این سایت به فروش می رسد 09139135264


توسعه خدمات برخط دندانپزشکی در مراکز درمانی تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

توسعه خدمات برخط دندانپزشکی در مراکز درمانی تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح


1399/06/01

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح گفت: خدمات دندان‌پزشکی در بسته بیمه پایه سلامت کشور، حلقه مفقوده است.

دکتر امیر نوروزی در آئین رونمایی از "وب سرویس دستاوردهای نوین دندان‌پزشکی" در بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر (عج) نیروی انتظامی اظهار کرد: خدمات دندان‌پزشکی در بسته بیمه پایه سلامت کشور، حلقه مفقوده است و جایگاهی ندارد.

 

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح افزود: بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح به لطف خدا با نگاه راهبردی در ارائه خدمت و سرلوحه قرار دادن این فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که "ما می‌خواهیم اگر کسی در خانواده‌ای مریض شد بیش از رنج مریض داری، رنج دیگری نداشته باشد" تلاش کرده پوشش بیمه‌ای مطلوبی از خدمات سلامت را در دستور کار قرار دهد همچنان که شاهد هستیم بسته حمایتی خدمات دندان‌پزشکی بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، کامل‌تر از سایر بیمه‌ها و حتی بیمه‌های تجاری است.

 

وی تصریح کرد:  برای حفظ منابع موجود و پایدار کردن خدمات به دنبال انقباضی عمل کردن، کوچک کردن بسته‌های حمایتی و فشار به جامعه هدف نیستیم و راهبرد ما برای پایداری و توسعه خدمات، هوشمندسازی و ارائه خدمات واقعی به جامعه هدف است.

 

نوروزی از اجرای 9 فاز در راستای هوشمندسازی خدمات سلامت خبر داد که فاز پنجم آن در مرحله اجرا  قرار دارد و افزود: ما ارتباط با مراکز طرف قرار داد در بستر اینترنت و اینترانت را از سال 97 شروع  کردیم و در سال 98 توسعه دادیم.

 

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به توسعه 50 درصدی خدمات برخط دندان‌پزشکی، اضافه کرد: تا پایان سال جاری در تمام مراکز دندان‌پزشکی عمده طرف قرارداد در سطح کشور؛ خدمات دندان‌پزشکی بدون هیچ محدودیت و سقفی به صورت برخط ارائه می‌شود.

 

وی، ورود نسخ دندان‌پزشکی به صورت برخط را از دیگر اقدامات این سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح ذکر کرد و افزود: این طرح با همکاری معاونت بهداد نیروی انتظامی در بیمارستان ولیعصر (عج) رونمایی شد و در سایر مراکز تحت پوشش مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

 

نوروزی به بهره‌برداری از سامانه پرونده الکترونیک سلامت و بارگذاری خدمات OPG دندان‌پزشکی اشاره و خاطرنشان کرد: این امکان به سایر خدمات تصویربرداری تسری پیدا کرده و از ابتدای مهر قابل بهره‌برداری است.

 

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از پیش‌بینی بسته بیمه‌ای در حوزه خدمات پیشگیری دندان‌پزشکی با فرانشیز پلکانی خبر داد و افزود: طرح مطالعاتی این برنامه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) انجام شده و امیدواریم از سال 1400 این طرح را به مرحله اجرا برسانیم.

 

وی بیان کرد: اجرای طرح پیشگیری دندان‌پزشکی با فرانشیز پلکانی به صورتی برنامه‌ریزی شده که مشوق جامعه هدف به اهمیت دادن به سلامت و بهداشت دهان و دندان باشد و در صورت عدم ملاحظات پیشگیرانه و ورود به حوزه درمان، سهم پرداختی بیمه شده با شیب ملایم افزایش پیدا کند.

 

نوروزی همچنین از اجرای طرح هوشمندسازی ضوابط و نظارت هوشمند خدمات دندان‌پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد:  از سال 93 بیش از 85 درصد از ضوابط دندان‌پزشکی پیاده‌سازی شده و در سامانه خدمات الکترونیک سلامت مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

این مقام مسئول، اجرای طرح دندان‌پزشکی خانواده و نظام ارجاع و در نهایت حذف نسخ کاغذی را از اهداف و برنامه‌های پیش‌رو ذکر و تصریح کرد: هدف‌گذاری ما برای جامعه هدف حمایت 360 درجه از بیمه شده از آموزش تا توانبخشی است و در این راستا برنامه‌ریزی و عمل کرده‌ایم.

 

مدیرعامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح با اشاره به حمایت از مراکز درمانی تحت پوشش در قالب ارائه پیش پرداخت به منظور تأمین و خریداری تجهیزات و لوازم مصرفی در بحرانهای مختلف، اظهار کرد: در جریان بحران کرونا  به مراکز تحت پوشش اعلام شد خدمات درمانی ضروری با پایه علمی به بیماران کرونایی بدون هیچ محدودیتی تحت پوشش این سازمان قرار می‌گیرد و در این زمینه جای نگرانی نیست.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top