این سایت به فروش می رسد 09139135264


9 برابر شدن دارایی های بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان

9 برابر شدن دارایی های بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان


1399/05/27

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد : دارایی های بیمه شدگان و مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در دو سال اخیر 9 برابر شده است.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،" محمد شریعتمداری " در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از همسان سازی حقوق بازنشستگی ومستمری بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی خبرداد و گفت : با این اتفاق 26 درصد به مجموع دریافتی مستمری بگیران صندوق افزوده خواهد شد.


وی اضافه کرد : در دو سال اخیر با تلاش مدیران صندوق، ارزش دارایی های موجود از 13 هزار میلیارد تومان به بیش از 100 هزارمیلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.


وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای صیانت از منابع صندوق و دارایی ها روستاییان همه تلاش خود را کرده اند گفت: صیانت از این دارایی، مسئولیت بزرگی است و امیدوارم همیشه ، شاهد این روند رو به رشد باشیم.


شریعتمداری با یادآوری اینکه در عمر انقلاب اسلامی خدمات ارائه شده به مجموعه روستاها بی نظیر بوده است افزود: از اوایل انقلاب تاکنون با تلاش گروههای جهادی و مردمی به ایجاد زیر ساخت ها و فعالیت های زیر بنایی توجه شد و تاکنون بیش از 90درصد روستاهای صعب العبور گاز رسانی شده اند.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه قدم بعدی خدمت به کشاورزان و روستائیان جلوگیری از مهاجرت آنان به شهر و ایجاد زمینه اشتغال در روستاها بود، اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید و با کسب اجازه از مقام معظم رهبری با برداشت یک و نیم میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی معادل 20هزار میلیارد تومان منابع به مجموعه جامعه روستایی و بخش های زیر10 هزار نفر، شاهد این بودیم که براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور از 3 به 3/25 درصد افزایش یافت و روند مهاجرت در برخی از روستاهای کشور معکوس شد.


وی افزود: یکی عوامل مهم توسعه روستاها، برخورداری از نظام بیمه حمایت های اجتماعی است که 15 سال پیش با تصویب قوانین و مقررات ذیربط آغاز شد و درطول دولت ها ادامه یافت و ما سعی کردیم ضریب نفوذ بیمه را افزایش دهیم که این ماندگاری جمعیت همراه با ایجاد زیرساخت ها، توسعه اشتغال درسطح روستایی و ایجاد امید برای آینده در دوره بازنشستگی و ازکارآفتادگی را به دنبال داشته باشد.


وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی از ارائه 113 هزار بسته 300 هزار تومانی به مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که در ایام کرونا زندگی آنها با مشکل روبرو شده است خبر داد و گفت: به بیمه شدگان مبتلا به بیماری کرونا نیز مبلغ 200 هزار تومان کمک هزینه داده شده است.


شریعتمداری از همسان سازی حقوق بازنشستگی و مستمری بیمه شدگان صندوق بیمه اجتماعی خبر داد و گفت: با این اتفاق،26درصد به مجموع دریافتی مستمری بگیران صندوق ، اضافه خواهد شد.


وی افزایش تعداد افراد تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را از دیگر اقدامات بر شمرد و اظهار داشت: اطلاع رسانی در استان ها باید با استفاده از ظرفیت صدا و سیمای استانی و امکانات عمومی انجام شود.


وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر تقویت فرهنگ استفاده از بیمه روستاییان و عشایر به اصل 29 قانون اساسی اشاره کرد و گفت: روستاییان بخش قابل توجهی ازجمعیت کشور را تشکیل می دهند و همواره در توسعه کشور پیشتاز بودند و کار صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، برای این قشر کار مقدسی است.


شریعتمداری افزود: بیمه اجتماعی روستاییان مرز ظریفی بین بیمه حمایتی و بیمه اجتماعی اقتصادی از این رو باید محصولات آن بیشتر شود که اشتیاق بیشتری را برای عضویت در صندوق به وجود آورد، همین طور می توانیم اقشار دیگری را مشمول استفاده از بیمه کرد و سطوح فعالیت صندوق را گسترش داد.


شفافیت مهم ترین دستاورد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شفافیت را موضوع بسیارمهمی دانست و تاکید کرد: این صندوق به عنوان یک بنگاه اقتصادی نمونه می تواند در زمینه شفافیت بدرخشد، بسیار خشنودم که با تلاش هیئت مدیره ،شفافیت مهم ترین دستاورد این دوره صندوق شده است.


وی افزود: امروز، شفاف ترین صندوق بیمه کشور از نظر ارائه صورت های مالی به بازار بورس کشور صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایراست و این صندوق همه برنامه ها آتی خود را در اختیار بورس قرار داده و اطلاعات آن از طریق کدال بورس در اختیار مردم قرار گرفته و این یک قدم مثبت در راستای شفافیت و صیانت از دارایی های صندوق است.


وی با اشاره به طراحی سیستم CRM در صندوق های بیمه ای کشور گفت: این سیستم از اوایل شهریور برای صندوق بازنشستگی، تامین اجتماعی و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر راه اندازی می شود و مردم می توانند تقاضاهای خود را به صورت یکپارچه از طریق آن سیستم مطرح کنند.


شریعتمداری گفت: تقویت و نهادینه سازی بیمه های اجتماعی در کشور ،به عنوان یک هدف و راهبرد دردولت تدبیر وامید بوده و امیدوارم این هدف را در این مجموعه محقق شود.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: گسترش ضریب پوشش بیمه های اجتماعی، یک هدف اساسی است که باید یک برنامه عملیاتی روشن برای آن تدوین و به کاهش محرومیت در سطوح مختلف روستایی منجر شود و شرایطی فراهم کند که جامعه روستایی از فقر در امان بماند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top