این سایت به فروش می رسد 09139135264


بهترین بیمه تکمیلی را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین بیمه تکمیلی را چگونه انتخاب کنیم؟


1399/05/14

اگر قصد خرید بیمه تکمیلی را دارید، حتما این سوال برایتان پیش آمده که بهترین بیمه تکمیلی توسط کدام شرکت ارائه می‌شود و چگونه می‌توانیم بهترین بیمه را تشخیص دهیم.

 

در این بخش قصد داریم عوامل تأثیرگذار بر بیمه‌‌های تکمیلی را با هدف خریدی آگاهانه‌تر بررسی کنیم.

 

در بیمه تکمیلی طرح‌‌های مختلفی با پوشش‌ها و تعهدات متفاوت توسط شرکت‌‌های بیمه ارائه می‌شود که انتخاب یکی از آن‌ها به شرایط هر فرد بستگی دارد.

 

قیمت بیمه تکمیلی در شرکت‌‌های مختلف بیمه چه تفاوتی دارد؟

بهتر است بدانید که ارزان ترین بیمه لزوما بهترین بیمه نیست.

 

به این دلیل که هرچه قیمت بیمه تکمیلی شما کمتر باشد، مسلماً سقف پوشش‌‌های آن پایین‌تر است و شما در زمان دریافت خسارت، مبلغ کمتری را از بیمه دریافت خواهید کرد.

 

به عنوان مثال در یک بیمه تکمیلی ارزان‌تر، پوشش هزینه زایمان تا سقف 1.5 میلیون تومان ارائه می‌شود و در یک بیمه تکمیلی با قیمت بالاتر، سقف این پوشش 5 میلیون تومان است.

 

همچنین ممکن است برخی از پوشش‌ها مثل پوشش دندان پزشکی، در تمام طرح‌‌های بیمه تکمیلی ارائه نشود.

 

با توجه به مسائل ذکر شده، انتخاب یکی از بیمه‌‌های تکمیلی به شرایط شما بستگی دارد، اما موضوع مهم تعیین کننده بهترین بیمه تکمیلی ، میزان پوشش‌‌های آن‌هاست که می‌تواند بار سنگین هزینه‌‌های درمانی را از دوش شما بردارد.

 

پس در زمان خرید بیمه تکمیلی حتما به پوشش‌ها و سقف تعهدات آن توجه نمایید تا در مواقع بیماری بتوانید با خیال راحت از بیمه خود استفاده کنید.

 

دوره انتظار بیمه تکمیلی در بیمه‌‌های مختلف چگونه است؟

یکی از نکات مهمی که باید در زمان خرید بیمه تکمیلی به آن توجه کنید، دوره انتظار این بیمه می‌باشد.

 

دوره انتظار زایمان در طرح‌‌های مختلف بیمه، از صفر تا 9 ماه متغیر است و به تعداد افراد در بیمه‌‌های تکمیلی گروهی و طرح‌‌های مختلف آن بستگی دارد.

 

مثلا برای گروه‌های بالاتر از 250 تا 1000 نفر، این دوره 6 ماه و برای گروه‌‌های بیش‌تر از 1000 نفر، از 3 ماه تا بدون دوره‌ی انتظار خواهد بود. همچنین برای بیمه‌‌های تکمیلی انفرادی، دوره انتظار 9 ماه است.

 

پس اگر قصد خرید بیمه تکمیلی انفرادی را دارید، باید قبل از بارداری برای آن اقدام نمایید.

در بیمه درمان تکمیلی، دوره انتظار پوشش عمل‌‌های جراحی هم حداکثر 3 ماه در نظر گرفته می‌شود. همچنین بعضی از شرکت‌‌های بیمه ممکن است برای برخی از بیماری‌‌های دیگر نیز دوره انتظار در نظر بگیرند.

 

یک موضوع مهم دیگر در بیمه تکمیلی، فرانشیز است. یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی شما که توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود و شما باید خودتان آن را پرداخت کنید. در بیمه تکمیلی انفرادی معمولا فرانشیز بین صفر تا 30 درصد است و به شرکت بیمه انتخابی شما بستگی دارد.

 

با توجه به موضوعات ذکر شده، قبل از خرید بیمه تکمیلی حتما به مدت دوره انتظار آن در پوشش‌‌های مختلف و همچنین فرانشیز بیمه خود دقت کنید.

 

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه‌‌های تکمیلی:

یکی از عوامل مؤثر در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی ، تنوع و تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد آن است.

 

به این دلیل که هرچه تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه شما بیشتر بوده و پراکندگی مناسبی در نقاط مختلف شهر داشته باشد، دسترسی شما به این مراکز راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

 

همچنین همان طور که می‌دانید در صورت مراجعه به بیمارستان‌‌های طرف قرارداد، با ارائه معرفی نامه و بدون نیاز به پرداخت هزینه می‌توانید از خدمات درمانی آن استفاده نمایید.

 

پس زیاد بودن تعداد این مراکز درمانی، به صرفه جویی در هزینه و زمان شما نیز کمک خواهد کرد.

 

گستردگی و تعداد شعب و نمایندگی‌‌های شرکت بیمه در سراسر کشور:

برای خرید بهترین بیمه تکمیلی ، گستردگی و تعداد شعب و نمایندگی‌‌های شرکت بیمه در سراسر کشور را در نظر بگیرید.

 

در صورتی که برای خدمات درمانی به بیمارستان‌‌های غیر طرف قرارداد مراجعه کرده باشید، باید ابتدا هزینه‌‌های لازم را شخصاً پرداخت کنید و سپس به منظور دریافت هزینه، با ارائه مدارک و پرونده‌‌های پزشکی خود به شعب، نمایندگی یا مراکز پرداخت خسارت مراجعه نمایید.

 

به همین دلیل تعداد زیاد این نمایندگی‌ها و پراکندگی آن‌ها در شهرهای مختلف می‌تواند موضوع مهمی در انتخاب بیمه تکمیلی باشد، تا در زمان دریافت خسارت دچار مشکل نشوید.

 

به خاطر داشته باشید بهترین روش برای استفاده از بیمه تکمیلی یا دریافت خسارت آن، مراجعه به بیمارستان‌‌های طرف قرارداد با ارائه معرفی نامه از بیمه است.

 

بهترین پوشش بیمه دندانپزشکی در بیمه تکمیلی

از آنجایی که خدمات دندانپزشکی یکی از پر هزینه ترین خدمات درمانی بوده و در کشور ما رتبه دوم بعد از هزینه‌های بستری متعلق به هزینه‌های دندانپزشکی‌ می‌باشد؛ همین موضوع اهمیت آن را مشخص‌ می‌کند. برای بسیاری، مهم‌ترین دلیل خرید بیمه درمان تکمیلی استفاده از پوشش دندانپزشکی است. برای بهره‌مدی از این پوشش باید ابتدا  بیمه درمان تکمیلی را خریداری کنید. از آنجایی که شرکت‌های مختلفی بیمه درمان را ارائه می‌کنند، انتخاب مناسب‌ترین بیمه با بهترین پوشش دندان پزشکی کار آسانی نخواهد بود.

 

بهترین بیمه تکمیلی زایمان

با توجه به افزایش هزینه‌های بیمارستانی به خصوص برای زایمان و سزارین، پوششی که بیمه درمان ارائه می‌کند بسیار مهم است. درست است که برای دریافت پوشش بالاتر باید حق‌بیمه‌ی بیشتری پرداخت کنید، اما هزینه‌های درمانی شما بهتر تامین خواهد شد.

 

البته در انتخاب بهترین بیمه درمان تکمیلی برای زایمان، باید توجه داشت که متناسب با افزایش سقف زایمان، حق‌بیمه‌ای که باید پرداخت کنید افزایش چندانی نداشته باشد.‌

 

شرکت‌هایی که بیمه درمان را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، طرح‌های مختلفی برای بیمه‌گذاران درنظر می‌گیرند که هر کدام دارای سقف پوشش متفاوتی است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top