خبر خوش معاون بیمه ای تامین اجتماعی برای کارگران بیکار شده/مقرری نگرفته ها هم با 1420 تماس بگیرند

خبر خوش معاون بیمه ای تامین اجتماعی برای کارگران بیکار شده/مقرری نگرفته ها هم با 1420 تماس بگیرند


1399/04/28

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 90 درصد افراد ثبت نام شده مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا را دریافت کرده‌اند گفت: افرادی که هنوز این مقرری را دریافت نکرده‌اند می‌توانند با شماره 1420 تماس بگیرند.

 


 

مهرداد قریب با بیان اینکه حدود 870 هزار نفر برای دریافت مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا در سامانه مربوط ثبت نام کرده بودند که اسامی نهایی به وزارت رفاه ارسال، شماره شبای واجدین اخذ و برای خزانه داری ارسال شد، اظهار کرد: این مقرری برای 20 روز آخر اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه واریز شد.

وی افزود: بیش از 90 درصد افرادی که ثبت نام کرده بودند این مقرری را دریافت کرده‌اند.

معاون بیمه‌ای سازمان تامین اجتماعی درباره علت عدم دریافت این مقرری برای شماری از ثبت نام‌کنندگان گفت: تعدادی که تا امروز نتوانسته‌اند این مبلغ را دریافت کنند زیاد نیست اما چند دلیل داشته است از جمله اینکه یا شماره شبا را اشتباه ارسال کرده بودند یا شماره متعلق به خودشان نبوده است.

قریب افزود: این افراد می‌توانند با شماره 1420 تماس بگیرند تا راهنمایی شوند که به چه نحوی مشکل شان حل شود. اگر اطلاعات کامل باشد مشکل ظرف 48 ساعت رفع می‌شود.

وی درباره علت تفاوت مبالغ واریزی نیز گفت که معمولا مقرری بیمه بیکاری بر اساس حقوق 90 روز آخر تعیین می‌شود ضمن آنکه مقرری بیمه بیکاری ایام کرونا با تصمیم ستادملی کرونا تصویب و واریز شد و روال دریافت مقرری بیمه بیکاری از خرداد ماه به شرایط عادی برگشته است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top