این سایت به فروش می رسد 09139135264


طراحی سامانه‌ اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار برای استفاده از پوشش های بیمه ای

طراحی سامانه‌ اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار برای استفاده از پوشش های بیمه ای


1399/06/11

بیمه امروز به عنوان اصلی ترین ابزار نظام تامین اجتماعی به شمار آمده و نقش ویژه ای در آرامش روانی افراد جامعه به خصوص زنان دارد از این رو معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با هدف فراهم کردن زمینه افزایش پوشش بیمه ای بانوان کشور با تاکید بر زنان سرپرست خانوار، اقدامات حمایتی مختلفی را با همکاری و پیگیری از دستگاه های متولی موضوع بیمه در دستور کار دارد.

 

در مورد سیاست های کلی خانواده ابلاغی مقام معظم رهبری و نیز ماده ۱۰۲ برنامه ششم توسعه، معاونت زنان و خانواده با تهیه و تدوین شاخص های خانواده و تصویب و به ابلاغ به دستگاهها، اقدام کرده است. درخواست ارائه زیرشاخص ها طی تشکیل کارگروه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و لحاظ شاخص بیمه و تامین اجتماعی در شاخص های عدالت جنسیتی، همچنین پیگیری ارائه داده های ثبتی در این راستا بوده است.

 

همچنین همکاری با وزارت کار به منظور طراحی سامانه‌ اطلاعاتی زنان سرپرست خانوار جهت استفاده از پوشش های حمایت بیمه ای خانوارهای با سرپرست زن و نیز همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با هدف تحت پوشش قرار گرفتن زنان سرپرست خانوار روستایی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و پرداخت تمام سهم بیمه گذار توسط دولت در سال اول از جمله پیگیری ها در این زمینه بوده است.

 

ارائه لایحه معافیت ۲۰ درصدی پرداخت حق بیمه سهم کارفرما در کارگاه های استفاده کننده از نیروی کار زنان سرپرست خانوار به کمیسیون امور اجتماعی دولت و متعاقب آن سازمان برنامه و بودجه و استعلام و پیگیری وضعیت بیمه قالیبافان و زنان خانه دار از سازمان تأمین اجتماعی به منظور رفع چالش ها و محدودیت های موجود به ویژه محدودیت های منابع اعتباری بوده که برای حمایت های بیمه ای دنبال شده است.  

 

از سوی دیگر با هدف توسعه و بهبود وضعیت اشتغال زنان پیشنهاد ایجاد صندوق بیمه غیرمزد و حقوق بگیران جهت طرح در نشست ستاد ملی زن و خانواده ارائه شد که توسط معاونت حقوقی رییس جمهور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دست بررسی است. همچنین لحاظ موضوع اعطای بیمه اشتغال به مربیان ورزشی که در مصوبات ستاد ملی زن و خانواده قرار گرفت.

 

معاونت امور زنان و خانواده تفاهم نامه همکاری با شرکت بیمه کارآفرین را نیز با هدف توانمندسازی و زمینه سازی ایجاد اشتغال برای بانوان فارغ التحصیل دانشگاهی و زنان سرپرست خانوار تبادل کرده تا ضمن ارائه آموزش های مهارتی رایگان و بازاریابی بیمه به زنان سرپرست خانوار در سراسر کشور، شرایط لازم جهت دریافت کد نمایندگی و فعالیت در این حوزه برای آنان فراهم شود.

 

سیاستگذاری، ارائه پیشنهاد و تصویب طرح خدمات رایگان پیشگیری و تشخیص سرطان های شایع زنان روستایی با بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل سازمان بیمه سلامت، وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه و تبادل تفاهم نامه همکاری ۳ جانبه از جمله دیگر اقدامات حمایتی معاونت در حوزه بیمه بوده است.

 

پیگیری از سازمان بهزیستی برای اقدام لازم در خصوص بند ج ماده ۱۰۲ جهت تحقق بیمه پایه و بیمه تکمیلی مراجعین مراکز و دفاتر مشاوره و روان شناختی با اولویت افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی و زنان بی سرپرست وبدسرپرست انجام شده است.

 

همچنین پیگیری تأمین ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبارات بیمه زنان سرپرست خانوار برای کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی در قانون بودجه سال ۹۷ از سازمان برنامه و بودجه، دو مورد دیگر از اقدامات پیگیرانه معاونت زنان و خانواده است که نتایج مثبتی را به همراه داشته است.

 

برگزاری نشست با موضوع بررسی چالش های بیمه ای زنان سرپرست خانوار و جلسات مشترک با مرکز آمار ایران و وزارت کار درخصوص اشتغال غیررسمی زنان و وضعیت بیمه ای ایشان به همراه تدوین مجموعه قوانین و مقررات زنان سرپرست خانوار و اختصاص بخشی به بیمه زنان و برقراری بیمه بیکاری برای بیکارشدگان فاقد بیمه ناشی از سیل از جمله تلاش ها و تدابیر اتخاذ شده در این زمینه است.

 

به گزارش روابط عمومی معاونت زنان ریاست جمهوری؛ پیگیری وضعیت بیمه مشاوره برای زوج های جوان در نشست های برگزار شده با دستگاههای ذی ربط نیز با هدف توسعه حمایت های بیمه ای انجام شده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top