این سایت به فروش می رسد 09139135264


مبلغ و شرایط دریافت تسهیلات بنگاه های فاقد بیمه

مبلغ و شرایط دریافت تسهیلات بنگاه های فاقد بیمه


1399/04/18

یکی از شروط بنگاه‌های فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات داشتن مجوز از دستگاه‌های بخشی و فعال و جاری بودن بنگاه در سال گذشته است. مگر اینکه مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا متوقف شده باشد.

 


متقاضیان فاقد کد بیمه و کد کارگاهی طبق اعلام وزارت کار می‌توانند از روز دوشنبه مورخ ۱۶تیرماه با مراجعه به سامانه کارا تسهیلات کرونا به آدرس https: //kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

این تصمیم مطابق مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا بود که مقرر شد تا صاحبان و شاغلان کسب و کارهایی که کد بیمه و کد کارگاهی ندارند، مورد حمایت دولت قرار گیرند.

در راستای این مصوبه حدود ۳میلیون نفر شاغل در ۱۴ رسته منتخب قرار دارند که مشمول حمایت‌های دولت می‌شوند. به منظور شناسایی این افراد با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه از جمله کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و... هماهنگی لازم صورت پذیرفته و بیش از یک میلیون و۵۰۰ هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز شده‌اند.

عیسی منصوری معاون اشتغال وزارت کار درباره مبالغ این تسهیلات می‌گوید: تسهیلات به واحدهای کسب و کار ذیل ۱۴رسته مصوب که فاقد کدکارگاهی سازمان تأمین اجتماعی و یا لیست بیمه‌ای هستند، به ازای هر فرد شاغل در آن واحدها پرداخت می‌شود، برای اشخاص حقیقی خویش فرما یا خود اشتغال، مبلغ ۶۰میلیون ریال، برای واحدهای کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود ندارد، صرفا به کارفرما مبلغ ۶۰ میلیون ریال و برای واحدهای کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما- کارکن وجود دارد، به ازای هر شاغل مبلغ۸۰ میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.

وی افزود: علاوه بر اینکه متقاضیان باید دارای مجوز فعالیت از دستگاه بخشی باشند، همچنین باید در سال گذشته و جاری فعال باشند مگر آنکه براساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فعالیت آنها متوقف شده باشد.

به گفته معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نرخ سود تسهیلات پرداختی از سوی مؤسسات عامل به مشمولان، ۱۲ درصد است. حداکثر زمان پرداخت تا پایان تیرماه ۹۹ تعیین شده و مدت بازپرداخت تسهیلات نیز با احتساب دوره تنفس، ۲۴ ماه و از ابتدای آبان ماه ۹۹ تعیین گردیده است.

وی بیان کرد: همچنین در صورتی که تسهیلات گیرنده نسبت به بازپرداخت تسهیلات در موعد مقرر اقدام ننماید و یا با تشخیص وزارت و یا دستگاه بخشی، منابع دریافتی را در غیر مصادیق تعیین شده هزینه نماید، به مدت دو سال از دریافت هرگونه خدمات بانکی (تسهیلات، ضمانت نامه، اعتبارات اسنادی و....) محروم شده و موظف به بازپرداخت منابع با نرخ ۲۴ درصد، شامل ۱۸ درصد و ۶ درصد جریمه خواهد شد.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.


Top