شکایت یک شهروند قانون کنکور را تغییر داد::تکلیف داوطلبان کنکور 95 چیست؟هیأت عمومی د‌‌یوان عد‌‌الت اد‌‌اری با صد‌‌ور حکمی، بند‌‌ 2 مصوبه شورای سنجش و پذیرش د‌‌انشجو د‌‌ر ششم آذر 92 مبنی بر تأثیر مستقیم و قطعی نمرات‌ سال آخر متوسطه د‌‌ر کنکور سراسری را ابطال کرد‌‌ه است.
دستیابی به روشی که فرآیند پیری را معکوس می کندمطالعات محققان برای اولین بار نشان می دهد حذف میتوکندری از سلول ها، فرآیند پیری را معکوس می کند.
ابداع آزمایش خون برای تشخیص پنج سرطان مرگباردانشمندان آمریکایی یک آزمایش خون را طراحی کرده‌اند که می‌تواند پنج سرطان مرگبار پستان، روده، ریه، رحم و معده را در مراحل اولیه شناسایی کند.
اولین باند زخم ساخت شده از پوست خرچنگ توسط یک محقق ایرانی تولید شد«محسن میرآفتاب» و «گراهام کالیر» دستیار او موفق به ساخت اولین باند زخم تولید شده از پوست خرچنگ در دانشگاه «بولتون» انگلیس شدند که از قدرت التیام بخشی بسیار بالایی برخوردار است.
قانون اعمال معدل سال سوم متوسطه در کنکور سراسری ابطال شددیوان عدالت اداری با صدور حکمی قانون اعمال معدل سال سوم متوسط در آزمون سراسری را که در سال‌های ۹۳ و ۹۴ اعمال شده است، ابطال کرد.
یک تکنولوژی خطرناک:: رابط عصبی برای تبدیل سربازان به انسان‌هایی سایبریمحققان از طراحی یک رابط عصبی قابل کاشت خبر می‌دهند که می‌تواند بین مغز انسان و رایانه‌ها ارتباط برقرار و سربازان را به انسان‌هایی سایبری تبدیل کند.
ساخت خورشید کوچک در آزمایشگاهدانشمندان با استفاده از دستگاه استلراتور یا محصور کننده پلاسمای داغ، برای اولین ‌بار شرایط مناسب برای همجوشی هسته‌ای مشابه خورشید را در آزمایشگاه فراهم کردند.
طول دوره تحصیل در دکتری کاهش می یابدمعاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به بازنگری آیین نامه دکتری گفت: آیین نامه دکتری تقریبا نهایی شده و درصورت تصویب شورای عالی برنامه ریزی ظرف یکماه آینده ابلاغ می شود.
اینترنت اشیا، بیم ها و امیدهاپیش بینی می شود اینترنت اشیا کمتر از پنج سال دیگر - سال 2020 میلادی - در جهان همه گیر شود و بسیاری از اشیا را به هم متصل کند، چشم اندازی که بیم و امید فراوانی را ایجاد کرده است.
آخرین مطالب
اخبار علمی

آخرین اخبار آموزشی

اخبار سلامتی

تبلیغات
اخبار فناوری

اخبار آی تی

دانش نیوز به هيچ گروه ياسازماني وابسته نيست