طرح بیمه بیکاری برای 3 میلیون جوان جویای کار

طرح بیمه بیکاری برای 3 میلیون جوان جویای کار


1399/05/26

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به طرح بیمه بیکاری جوانان جویای کار گفت: در اجرای این طرح 500 هزار تومان حقوق بیکاری به فارغ‌التحصیلان بیکار مجرد و بین 700 هزار تا یک میلیون تومان به فارغ‌التحصیلان بیکار متأهل پرداخت خواهد شد.

 

علی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون، طرح بیمه بیکاری جوانان جویای کار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به صورت جدی دنبال می‌کند اظهار داشت: بر اساس این طرح، قرار است به بیش از 3 میلیون جوان فارغ‌التحصیل بیکار بیمه پرداخت شود ولی متاسفانه دولت هیچگاه پاسخگوی این قشر نبوده است که مجلس یازدهم بنا دارد به منظور رفع مشکل فارغ‌التحصیلان بیکار از درآمدهای سرفصل دولت از آزادسازی یارانه‌ها برای تأمین منابع مالی اجرای این طرح استفاده کند.

 

وی درباره جزئیات این طرح خاطرنشان کرد: قرار است در اجرای این طرح 500 هزار تومان بیمه بیکاری فارغ‌التحصیلان بیکار برای مجردین و بین 700 هزار تا یک میلیون تومان به متأهلین پرداخت شود. البته اگر کارفرمایان این افراد را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هم به کارگیری کنند حقوق دیگری هم از آنان خواهند گرفت.

 

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: 30 درصد هزینه جاری دولت از بودجه سنواتی تأمین می‌شود که در مورد آنها نظارت سختگیرانه‌ای وجود دارد، ولی در مورد 70 درصد بقیه بودجه که متعلق به اعتبارات شرکت‌های دولتی است نظارتی وجود ندارد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top