روانشناسی

 
نامه اعتراضی به رئیس جمهور درباره سرنوشت رشته روانشناسی بالینی 1395/04/10

رئیس انجمن مشاوره ایران در نامه ای به رئیس جمهور اعتراض خود را نسبت به واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت اعلام کرد.

جزئیات واگذاری ۱۵رشته‌ وزارت علوم به بهداشت/اسامی رشته‌ها منتشرشد 1395/04/07

قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت از واگذاری مسئولیت برخی رشته های مشترک میان دو وزارتخانه علوم و بهداشت، به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

دکتر سعید یوسفی برنده جایزه برترین محقق بین المللی (VIF) آمریکا شد 1395/04/04

محقق ایرانی و استادیار رشته مدیریت پروژه و ساخت دانشگاه تهران برنده جایزه برترین محقق بین المللی (Visiting International Fellowship - VIF) از کنگره جهانی مدیریت منابع آب و محیط زیست (EWRI) در سال 2016 در کشور آمریکا شد.

معرفی برترین‌های فارابی در هفته پژوهش/ کم توجهی به شرکت‌های دانش بنیان علوم انسانی 1395/04/03

رییس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه برترین‌های هشتیمن جشنواره فارابی در آذر ماه همزمان با هفته پژوهش معرفی می‌شوند، گفت: به رغم تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در حوزه علوم انسانی ولی بخش عمده‎ای از اعتبارات در سایر حوزه‌های علم

پیکر «پدر تعلیم و تربیت ایران» ،دکتر غلامحسین شکوهی صبح دوشنبه تشییع می‌شود 1395/02/19

مراسم تشییع پیکر استاد فقید، دکتر غلامحسین شکوهی، «پدر علم تعلیم و تربیت ایران»، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۸:۳۰ از محل دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

دانشگاه اصفهان دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می کند 1395/02/06

دانشگاه اصفهان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان پذیرش می کند.

پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه علم و فرهنگ 1395/02/06

دانشگاه علم و فرهنگ از میان دانشجویان استعداد درخشان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری می پذیرد و تسهیلاتی برای این گروه از دانشجویان فراهم می کند.

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه مازندران 1395/01/27

دانشگاه مازندران برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس آیین نامه استعدادهای درخشان وزارت علوم می پذیرد.

فعالیت‌های مجازی در حوزه ازدواج قانونی می‌شود 1395/01/26

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: از دو سال گذشته به ویژه از نیمه دوم سال 94 فعالیت مجازی در زمینه مراحل مختلف ازدواج افزایش پیدا کرده است.

ناصر صبحی: صدور مجوز فعالیت برای ۵۰ مرکز مشاوره ازدواج 1395/01/25

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان از صدور مجوز فعالیت برای ۵۰ مرکز مشاوره ازدواج خبر داد و گفت: موارد زیادی در نوبت دریافت مجوز هستند.

سیدحیدر مرتضوی : پاسخ به انتقادات از سامانه همسان یابی تبیان/ شبکه مشاوران تشکیل شود 1395/01/24

قائم مقام مدیرعامل موسسه تبیان با ابراز آمادگی نسبت به دریافت نظرات و کمک های دستگاه های مسئول در توسعه سامانه همسان یابی، خواستار تشکیل شبکه مشاوران از سوی وزارت ورزش و جوانان شد.

هشدار ناصر صبحی قراملکینسبت به خطرات کانال‌های تلگرامی همسریابی 1395/01/23

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان هشدارداد: هیچ یک از کانال‌هایی که در تلگرام درباره همسریابی فعالیت می‌کنند مورد تایید وزارت ورزش و جوانان نیستند و جوانان در دام این کانال‌ها نیفتند.

وزیر بهداشت: اجرای بیمه معتادان؛ بزودی 1395/01/22

وزیر بهداشت ضمن بازدید از مراکز بهاران منطقه 12 از حل موضوع بیمه معتادان خبر داد و افزود: این بیمه به زودی اجرا خواهد شد.

بیمارستان مغز و اعصاب «پروفسور سمیعی» تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد 1395/01/22

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید متخصصان از بیمارستان مغز و اعصاب «پروفسور سمیعی» را از برنامه‌های جانبی پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های مغز و اعصاب در ایران دانست و گفت: با نصب تجهیزات این بیمارستان امیدو

رشته های مورد نیاز بورس دکتری خارج از کشور 1395/01/22

متقاضیان بورس اعزام به خارج که در کنکور دکتری ۹۵ مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند با توجه به رشته های مورد نیاز اعلام شده، در بورس شرکت کنند.

محمود احمدی‌نژاد : در سفر به آمل سه توفیق نصیب من شده است 1395/01/19

محمود احمدی‌نژاد در برابر این پرسش که "آیا در بحث برجام پیروز بودیم؟" پاسخ داد: از مردم بپرسید، چرا از من می‌پرسید؟ مردم باید بگویند برجام چگونه بوده است.

پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون در دانشگاه فردوسی مشهد 1395/01/18

دانشگاه فردوسی مشهد برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس سهمیه استعدادهای درخشان می پذیرد.

مدعیان و شیادان مشاوره ازدواج شناسایی می‌شوند 1395/01/17

مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج وزارت ورزش و جوانان گفت: از این پس هیچ فردی در زمینه ازدواج تدریس و سخنرانی نخواهد داشت مگر اینکه مجوز لازم را داشته باشد با این کار شیادانی که به عنوان روانشناس فعالیت می‌کردند را شناسایی می‌کنیم.

ماموریت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تعیین شد 1395/01/13

ماموریت های دانشگاه های علوم پزشکی در قالب منطقه بندی ۱۰ گانه آمایش سرزمین تعیین و بالغ بر ۴۷ ماموریت به دانشگاه ها سپرده شد.

کتاب درمانی به جای دارو! 1395/01/12

با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر کمتر مردم به سمت وسوی کتاب خواندن می روند اما کتاب نه تنها سبب افزایش علم ما می شود بلکه سبب درمان برخی اختلالات روانی هم شده است.

جواد خیابانی و تکیه کلام‌هایش؛ گفتگو با گزارشگری که بدون فوتبال می‌میرد 1395/01/05

یکی از چهره‌های جذاب گزارشگری ایران، جواد خیابانی است، مردی که تکیه‌ کلام‌هایش طنزهای زیبایی را در شبکه‌های اجتماعی بوجود آورده اما واکنش جالبی به نقدها و این شوخی‌ها نشان می‌دهد.

چرا در خواب‌، رویای پرواز کردن می‌بینیم؟ 1395/01/02

یکی از عجیب‌ترین چیزها در مورد انسان بودن این است که می‌توانیم تمام شب را پرواز کنیم و سپس در تختخواب خودمان از خواب بیدار شویم.

مصرف غذاهای آماده عامل بسیاری از بیماری ها 1395/01/01

مصرف غذاهای آماده (فست فودها) عامل بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های قلبی عروقی به شمار می رود که به گفته پزشکان می توان با اصلاح سبک تغذیه و دوری از مصرف این نوع از غذاها، از بروز شمار زیادی از بیماری ها پیشگیری کرد.

حاجی‌فیروز یا گدایی و برده‌داری؟ 1394/12/28

گذر زمان باعث تغییر، تحول و حذف برخی آداب و رسوم نوروزی شده است. شاید حذف این رسوم ناخواسته بوده و جریانی ساده به نظر برسد، اما اثراتی که در درازمدت به دنبال دارد، نشان می‌دهد محتوای آیین‌ها و جشن‌ها در این حوزه‌ی نوروزی، در بسیاری از مناطق و قوم‌ها

نقش والدین در شکل گیری شخصیت کودک 1394/12/24

رعایت برخی نکات از سوی والدین باعث می‌شود که رشد روان و شخصیت فرزندان به درستی شکل بگیرد.

طرح سلامت خانواده به جسم انسان‌ها خلاصه نشود 1394/12/22

بنیانگذار علم مشاوره ایران ضمن دفاع از طرح‌ سلامت خانواده، تقلیل‌دادن آن را به سلامت جسمی افراد، ناکارآمد خواندوگفت:انسان فقط از جسم تشکیل نشده است،بلکه سلامت روانی او هم اهمیت فراوانی دارد.

طرح سلامت خانواده به جسم انسان‌ها خلاصه نشود 1394/12/20

بنیانگذار علم مشاوره ایران ضمن دفاع از طرح‌ سلامت خانواده، تقلیل‌دادن آن را به سلامت جسمی افراد، ناکارآمد خواندوگفت:انسان فقط از جسم تشکیل نشده است،بلکه سلامت روانی او هم اهمیت فراوانی دارد.

از سرباز احمدی تا کره شمالی/دیوانه ای که سنگ به چاه انداخت 1394/12/17

اتفاق تکراری پرتاب نارنجک صوتی که پیش از این سربازی را برای همیشه کور کرده است، مجددا تکرار شد تا به خاطر یکی - دو نفر کل فوتبال ایران و البته جان مردم به خطر بیافتد.

شهاب حسینی: چگونه عاشق پریچهر شدم؟ 1394/12/16

شهاب حسینی هم با همه سوپراستار شدن و شهرت و محبوبیتی که دارد باز هم یکی از ماست. او هم مثل ما شهرزادی دارد که پریچهر است. شهاب حسینی از دسته ستاره‌هایی است که باوجود رسیدن به مواهب بازیگری از عشق به خانواده و همسر غافل نشده است.

چاق نباشید تا حوا‌س‌پرت و کم‌حافظه نشوید! 1394/12/13

محققان نشان داده‌اند بالا بودن شاخص توده بدنی سبب تضعیف یا حتی از دست دادن حافظه می‌شود.

آخرین مطالب

دانش نیوز به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست