخشی را پشت سر می‌گذارد.

 

رییس شورای عالی بیمه با تاکید بر ضرورت نقش نظارتی از راه‌اندازی و تکمیل داشبورد‌های مدیریتی در صنعت بیمه خبر داد و تصریح کرد: فرایند شفاف‌سازی یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که به طور جدی در نهاد ناظر صنعت بیمه دنبال می‌شود و دستیابی تمامی ارکان این صنعت به اطلاعات به روز، کامل و صحیح از اولویت‌های ماست.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top